Na wrocławskim Rynku pojawiły się słoneczniki z klocków LEGO! Dzień Życzliwości 2020

0
fot. wroclaw.pl

Wrocław jest miastem, które króluje wśród organizatorów Dnia Życzliwości (21 listopada). Hasło tegorocznej edycji brzmi “Dobre słowo – podaj dalej”. Jest to wspaniała inicjatywa, która przypomina każdemu z nas o drugim człowieku i o tym, że warto być dla siebie wsparciem i pocieszeniem.

W szczególności w tych trudnych czasach należy dbać o innych, podarować drugiemu człowiekowi chociażby uśmiech albo właśnie dobre słowo. To nic nie kosztuje! Możesz włączyć się w obchody tego cudownego święta. Nawet mały gest może być komuś bardzo potrzebny i poprawić humor na cały dzień.

Miejskie obchody Dnia Życzliwości

W tym roku Biuro Promocji Miasta i Turystyki zaprasza do dzielenia się pozytywnym słowem pokazując tym samym jakie jest to ważne. Niestety wśród codziennego natłoku obowiązków często zapominamy o byciu miłym, robimy wszystko w pośpiechu nie doceniając osób wokół nas. Zastanówmy się czy powiedzenie “dziękuję”, “przepraszam”, “miłego dnia” czy skomplementowanie kogoś jest aż tak trudne? W tym roku obchody Dnia Życzliwości trwają aż do 7.12! Wrocław zorganizował #ŻyczliwyWeekend– w listopadowe weekendy Krasnal Życzliwek przybliża Wam miejsca we Wrocławiu, gdzie życzliwość pojawia się codziennie.

Wydarzenia można śledzić na stronie: kliknij
Kiedy? W każdą sobotę o 17:00 i niedzielę o 11:00

W planach również wydarzenia online:

 

Spotkanie i wykład online z dr Ewą Woydyłłą – Osiatyńską 

W tym dniu można także uczestniczyć w rozmowie z dr Woydyłłą – Osiatyńską – doktor psychologii, psychoterapeutka, publicystka, autorka książek i działaczka w Kongresie Kobiet. Od 30 lat w Fundacji Batorego kieruje szkoleniem specjalistów w dziedzinie uzależnień w Europie Wschodniej i Azji Centralnej. Spotkanie będzie dotyczyć mocy słowa, słowa jako czegoś czym się wymieniamy. Podczas wykładu będzie przeprowadzana psychozabawa, na podstawie której uczestnicy będą mogli poćwiczyć empatię.

Godzina wydarzenia: 17:00
Rozmowę będzie można obejrzeć na żywo na kanale YouTube Miasta Wrocław i na
Facebooku.

Rozmowa z dziećmi i dla dzieci- Muzeum Miejskie we Wrocławiu

Muzeum Miejskie zaprasza na spotkanie “Mity i bogowie z niepełnosprawnościami”, które odbędzie się 20.11.2020 . Jest to możliwość na zapoznanie dzieci z pojęciem niepełnosprawności, pokazanie, że osoby niepełnosprawne mogą również inspirować i wzbudzać podziw. Prowadzącą spotkania będzie archeolożka Katarzyna Mikosz

Data i godzina wydarzenia: 20.11.2020, godz. 16.00
Czas trwania: ok. 30 minut
Sugerowany wiek uczestników: dzieci od 10 lat
Aby otrzymać link do spotkania należy wysłać maila na adres: kmikosz@mmw.pl
Więcej informacji na stronie: kliknij

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Wrocław nawiązał współpracę z wiodącą firmą reklamy zewnętrznej w Polsce. Nośniki digitalowe Clear Channel będą promować nasze miasto, jego wydarzenia i akcje. Partnerstwo zaplanowana jest na rok, a kampania związana z Dniem Życzliwości inauguruje tę współpracę.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowy proekologiczny olbrzymi mural we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
Następny artykułJazztopad Festiwal w Narodowym Forum Muzyki online [ZA DARMO]