Jazztopad Festiwal w Narodowym Forum Muzyki online [ZA DARMO]

0
fot. NFM

Nadchodząca edycja 17. Jazztopad Festival będzie skupiona na polskiej artystach reprezentujących różne podejście do improwizacji.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju następnych obostrzeń związanych z epidemią 17. edycja nie odbędzie się w zaplanowanym kształcie. Wybrane koncerty odbędą się w formie transmisji online:

17.11.2020, godz. 20.00
Joanna Duda Trio (w programie znajdą się premierowe kompozycje artystki)

18.11.2020, godz. 20.00
Dominik Wania: Lonely Shadows – premiera

Z przyczyn niezależnych od Narodowego Forum Muzyki, wbrew wcześniejszym zapowiedziom artyści zaplanowanego na 19 listopada koncertu online –  Resina: Nieme/Speechless – nie będą mogli wystąpić.

Aktualnie trwają prace nad znalezieniem bezpiecznego i dogodnego terminu, na który bez przeszkód będziemy mogli przenieść transmisję.

Swoją koncertową premierę będzie mieć płyta Dominika Wani pt. Lonely Shadows, nagrana dla prestiżowej wytwórni ECM. Pojawi się również Trio Joanny Dudy – artystki nieszablonowej, wszechstronnej, udzielającej się na wielu polach muzycznych (kompozycja, produkcja, improwizacja) i wizualnych (instalacja, wideo-art).
Serdecznie zapraszamy na koncerty, które będą dostępne:

Mogą Państwo wesprzeć NFM, wpłacając dobrowolną kwotę za oglądanie transmisji. Wierzymy, że w tych trudnych czasach wspólnymi siłami będziemy dalej budować kulturę.

Informujemy także o projekcie MILESTONES – programie rozwoju kariery organizowanym przez Jazztopad Festival, NFM i Instytut Adama Mickiewicza oraz Arts & Parts  – wszystkich profesjonalnych muzyków jazzowych.

Celem programu MILESTONES jest zapewnienie:

•    NARZĘDZI – chcielibyśmy, aby muzycy jazzowi byli w pełni przygotowani do posługiwania się wszystkimi kreatywnymi i biznesowymi narzędziami rozwoju swojej kariery.

•    BEZPIECZNEJ PRZESTRZENI DO ROZWOJU – chcielibyśmy, aby osoby kreatywne w dziedzinie jazzu miały możliwość poznania biznesu muzycznego i życia zawodowego muzyka w bezpiecznym i wspierającym środowisku (projekt odbywa się w trakcie Jazztopad Festival).

•    SIECI WSPÓŁPRACY – postrzegamy to jako okazję do nawiązania kontaktów z innymi profesjonalnymi operatorami z sektora, tymi z doświadczeniem w programowaniu, nagrywaniu, wydawaniu i dystrybuowaniu, komunikacji (marketing i PR), pozyskiwaniu widowni (online i na żywo), menedżerami i agentami itp.

•    PREZENTACJI SCENICZNEJ – możliwość aktywnego uczestnictwa w Jazztopad Festival podczas improv session i koncertów w mieszkaniach.
Pośród wykładowców prowadzących warsztaty, wykłady i panele znajdą się m.in. Kate Dumbleton (Chicago Jazz Festival), Pedro Costa (Clean Feed), Rainbow Robert (Vancouver Jazz Festival), Frank Bolder (Lantaren Venster & North Sea Jazz Festival), Bogdan Benigar (Jazz Connective), Kenneth Killeen (12 Points), Giambattista Tofoni (EJN), Martel Ollerenshaw (Arts & Parts), Michał Hajduk (IAM).

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa wrocławskim Rynku pojawiły się słoneczniki z klocków LEGO! Dzień Życzliwości 2020
Następny artykułCafe Berg w końcu zacznie działać. Kupimy tu kawę i pączki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.