Cafe Berg w końcu zacznie działać. Kupimy tu kawę i pączki

0

Zarząd Zasobu Komunalnego podpisał umowę najmu na zabytkowy pawilon przy skrzyżowaniu ulic Podwale i Piotra Skargi we Wrocławiu. Budynek wydzierżawiła od miasta firma, która prowadzi ogólnopolską sieć pączkarni.

Teraz zgodnie z umową w domku nad fosą powstanie kawiarnia.

Najemcę lokalu wybrano w drugim przetargu, do którego na początku października zgłosiły się cztery firmy. Po analizie złożonych ofert, komisja przetargowa ZZK zdecydowała, że najlepszą propozycję przedstawiła firma Nasza Pączkarnia sp z o.o. sp.k. Pod uwagę brana była nie tylko wysokość proponowanego czynszu, ale również wiarygodność ekonomiczna najemcy i doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej.

Kolejny krok to przygotowanie lokalu do otwarcia. Przedstawiciel firmy już zadeklarował, że planuje tak zaaranżować wnętrze, aby nadać Cafe Berg odpowiedni klimat i smak z okresu przedwojennego. – zdradza Tomasz Jankowski rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Przyszły dzierżawca za najem wyremontowanego zabytkowego lokalu o powierzchni blisko 90 m2 będzie płacił Gminie Wrocław, co miesiąc blisko 4 tysiące złotych.

Cieszymy się, że w tak trudnym czasie dla wielu przedsiębiorców, udało się znaleźć nowego najemcę dla zabytkowego pawilonu. To unikatowy obiekt, który niedawno został wyremontowany. Zgodnie z umową powstanie tam kawiarnia. O dokładnym terminie jej otwarcia zdecyduje najemca – podkreśla Anita Białowąs dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

W niewielkim kiosku nad fosą tuż obok Wzgórza Partyzantów, przed wojną była pijalnia mleka. Budynek wymyślił ponad 100 lat temu Max Berg, projektant m.in. Hali Stulecia. W ostatnich latach w zabytkowym budynku był m.in. punkt wyrabiania pieczątek i dorabiania kluczy. Wiosną 2019 roku Gmina Wrocław przeprowadziła prace remontowe tego zabytkowego obiektu, które potrwały rok. W budynku wymieniono m.in. instalacje, zwiększono też jego przestrzeń użytkową.

Gmina za prace remontowe w budynku Cafe Berg zapłaciła blisko 1,5 miliona złotych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJazztopad Festiwal w Narodowym Forum Muzyki online [ZA DARMO]
Następny artykułNie taki Manhattan straszny, jak mówią – historia sedesowców
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.