Na tych osiedlach chcą mieszkać wrocławianie

0
a

Krzyki, Śródmieście, a może Psie Pole? Zapytaliśmy Was, gdzie chcielibyście mieszkać. Wasze opinie były bardzo podzielone, jednak jedno osiedle pobiło pozostałe na łeb na szyję, domyślacie się które? 

Biskupin

Biskupin to Wasz numer 1! Zdecydowana większość uczestników zabawy wybrała właśnie to osiedle. Malownicza okolica, bliskość centrum oraz punktów usługowych i święty spokój – tak właśnie wygląda Biskupin. Osiedle zostało przyłączone do Wrocławia w 1928 roku. Od tego czasu wciąż rozkwita, i jak widać, przyciąga do siebie wrocławian.

Sępolno

Sępolno przyłączono do Wrocławia w 1924 roku, wcześniej była to podmiejska wieś Zemplin. Osiedle jest częścią Wielkiej Wyspy, dzięki czemu jego mieszkańcy mają naprawdę blisko zarówno do zoo, jak i do Parku Szczytnickiego. A jeśli wierzyć Waszym opiniom (a my wierzymy), to jest tam po prostu niesamowicie przytulnie i wygodnie.

Różanka

To położone na północy osiedle jest nie tylko piękne, ale przede wszystkim bardzo spokojne. Położone z dala od zgiełku centrum i innych miejskich hałasów pozwala swoim mieszkańcom zaznać odrobiny ciszy i relaksu po ciężkim dniu. Nie jesteśmy więc zaskoczeni, że tak wielu z Was je wybrało.

Krzyki

W tej południowej dzielnicy Wrocławia znajdziecie parki i skwerki. Mimo, że zieleni tam nie brakuje, to wciąż ma jej przybywać. Osiedle spokojne, doskonałe dla rodzin z dziećmi i dobrze skomunikowane z centrum.

Huby

Huby to doskonały wybór dla tych, którzy lubią gwar tętniącego życiem miasta. Jeśli należysz do takich osób, to na Hubach będziesz się czuł jak ryba w wodzie. Szklane biurowce i galeria Wroclavia będą na wyciągnięcie ręki, a do tego wiele linii tramwajowych i autobusowych. 

Borek

Pierwsze wzmianki o Borku (a właściwie o wsi Borek) pochodzą już z XII w. W XIX w. na dawnych terenach wiejskich wybudowano 2 osiedla willowe, które już pod koniec stulecia (dokładnie w 1897) stały się częścią Wrocławia. Borek słynie z pięknych budowli i znanych mieszkańców takich jak chociażby Sylwester Chęciński, Tadeusz Różewicz oraz Krzysztof Kiljański.

Stabłowice

Stabłowice położone w zachodniej części Wrocławia to nowoczesne, otwarte osiedle o sielankowym klimacie. Jeśli będziecie w okolicy koniecznie wejdźcie do kościoła św. Andrzeja Apostoła, jest naprawdę piękny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Miasto-ogród na Karłowicach

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski Streetbus wraca do zajezdni MPK. W tym sezonie rozdano aż 33 500 talerzy z gorącą zupą
Następny artykułNiedziele handlowe we Wrocławiu. Kiedy w 2023 roku?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.