17 projektów, spośród których tylko dwa nie maja w nazwie słowa „zielony” lub „park” – takie są wyniki tegorocznego WBO. W piątek przedstawiliśmy listę 7 zwycięskich inwestycji ponadosiedlowych oraz 10 osiedlowych, które będą realizowane. Głos oddało w sumie 83,7 tys. mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Do wyboru mieli w tym roku 113 projektów.
Łącznie w tegorocznej edycji WBO Miasto skierowało do rozdysponowania 31 milionów złotych. Z tej puli 21 milionów zostanie przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów ponadosiedlowych (maksymalna wartość inwestycji – 3 mln złotych), 10 mln na realizację osiedlowych (maksymalna wartość inwestycji – 1 mln złotych). Listę zwycięskich projektów oraz wiele interesujących informacji na temat przebiegu XI edycji WBO można znaleźć tutaj: https://www.wroclaw.pl/wbo/wyniki-glosowania-wbo-2023
– Zainteresowanie zielonym, przyjaznym do życia Wrocławiem nie maleje. Widać, że mimo sporego nasycenia Miasta projektami w WBO, mieszkańcy wciąż mają ciekawe pomysły na nowe przestrzenie, które podniosą komfort życia i że chcą głosować – mówi wiceprezydent Wrocławia Bartłomiej Ciążyński.
Głosowanie w ramach WBO odbywa się od 2013 roku. Łącznie w ramach tego programu wrocławianie zadecydowali o skierowaniu do realizacji blisko 500 inwestycji za łączną sumę przekraczającą ćwierć miliarda złotych.
Dziękujemy wszystkim wrocławianom, którzy oddali swój głos oraz wszystkim Liderom Projektów, którzy poświęcili swój czas i wykonali pracę, by przygotować tegoroczne propozycje do głosowania. Gratulujemy zwycięzcom.
Jednocześnie już teraz zapraszamy do WBO 2024. W styczniu będzie można składać propozycje inwestycji, które powinny trafić pod głosowanie edycji 2024.
– Przypominamy, że tak samo jak przy głosowaniu, zgłaszać projekty do WBO mogą również osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa oraz osoby niepełnoletnie (pod warunkiem zgody przedstawiciela ustawowego). Warunkiem jest po prostu stałe zamieszkiwanie w naszym mieście – wyjaśnia dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Bartłomiej Świerczewski.
Wrocław jest otwarty i słucha głosu swoich mieszkańców. Wszyscy możecie decydować, jaki będzie.