Już w najbliższy poniedziałek z „Lunety”, która stanęła przed Dworcem Głównym PKP we Wrocławiu będzie można zobaczyć to, co w danym momencie dzieje się w Berlinie. W ten sam sposób berlińczycy będą mogli na chwilę przenieść się do Wrocławia.

Jest to projekt realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Uroczyste otwarcie instalacji multimedialnej Luneta, odbędzie się w poniedziałek, 9 maja o godzinie 13.00 przed Dworcem Głównym PKP we Wrocławiu oraz przed Dworcem Friedrichstraße w Berlinie.

13153370_1175298695821740_266243131_n

Podczas spotkania Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz połączy się za pomocą Lunety z Burmistrzem Berlina Michaelem Müllerem. Wśród gości pojawią się również: Volkmar Umlauft, pomysłodawca Lunety, Dr. Reinhard Schweppe, były ambasador Niemiec w Polsce, oraz Engelbert Epple przedstawiciel Hewlett Packard Enterprise. W programie zaplanowano także występ dzieci z Wrocławskiej i Berlińskiej Szkoły Muzycznej oraz pokaz możliwości technicznych Lunety.

Projekt Luneta pozwoli na nawiązanie relacji pomiędzy mieszkańcami Wrocławia i Berlina w czasie rzeczywistym. Dwie bliźniacze kopuły (każda o wymiarach: 6 metrów wysokości i 12 metrów średnicy) stoją w obu miastach. Po wejściu do środka widzowie odniosą wrażenie, że przenieśli się do miasta partnerskiego. Wrocławianie i berlińczycy wejdą ze sobą w interakcję za pomocą gestów, wiadomości tekstowych i słów.

W środku kopuły, a być może także na zewnątrz, przed dworcem, będzie można obejrzeć mecz w ramach EURO 2016 między Polską a Niemcami. To spotkanie odbędzie się 16 czerwca.

Projekt „Luneta” potrwa od 9 maja do 3 lipca.

Instalacja będzie czynna codziennie w godzinach od 9 do 22.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrzyjdź jutro do Parku Tysiąclecia, i posadź swoje drzewo!
Następny artykułDwie 18 piętrowe wieże staną przy ul. Sikorskiego! [wizualizacja]
Odkryj Wrocław na nowo