Zapraszamy 7 maja 2016 do powstającego Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze, gdzie wspólnie posadzimy ponad 300 drzew (buki, dęby, świerki, sosny, jarzęby, lipy, klony) w skupinie. Będzie to już ostatnia skupina z 10 symbolizujących X wieków Wrocławia. Dotychczas w powstającym Parku Tysiąclecia posadziliśmy 1600 drzew, w tym ponad 300 w Alei ESK i The World Games.

Na wszystkich mieszkańców 7 maja już od godziny 11.00 czeka wiele atrakcji sportowych i edukacyjnych, dla dzieci przygotowaliśmy dmuchńce, pole do zawodów sumo, turnballe, megadart. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe na byku rodeo. Nie zabraknie także II Rundy planszówek. W Fotobudce będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Ponadto podczas eventu odbędą się warsztaty ekologiczne i konkursy przyrodnicze, Sokolnicy opowiedzą o tych pięknych i chronionych ptakach. Występy artystyczne zapewnią: Krzykaśki, Zespół G/Łoś, C’est la vie Duet Zeńkowska&Brodziński, Gabinet Cieni, Wrocławska Stepownia, Grupa Taneczna PW Dance. A jeśli komuś zabraknie sił – zapraszamy na żurek i herbatę, kawę i świeże owoce!

Mamy także niespodziankę przygotowaną przez Nadleśnictwo Śnieżka i Ekosystem. Rozdamy 1000 małych drzew (świerki, sosny, modrzewie) i krzewy. Jeśli masz w domu zbędne małe elektrośmieci (myszki, baterie, kalkulatory, telefony, suszarki, żelazka, latarki itp.) przynieś je ze sobą i wymień na drzewko, które możesz posadzić w swoim ogródku lub na balkonie.

Nie zabraknie również przedstawicieli służb. Straż Miejska przyjedzie z patrolem konnym a Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zademonstruje działanie wozu bojowego.

 

Program:

  • 11.00 – 15.00: atrakcje sportowo-rekreacyjne
  • 11.30 – 15.00: wspólne sadzenie drzew

Szczegóły organizacyjne:

  • Aleja powstaje w Parku Tysiąclecia w pobliżu ulic Rogowskiej i Granicznej 
  • ze względu na charakter imprezy i warunki polowe, proszę pomyśleć o odpowiednim stroju: kalosze, rękawiczki, czapka;
  • jeśli masz w domu łopatkę, saperkę, szpadel zabierz ze sobą; (zapewniamy ograniczoną ilość szpadli);
  • będziemy sadzić drzewa o wys. od 1 do 3 m z bryłą korzeniową.

 

Park Tysiąclecia znajduje się w zachodniej części Wrocławia, jego tworzenie rozpoczęło się w 2000 roku. Powierzchnia Parku Tysiąclecia wynosi około 90 ha. Park położony jest na lewym (zachodnim) brzegu rzeki Ślęzy, która jednocześnie tworzy jego wschodnią granicę. Natomiast od zachodu ograniczony jest Autostradową Obwodnicą Wrocławia.
W Parku Tysiąclecia utworzyliśmy Aleję ESK – World Games, gdzie posadziliśmy wspólnie z mieszkańcami ponad 200 drzew alejowych (dęby szypułkowe i błotne w formie naturalnej i kolumnowej). W rejone Alei ESK – World Games wykonaliśmy nasadzenia towarzyszące (między aleją a torami) ok. 50 szt. drzew (brzozy, sosny, świerki, buki, lipy). Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej wykonał rurowanie 150 mb. rowu w strefie wejściowej od ul. Sukielickiej, mikroniwelację terenu przez cały rok prowadzimy prace porządkowe na powierzchni ok. 17 ha. parku.
Organizatorami wydarzenia są Miasto Wrocław, Zarząd Zieleni Miejskiej, Lasy Państwowe, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Ekosystem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak wyglądały Dni Wrocławia w latach 80tych?
Następny artykuł„Luneta” z widokiem na Berlin stanęła we Wrocławiu!
Odkryj Wrocław na nowo