Laserowa korekcja starczowzroczności – na czym polega zabieg?

0
a

W okolicy 40. roku życia w ludzkim organizmie zachodzą naturalne zjawiska fizjologiczne, w tym prezbiopia – czyli starczowzroczność. Dotyka niemal każdego i sprawia, że widzenie z bliska staje się utrudnione.

Choć nie jest chorobą, to bywa uciążliwa i w większości przypadków kończy się zakupem okularów „do czytania”. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie kłopotu! Chcąc poprawić jakość widzenia, warto udać się na laserową korekcję wady wzroku. Na czym polega taki zabieg? Odpowiadamy!

Czym jest starczowzroczność i kiedy się pojawia?

  • Starczowzroczność, czyli prezbiopia to dolegliwość, która polega na pogorszeniu się widzenia z bliska. Dotyka każdego w okolicy 40. roku życia i to właśnie przez nią konieczne zaczyna być czytanie na odległość wyciągniętej ręki, mrużenie oczu czy nieostre widzenie. Objawy prezbiopii przypominają nieco nadwzroczność (dalekowzroczność), jednak nie jest tym samym. W przypadku starczowzroczności dochodzi do zmniejszenia się elastyczności soczewki, co – choć jest naturalne – sprawia, że nie reaguje ona już z tą samą siłą napięcia, ale słabszą; widzenie staje się rozmazane i zamglone.
  • Ciągłe mrużenie oczu, odsuwanie smartfonu od twarzy, by móc coś przeczytać i szybkie męczenie się oczu podczas zagłębiania się w ulubioną powieść, mogą prowadzić do dyskomfortu. Fakt, że te problemy są naturalnym elementem starzenia się organizmu, nie oznacza, że trzeba się do nich przyzwyczaić! Istnieją różne rozwiązania. Choć starczowzroczność kojarzy się z koniecznością zakładania okularów, które często przeszkadzają w wielu czynnościach, to dzięki profesjonalnym zabiegom korekcji wady wzroku jesteś w stanie ich uniknąć i cieszyć się lepszym widzeniem. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.optegra.com.pl/zabiegi/starczowzrocznosc.

Na czym polega korekcja starczowzroczności?

  • Laserowa korekcja starczowzroczności to rozwiązanie idealne dla tych osób, które cenią sobie możliwość bezproblemowego czytania oraz wyraźnego widzenia z bliska i z daleka. To też świetna opcja, jeśli nie chcesz nosić okularów ani soczewek kontaktowych. Zabieg polega na laserowym modelowaniu rogówki oka. W procesie korygowania starowzroczności jedno oko będzie widzieć dobrze z bliska, a drugie z daleka, co w połączeniu da Ci wyraźne widzenie z każdej odległości.
  • Korekcja wady wzroku to nieinwazyjny, niemalże nieodczuwalny zabieg, który w krótkim czasie pozwoli Ci odzyskać komfort życia. To bezpieczny proces w całości nadzorowany przez wykwalifikowanych specjalistów. Efekt ma charakter stały, dzięki czemu w większości przypadków wystarczy, że wykonasz go raz, a problem starczowzroczności pozostanie wspomnieniem. Nowoczesna technologia sprawia, że już kilka dni po zabiegu odczujesz pierwsze efekty i będziesz w stanie czytać bez konieczności zakładania okularów.
  • Po zabiegu, w czasie trwania rekonwalescencji, musisz tylko stosować odpowiednie krople. Wszystko pod opieką lekarza, który da Ci dokładne instrukcje wyjaśniające, co i jak należy robić.

Jak wygląda kwalifikacja do korekcji wady wzroku?

  • Aby wykonać laserową korekcję wzroku, konieczna będzie dokładna kwalifikacja do zabiegu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo każdego Pacjenta. Profesjonalne i dokładne badanie Twoich oczu pozwoli ocenić, czy wykonanie zabiegu jest możliwe. Skrupulatny wywiad umożliwia określenie wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących Twojego stanu zdrowia, a także omówienie zabiegu. Dowiesz się też, jak przygotować się do zabiegu oraz co robić tuż po nim, czyli w okresie rekonwalescencji. Lekarz kwalifikujący omówi z Tobą i wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości.
  • Wizyta kwalifikacyjna trwa zwykle nieco dłużej niż sam zabieg, by móc dokładnie określić możliwości medyczne i potrzeby pacjenta. Zostaniesz poddany bardzo szczegółowemu badaniu wzroku wykonanemu przez optometrystę oraz szeregowi badań diagnostycznych. Dowiesz się, jaka jest grubość i krzywizna Twojej rogówki, a także poznasz preparaty niezbędne do przeprowadzenia korekcji. Pamiętaj jednak by przyjść na wizytę kwalifikacyjną w okularach oraz poinformować badającego Cię optometrystę o mocach szkieł lub soczewek używanych na co dzień.
  • Jeśli chcesz „cofnąć czas” i znów widzieć wyraźnie bez konieczności używania dodatkowych szkieł, zabieg laserowej korekcji wzroku jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHistoria medycyny: pierwsze szpitale we Wrocławiu i szpitale dziś
Następny artykułWrocław kiedyś i dziś: Dawny urok okolic ul. Lwowskiej – Victoriastrasse
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.