Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) uruchomił możliwość składania wniosków o rządową dotację w ramach programu „Czyste Powietrze” oraz powiązanego z nią Kredytu Czyste Powietrze. Ta inicjatywa ma na celu zachęcenie właścicieli domów jednorodzinnych do przeprowadzenia inwestycji, które poprawią jakość powietrza, zwiększą efektywność energetyczną budynków oraz ograniczą emisję szkodliwych związków. W poniższym artykule dowiemy się, dlaczego warto skorzystać z tej oferty.

Zakup sprawdzonych technologii

W ramach programu można także sfinansować zakup sprawdzonych technologii, takich jak panele fotowoltaiczne. Dzięki nim można produkować własną energię elektryczną, co nie tylko przyczynia się do redukcji emisji CO2, ale także może przynosić oszczędności na rachunkach za prąd.

Ocieplenie budynku i wymiana stolarki okiennej i drzwiowej

Poprawa efektywności energetycznej budynku to również termomodernizacja. Program „Czyste Powietrze” umożliwia dofinansowanie na ocieplenie budynku oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. To inwestycje, które nie tylko przyczyniają się do redukcji kosztów ogrzewania, ale także poprawiają komfort mieszkania.

Dostępność preferencyjnego kredytu

Korzystając z Kredytu Czyste Powietrze, można uzyskać preferencyjny kredyt oferowany przez Bank Ochrony Środowiska. Maksymalna kwota kredytu wynosi 100 000 PLN, a okres spłaty może wynosić do 12 lat. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 6,11%. Istotne jest, że bank nie wymaga wkładu własnego, a kredyt objęty jest gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). To oznacza, że znaczna część kosztów kredytu może zostać spłacona dzięki rządowemu dofinansowaniu.

Wsparcie doradcze i uproszczony proces składania wniosków

Proces ubiegania się o Kredyt Czyste Powietrze został znacząco uproszczony. Wnioski można składać w dowolnym oddziale BOŚ, a pracownicy banku pomogą w ich wypełnieniu. Ponadto wniosek o dotację zostanie przesłany w imieniu klienta do odpowiedniego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). To oznacza, że cały proces jest łatwiejszy i bardziej dostępny dla właścicieli domów jednorodzinnych.

Rządowe dofinansowanie

Maksymalna wartość dotacji z programu „Czyste Powietrze” wynosi 37 000 zł (podwyższony poziom dofinansowania). Uzyskanie rządowego wsparcia jest możliwe przy jednoczesnym zaciągnięciu preferencyjnego kredytu. To oznacza, że część kosztów inwestycji zostanie pokryta przez państwo, co znacząco obniża koszt kredytu.

Działanie na rzecz środowiska

Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza, ograniczenie emisji zanieczyszczeń i walkę ze smogiem. Korzystając z tej oferty, nie tylko inwestujemy w nasze własne mieszkania, ale również przyczyniamy się do ochrony środowiska i zdrowia publicznego.

Program „Czyste Powietrze” wraz z powiązanym Kredytem Czyste Powietrze, oferowanym m.in. przez Alior Bank, stanowi znaczący krok w kierunku poprawy jakości powietrza i redukcji emisji szkodliwych substancji w Polsce. Dzięki tym inicjatywom właściciele domów jednorodzinnych mają szansę na dofinansowanie oraz preferencyjny kredyt, co pozwoli im na efektywną modernizację swoich budynków i ogrzewania. Bank Ochrony Środowiska, jak i wiele innych instytucji finansowych, angażuje się w ten projekt, który ma wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego i komfort życia Polaków. Warto bliżej zapoznać się z ofertą Alior Banku i innymi bankami uczestniczącymi w programie, aby wykorzystać te korzystne rozwiązania na rzecz własnego domu i środowiska.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Festiwal Pierogów, Kawy, Czekolady i Wina! [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Następny artykułWracają loty z Wrocławia do Oslo i Kopenhagi
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.