Krasnale po raz 10. przejmą władzę we Wrocławiu! [PROGRAM FESTIWALU KRASNOLUDKÓW]

0

W piątek, 6 września, rozpocznie się Wrocławski Festiwal Krasnoludków. W tym roku zabawa potrwa 3 dni, do niedzieli 8 września, i z okazji 10. jubileuszu towarzyszyć jej będzie wiele wyjątkowych wydarzeń. Zapraszamy!

Jak co roku imprezę otworzy Wielka Parada Krasnoludków, która wyruszy spod Pręgierza i zakończy się w Ogrodzie Staromiejskim, gdzie uroczyście powita nowego krasnala! To właśnie przy Teatrze Lalek w specjalnie przygotowanej Wielkiej Wiosce Krasnoludków zarówno w piątek, jak i sobotę będą odbywały się warsztaty, pokazy na scenie i mnóstwo zabaw. W piątek odbędzie się także tradycyjnie Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną krasnalową chatkę!

W sobotę odwiedzających Ogród zapraszamy na premierowe spektakle na scenie letniej Wrocławskiego Teatru Lalek. To trzy opowieści inspirowane wrocławskimi historiami i anegdotami z muzyką opowiedziane w dwóch językach – polskim mówionym oraz migowym.

Krasnale odwiedzą także wrocławskie muzea. W niedzielę Muzeum Etnograficzne zaprosi do wspólnego haftowania i śpiewania, a Muzeum Miejskie odkryje tajemnice mitologii wikingów i wrocławskich legend, w tym tych o krasnalach podczas spaceru po Rynku.

Dorośli świętują razem z krasnalami!

Wrocławski Festiwal Krasnoludków nie jest wydarzeniem tylko dla dzieci! Zapraszamy również starszych uczestników. W piątkowy wieczór odbędzie się Krasnalowe Silent Disco, czyli zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że w zupełnej ciszy. Oprócz tego będzie można podziwiać pokaz akrobatyczny w kole cyra i fire show. Rodzinnie w sobotę można wziąć udział w grze miejskiej „Urodziny Życzliwka”.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków dla nadziei!

Tegoroczna edycja festiwalu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na jubileusz. Połączyliśmy siły z Korowodem Nadziei organizowanym przez Fundację „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową”. W sobotę, o godzinie 16.00 korowód ruszy z placu zieleni przy ul. Sanockiej, około 17.00 dotrze do Ogrodu Staromiejskiego skąd wraz z uczestnikami festiwalu przejdzie na Rynek. Tam na scenie rozpocznie się wielkie świętowanie, którego kulminacją będzie koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

W tym dniu będzie miało miejsce jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – krasnale w towarzystwie Edyty Jungowskiej odwiedzą podopiecznych Przylądka Nadziei. Pani Edyta przeczyta dzieciom bajki, a krasnale przekażą upominki.

Szykuje się niesamowity weekend pełen atrakcji! Aby niczego nie przegapić, warto zapoznać się z harmonogramem wydarzenia, który znajduje się na fanpage’u Krasnale.pl. Na Facebooku pojawią się także konkursy, w których do wygrania będą krasnalowe nagrody!


PROGRAM

6 września (piątek)
Rynek

10.00  Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie festiwalu

Kolorowy korowód krasnoludków wraz z muzykami i tancerzami z formacji Foliba Music wyruszy spod pręgierza do Ogrodu Staromiejskiego.

Ogród Staromiejski

Po dotarciu do Ogrodu uroczyście powitamy nowego krasnala!

10.30–13.00  Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną krasnalową chatkę

(Zgłoszenia grup ze szkół i przedszkoli przyjmujemy do 5 września 2019 r. Więcej informacji na www.krasnale.pl)

10.00–14.00 Wielka Wioska Krasnoludków*

W programie m.in. wykonywanie krasnalowych pamiątek z festiwalu, a na scenie pokazy naukowe oraz warsztaty bębniarskie z artystami z Foliba Music.

11.00–15.00 specjalne bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem

(Odjazd z przystanku Opera)

Wieczorem do Ogrodu Staromiejskiego zapraszamy starsze krasnale!

20.10 Cyr Wheel – pokaz akrobatyczny w kole cyra w wykonaniu Mikołaja Kubowicza – akrobaty i żonglera

20.30 Fire show – połączenie tańca z ogniem oraz pirotechniką w wykonaniu Bagiennych Świetlików

21.00–24.00 Krasnalowe Silent Disco

(Wstęp wolny – udział nie wymaga wcześniejszych zapisów, ale liczba słuchawek jest ograniczona)

7 września (sobota)     
Ogród Staromiejski

11.00–17.00 Krasnoludkowe bajki

Trzy opowieści inspirowane wrocławskimi historiami i anegdotami z muzyką na żywo opowiedziane w dwóch językach – polskim mówionym oraz migowym!

11.00 i 14.00 „Żółwie i wrony”

Gdy Wrocław nawiedzi powódź, zwierzęta, które nigdy się nie lubiły, będą musiały współpracować – opowiedzą o tym krasnale, które podglądały całe zdarzenie.

12.00 i 15.00 „Płanetnik”

Na wrocławskich targowiskach żyją w tajemnicy najprawdziwsi płanetnicy – prastare duchy, które panują nad pogodą i rzucają uroki na chmury. Ich spokój może zburzyć Smoczek – krasnal, który zawsze marzył o tym, by pocałować chmurę.

13.00 i 16.00 „Olbrzym, czyli skąd się biorą legendy”

Czy Wyspa Słodowa jest brzuchem Olbrzyma? Kto jeszcze mieszkał w naszym mieście? I ile ziarenek prawdy jest potrzebnych, by legenda była prawdziwa?

11.30, 12.30, 13.30 Występ iluzjonisty Bartosza Lewandowskiego

 15.30 i 16.30 Taneczne show w wykonaniu zespołu Zgraja

11.00–17.00  Wielka Wioska Krasnoludków*

W programie m.in. tworzenie gipsowych odlewów krasnoludków, krasnalowych laleczek, czapeczek i bród, malowanie krasnoludków na drewnianych planszach. Strefa kuglarstwa – gigazjeżdżalnia dla dzieci oraz cyrkowe atrakcje. Strefa gier planszowych – prawie 300 gier i wielkoformatowa gra planszowa „Krasnoludki lecą na księżyc”. Strefa miniatur wykonana przez Kolejkowo oraz stanowisko naukowe Hydropolis.

13.30–16.30  Rodzinna gra miejska „Urodziny Życzliwka”

(Gra dla drużyn składających się z od 2 do 6 osób. Obowiązuje rezerwacja miejsc – liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na www.krasnale.pl)

17.00 Zakończenie działań w Ogrodzie Staromiejskim

 To jednak nie koniec festiwalu. Zapraszamy do dołączenia do Korowodu Nadziei!

Ten barwny pochód ma zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem. Około godziny 17.00 korowód dotrze do Ogrodu Staromiejskiego, gdzie dołączą do niego krasnale, i ruszy na wrocławski Rynek.

Rynek

17.30 Pokaz krasnoludkowej bajki „Olbrzym, czyli skąd się biorą legendy”

18.00–19.30 Atrakcje przygotowane przez Fundację ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

19.30 Koncert zespołu „Raz Dwa Trzy”

22.00 Zakończenie

 8 września (niedziela)  
Muzeum Etnograficzne, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

10.30–12.00 „Krasnoludkowe hafty”

Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z kolekcją makatek i wyhaftować własnego krasnala w oparciu o dawne wzory.

Zapraszamy dzieci w wieku 5–15 lat z opiekunami.

12.00–13.00 „Śpiewajka z krasnoludkami”

Spotkanie muzyczne, na które można przybyć z własnymi instrumentami.
Zapraszamy opiekunów i dzieci w wieku 3–10 lat z opiekunami.

(Na w muzeum zajęcia wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy pod adresem edukacja@muzeumetnograficzne.pl)

Muzeum Miejskie Wrocławia

15.00–16.00 „Karzełki i olbrzymy w mitach skandynawskich”

Gawęda o mitach wikingów.
Zapraszamy opiekunów i dzieci w wieku 6–12 lat z opiekunami.

16.00–17.00 „Tropem legend wrocławskiego Rynku”

Opowieść o miejscach związanych z wrocławskimi legendami.
Zapraszamy opiekunów i dzieci w wieku 6–12 lat z opiekunami.

17.00–18.30 „Śladami krasnali wrocławskich”

Niezwykły spacer po Rynku i okolicy w poszukiwaniu najmniejszych mieszkańców Wrocławia — krasnali.
Zapraszamy opiekunów i dzieci w wieku 6–9 lat z opiekunami. Zajęcia odbędą się przy sprzyjających warunkach pogodowych.

(Na zajęcia w muzeum i spacer wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy w pod numerem +48 713 471 696 w. 332. Zbiórka wszystkich grup pod pomnikiem hrabiego Aleksandra Fredry)

*Udział w Wielkiej Wiosce Krasnali jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Wystarczy odwiedzić strefę w godzinach jej działania, by wziąć udział w przygotowanych atrakcjach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKoniec z plastikowymi kubkami podczas wrocławskiego Maratonu!
Następny artykułWrocław Business Run – pobiegną dla dzieci chorych na meningogoki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.