Wrocław Business Run – pobiegną dla dzieci chorych na meningogoki

0
fot. mat. prasowe
a

Już w najbliższą niedzielę, 8 września odbędzie się Wrocław Business Run. To charytatywny bieg, który jednocześnie odbywa się w dziewięciu miastach w Polsce.

Uczestnicy pobiegną między innymi dla 2-letniego Oliwiera. Chłopiec pilnie potrzebuje nowych protez – w wyniku inwazyjnej choroby meningokokowej stracił prawą stopę i lewe podudzie. Miał wtedy zaledwie dwa miesiące. Próbuje stawiać pierwsze kroki, ale w obecnej sytuacji nie jest to łatwe. Nowe protezy pozwolą mu nauczyć się chodzić.

Meningokoki to bardzo niebezpieczne bakterie, które atakują najczęściej małe dzieci do 5. roku życia, z czego najwięcej zakażeń przypada na 1. rok życia. To niestety także przypadek małego Oliwiera. Wciąż wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, jak groźne może być atak meningokoków. Nie tylko z uwagi na konsekwencje, ale także na problemy z rozpoznaniem – choroba początkowo przypomina zwykłe przeziębienie.

W ramach kampanii „Wyprzedź meningokoki! Liczy się czas” staramy się budować świadomość i edukować nt. meningokoków. By uniknąć zachorowania, kluczowa jest profilaktyka, a do tego niezbędna jest wiedza o chorobie. – mówią organizatorzy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKrasnale po raz 10. przejmą władzę we Wrocławiu! [PROGRAM FESTIWALU KRASNOLUDKÓW]
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 8 najciekawszych wydarzeń [6-8 września 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.