fot. Marcin Oscenda Fotografia

Lato dobiega końca, ale to nie oznacza, że życie kulturalne we Wrocławiu zamiera. Szkoda marnować te ostatnie słoneczne dni na siedzenie w domu, dlatego przygotowaliśmy zestawienie 8 najciekawszych atrakcji.

Wrocławski Festiwal Krasnoludów 2019

Wrocławski Festiwal Krasnoludów już w ten weekend! Zapowiadają się 3 dni szalonej zabawy dla najmłodszych i opiekunów.

W programie między innymi Wielka Wrocławska Parada Krasnoludów, warsztaty dla dzieci i opowieści o tajemnicach krasnoludków.

Festiwal jest oczywiście bezpłatny, tak samo jak udział we wszystkich atrakcjach. Na niektóre wydarzenia konieczna będzie rezerwacja.

PROGRAM 

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Marsz Kapeluszy 2019

Świętowanie Dni Seniora rozpocznie wielki Marsz Kapeluszy i próba pobicia rekordu Polski na największą liczbę kapeluszy w jednym miejscu.

Seniorzy wraz z przedszkolakami wystartują z Nowego Targu i będą kierować się na plac Gołębi. Tam Prezydent Wrocławia przekaże im klucze do bramy miasta, a następnie wręczy statuetki „Przyjaciel Seniorów”.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Buy a Book – 9. edycja

Coroczna akacja „Buy a Book” wystartuje już w piątek w Magnolia Park. Cel akcji jest szczytny – zbieramy na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Po raz kolejny udział w inicjatywie zadeklarowało mnóstwo wrocławskich firm.

Chętni będą mogli przyjść i kupić podczas kiermaszu książkę, komiks lub audiobook za 5 zł albo wielokrotność. Nie zabraknie pozycji, które uzupełnią biblioteczkę moli książkowych, jak i tych stanowiących doskonały pomysł na prezent.

 • udział jest bezpłatny
 • start 6 września o godzinie 11.00

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wieczorne zwiedzanie Afrykarium

Hello Poland zaprasza na zwiedzanie Afrykarium wieczorem! Bez tłumów, kolejek, na spokojnie. To jedna z nielicznych okazji do tego, aby poznać unikatowy obiekt o tej porze oraz zobaczyć życie zwierząt po zmroku.

Uczestnicy podczas spaceru dowiedzą się dlaczego szyby do akwariów zostały sprowadzone aż z Japonii, w jaki sposób powstał osiemnastrometrowy tunel, a także jakie zwierzęta mieszkają w Afrykarium. Podczas zwiedzania na uczestników czeka również słodki poczęstunek.

 • Koszt 79/osoba.
 • Cena obejmuje zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, poczęstunek.
 • Dla dzieci do lat 3 wstęp jest bezpłatny
fot. mat. prasowe

Django Girls Wrocław

W ten weekend wrocławskie programistki będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach Django Girls Wrocław. Uczestniczki nauczą się lub poćwiczą swoje umiejętności programowania w języku Python.

Warsztaty są dwudniowe i odbędą się w kompleksie firmy Spawn Point. Niezbędne są zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Co ciekawe – w warsztatach wziąć mogą również udział kobiety, które jeszcze nigdy nie miały nic wspólnego z działaniami informatycznymi, ale wiedzą, że czeka ich przyszłość w zawodzie programisty.

Spawn Point, pl. Jana Pawła II 14
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Gala pary 2019

W Jaworzynie Śląskiej rusza gala pary. To jedyny taki weekend, gdzie odwiedzający zobaczą czynne, sprawne i zabytkowe parowozy, wagony kolejowe, lokomobile, walce parowe oraz historyczne samochody. Oprócz tego będą czekały ciągniki, kieraty, traktory oraz samoloty.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi, na które będzie czekało mnóstwo innych atrakcji. Mile widziani są także miłośnicy zabytków techniki.

Na odwiedzających czekają przejazdy zabytkowymi parowozami, samochodami na parę, przejażdżki drezyną, loty balonem czy ciągnikami. Nie zabraknie parady pojazdów i występów grup rekonstrukcyjnych oraz innych zabaw skierowanych do dzieci.

Wydarzenie odbędzie się w trzech miejscach:

 • Jaworzynie Śląskiej i Muzeum Kolejnictwa
 • Dzierżoniowie z Młynem Hilberta oraz Parowozownią
 • Piotrkowicach Świdnickich z pałacem na wodzie i folwarkiem

Udział jest biletowany

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Hali Stulecia

Swoją urodę zaprezentuje około 400 kotów różnych ras z całej Polski i Europy. Hodowcy będą mieli możliwość podzielenia się ze zwiedzającymi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz osiągnięciami hodowlanymi.

Organizatorzy oferują szereg atrakcji w postaci: konkursów i zabaw dla najmłodszych, specjalistycznych show kotów REX, burmskich oraz brytyjskich – bri misiów  a także wiele stoisk promocyjnych z akcesoriami dla naszych kocich pupili.

Organizatorzy zapraszają do obejrzenia na żywo kotów burtmskich, bengalskich,  największych północnoamerykańskich Main Coon, Norweskich Leśnych, bezwłosych Sfinksów kotów rasy Ragdoll – szmaciana lalka, syjamiskich i orientalnych oraz wielu, wielu innych ciekawych ras.

 • Wstęp biletowany – normalny 10zł, ulgowy 7zł, rodzinny (2+2) 25 zł
 • Dzieci do lat 3 bezpłatnie

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

fot. mat. prasowe

Festyn rodzinny w Popo Centrum

Serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny w Popo Centrum. W programie m.in. występu muzyczne i kabaretowe, pokazy tańca, gry i zabawy dla dzieci, kącik plastyczny dla najmłodszych, wystawa rękodzieła oraz planszówki dla wszystkich!

Popo Centrum to letnia instalacja, która powstała 22 lipca na Popowicach. Jej głównym celem jest aktywizacja lokalnej społeczności.

 • Start 7 września w godzinach 12.00 – 15.00
 • Wstęp wolny
fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław Business Run – pobiegną dla dzieci chorych na meningogoki
Następny artykuł4 Dolnoślązaczki w finale Miss Polski! [ZDJĘCIA]
Odkryj Wrocław na nowo