Koniec z plastikowymi kubkami podczas wrocławskiego Maratonu!

0

Dzięki pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  wrocławscy maratończycy nie będą musieli pić wody dostarczanych w plastikowych butelkach. Napiją się za to kranówki z nalewaka.

Nierdzewna stal, aluminiowa taca, pięć dysz wodnych i bezcenny pomysł, który został wcielony w życie przez sześciu pracowników MPWiK Wrocław. Nad prototypem urządzenia pracowali pięć dni, korzystali z patentu podpatrzonego od poznańskiego Aquanetu. Wrocławski nalewak do wody jest jednak ulepszony – przy jego produkcji całkowicie zrezygnowano z plastiku.

Jak działa urządzenie? Nalewak podpinamy do hydrantu za pomocą atestowanego węża, przyłącze posiada ręczny zawór, a podstawa umocowana jest na regulowanych nogach. Pod pięcioma dyszami, z których leci wrocławska kranówka ustawiana jest aluminiowa taca z dwudziestoma pięcioma otworami na biodegradowalne kubeczki. Napełniamy je wodą w zaledwie osiem sekund! To pozwoli w całości wyeliminować plastikowe butelki i kubeczki. Podczas wrocławskiego maratonu nalewaki zostaną ustawione na trasie biegu, w punktach odżywiania i odświeżania. Dodatkowo bezpośrednio przy mecie staną dwa beczkowozy również z nalewakami.

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczana przez nas mieszkańcom woda była najwyższej jakości. Kontrolujemy ją na wszystkich etapach produkcji, również w wielu punktach na mieście. Produkowana przez nas woda spełnia najwyższe normy, m.in. Ministra Zdrowia, a także standardy europejskie i wytyczne WHO.  W ciągu roku laboratorium MPWiK bada ponad 10 000 prób wody i wykonuje blisko 100 000 analiz. Niezależnie od nas woda jest kontrolowana przez Sanepid. Wrocławska kranówka jest po prostu bezpieczna i zdrowa, dlatego bardzo się cieszymy, że w tym roku maratończycy z Wrocławia, z całego kraju, a nawet świata spróbują naszego produktu – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Zaangażowanie MPWiK Wrocław w organizację maratonu to kolejne proekologiczne działanie spółki, która włączyła się w akcje Urzędu Miejskiego „Wrocław nie marnuje”, a w ramach kampanii „Pij kranówkę” zachęca do spożywania wody prosto z kranów.

Zbudowany przez wrocławskie wodociągi nalewak będzie wykorzystany nie tylko podczas maratonu, ale także na innych miejskich imprezach.

Maraton już 15 września, biegaczom życzymy sukcesów i smacznego!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułArtyści z całego świata stworzą we Wrocławiu ruchome murale – znamy program Kinomuralu 2019
Następny artykułKrasnale po raz 10. przejmą władzę we Wrocławiu! [PROGRAM FESTIWALU KRASNOLUDKÓW]
Odkryj Wrocław na nowo