Z uwagi na to, że rok szkolny trwa już dobry miesiąc wielu uczniów zaczyna poszukiwania pomocy w nauce trudniejszych przedmiotów. Niejednokrotnie spanikowani rodzice i uczniowie mają problem z wyborem odpowiedniej formy pomocy, a korepetycje spędzają im sen z powiek. To zadanie staje się jeszcze trudniejsze, kiedy mieszkamy w dużym mieście takim jak Wrocław. Mnogość oraz różnorodność dostępnych opcji może przyprawić o zawrót głowy. Jakie więc rozwiązanie w tym temacie proponuje nam nowoczesny Wrocław?


Studenci dla uczniów i innych studentów

Niewątpliwie najtańszym oraz najpopularniejszym sposobem szukania pomocy naukowej są ogłoszenia starszych uczniów oraz studentów. O ile pod względem kosztów jest to bez wątpienia najatrakcyjniejsza opcja to nie jest ona najbardziej wartościowa dydaktycznie. Trzeba pamiętać, że nie każdy student udzielający korepetycji będzie tak efektywny jak profesjonalny nauczyciel. Może to wynikać nie tyle z jakości posiadanej wiedzy, lecz kompetencji pedagogicznych jakich studenci nie wykazują w takim stopniu jak zawodowi nauczyciele. Znacząca jest także kwestia doświadczenia jakie posiada korepetytor. W przypadku studentów nie jest to może typowo pedagogiczno-nauczycielskie wykształcenie , lecz takie wynikające z lepszego kontaktu z uczniami. Siłą rzeczy, studenci będą mieli dużo silniejsze relacje ze swoimi podopiecznymi, co wynika głównie z mniejszej różnicy wieku. Wpływa to pozytywnie na relacje łączące obie strony. Nie jest to typowa relacja mistrz-uczeń, która cechuje kontakty z typowymi nauczycielami. Choć znalezienie pomocy wśród studentów skutkuje zredukowaniem kosztów, to wymaga ono wysiłku i cierpliwości włożonych w wyszukiwanie wartościowych ofert.

Pomoc online

W dobie Internetu poszukiwanie pomocy w sieci jest wyjątkowo popularną opcją dla uczniów. Szybkie, wygodne oraz wyjątkowo efektywne ogłoszenia online zamieszczane na różnorakich serwisach są atrakcyjne. Z uwagi na ogólnodostępność Internetu wielu korepetytorów zamieszcza swoje ogłoszenia w sieci na takich platformach jak e-korepetycje.net czy olx.pl. Mnogość dostępnych serwisów czy aplikacji mobilnych pozwala na przebieranie w różnych ofertach oraz wybór tej najbardziej adekwatnej względem naszych wymagań opcji. Chociaż Internet ułatwia poszukiwania dobrego korepetytora to nierzadko sprawia, że konkurencja na rynku staje się coraz bardziej zacięta. W dużej ilości przypadków skutkuje to zbyt szerokimi możliwościami wyboru. W konsekwencji tego uczniowie podwyższają swoje wymagania względem przyszłych korepetytorów, co pozwala na podwyższenie jakości otrzymywanej pomocy.

Dodatkowo, bardzo popularną metodą stały się w ostatnim czasie lekcje prowadzone za pośrednictwem Internetu. Taka zdalna forma korepetycji jest wyjątkowo wygodna dla obu stron oraz pozwala na stosowanie interaktywnej drogi nauczania. Niestety może być to mniej efektywne w odróżnieniu od tradycyjnych metod, ponieważ uczniowie mają o wiele większe pole do sciągania i sprawdzania informacji w Sieci niż w tradycyjnej szkole. W dzisiejszych czasach, wiele placówek oraz osób prywatnych oferuje tego typu zajęcia jako uzupełnienie elementarnej wiedzy szkolnej.

Korepetycje u specjalistów

Wiele szkół i placówek prywatnych oferuje w swojej ofercie dydaktycznej pomoc w sprawie problematycznych tematów. W wypadku wyboru takiej opcji możemy mieć zagwarantowane wysokie walory dydaktyczne, które zawdzięczamy wykwalifikowanym nauczycielom. Dzięki temu prestiżem i zainteresowaniem cieszą się takie placówki jak British Council , który we Wrocławiu ma swoją siedzibę na ulicy Kołątaja 1/6 w budynku B Szkoły Podstawowej Nr 71. Trzeba jednak pamiętać, że z pomocą doświadczonych wykładowców łączą się dodatkowe koszty takich zajęć. Nie jest to więc odpowiednia opcja, jeśli nie chcemy wydać większej sumy pieniędzy. Niemniej jednak, zajęcia prowadzone przez specjalistów nierzadko oprócz poprawy szkolnych wyników oferują zdobycie certyfikatów potwierdzających nasze umiejętności.

Którą metodę pomocy wybieracie? Dajcie nam znać co myślicie na temat różnych form korepetycji i jak Wy szukacie pomocy w nauce.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław Koncerty Październik 2018 – co jest grane?
Następny artykułWrocławski Budżet Obywatelski 2018. Wrocławianie wybrali 63 projekty!