Koleje Dolnośląskie ruszają do Świnoujścia. Wakacyjna oferta połączeń nad morze z Wrocławia

0

Koleje Dolnośląskie uruchamiają wakacyjne bezpośrednie połączenie do Świnoujścia. Pociąg zabierze pasażerów nad morze z dworca Wrocław Główny w sobotę rano, a wróci w niedzielę wieczorem. Połączenie zostanie uruchomione 24 czerwca, a sprzedaż biletów ruszy dwa tygodnie wcześniej.

Nad polskie morze będzie można dostać się pociągiem Kolei Dolnośląskich w czasie nieprzekraczającym sześciu godzin – to najszybsze rozkładowe połączenie na odcinku Wrocław – Świnoujście. Oferta będzie dostępna w weekendy oraz 15 sierpnia.

– Nowe wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich to nie tylko świetna okazja dla Dolnoślązaków, aby udać się na weekend nad polskie morze. To także najszybsze kolejowe połączenie Świnoujście – Wrocław Główny, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Trasę pokonamy bowiem planowo już w pięć i pół godziny – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Cena biletu w relacji Wrocław Główny – Świnoujście oraz Świnoujście – Wrocław Główny wyniesie 79 zł, natomiast w relacji Legnica – Świnoujście oraz Świnoujście – Legnica – 69 zł. Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą w aplikacji Koleo.

Pociąg z Wrocławia wyruszy nad morze w sobotę o godzinie 5:40 i planowo ma przyjechać do Świnoujścia o 11:10. Powrót będzie odbywał się w niedzielę o godzinie 16:40. Pełen rozkład jazdy jest dostępny poniżej:

Sobotnie godziny odjazdu na trasie Wrocław Główny ➤ Świnoujście
– Wrocław Główny        – 5.40
– Legnica                     – 6.25
– Lubin                        – 6.40
– Głogów                     – 7.09
– Zielona Góra Główna – 7.59
– Szczecin Dąbie          – 10.04
– Międzyzdroje             – 10.59
– Świnoujście               – 11.10

Niedzielne godziny odjazdu na trasie Świnoujście ➤ Wrocław Główny 
– Świnoujście               – 16.40
– Międzyzdroje             – 16.53
– Szczecin Dąbie          – 17.47
– Zielona Góra Główna – 20.02
– Głogów                     – 20.40
– Lubin                        – 21.15
– Legnica                     – 21.30
– Wrocław Główny        – 22.07

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł7 nietypowych księgarni we Wrocławiu, które mogą Was mile zaskoczyć!
Następny artykułMroczne historie Wrocławia: Jak wymierzano kary w dawnych czasach?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.