7 nietypowych księgarni we Wrocławiu, które mogą Was mile zaskoczyć!

0
a

Księgarnia nie musi być sklepem jak każdy inny. Niektóre z nich oferują znacznie więcej, niż tylko zwykłą sprzedaż. Niektóre mają po prostu klimat, które w głównej mierze tworzą niesamowici ludzie, którzy dzielą się z klientami swoją pasją i miłością do książek.

Znaleźliśmy dla Was 7 takich magicznych księgarni. Lista nie jest zamknięta, piszcie swoje propozycje w komentarzach.

Cafe Księgarnia Tajne Komplety

To nie jest miejsce, do którego można tak po prostu wejść, wybrać książkę, zapłacić i wyjść. Nie. To prawdziwa czytelnicza świątynia. Przed zakupem książki możecie się z nią dobrze zapoznać, usiąść, zrelaksować i znaleźć tę jedyną. Na miejscu możecie też zamówić kawę lub herbatę, a do niej smaczne ciastko. Polecamy wizytę w tej klimatycznej kawiarnio-księgarni.

Gdzie: Przejście Garncarskie 2

Pachnąca Księgarnia

Księgarnia, założona przez Henryka Dębskiego i jego żonę Danutę Dębską, znanych autorów popularnych poradników żywieniowych (około 30 książek), w tym „Ilustrowanej Kuchni Polskiej”. Nietypowa nazwa Pachnącej Księgarni jest wynikiem dodatkowego asortymentu sprzedawanego w księgarni – pachnących herbat i aromatycznych składników, które od samego początku zagościły w jej wnętrzu.

Gdzie: Wita Stwosza 14

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marki z sercem (@markizsercem)

Księgarnia Podróżnika

Jak zapewne już się domyśliliście, specjalnością tej księgarni jest literatura podróżnicza, jednak asortyment obejmuje o wiele więcej, a wszystko związane z podróżami. Znajdziecie tu naprawdę ogromny wybór map zarówno tych kieszonkowych, jak i ściennych. Do tego mnóstwo przewodników, globusy oraz upominki. Miłośnikom podróżowania na własną rękę polecamy dział z poradnikami. 

Gdzie: Wita Stwosza 19/20

Yatta 

Co prawda Yatta nie jest księgarnią w dosłownym tego słowa znaczeniu, jednak i tak warto o niej wspomnieć, ze względu na jej ciekawy asortyment. Znajdziecie tu przede wszystkim mangi – dużo mang! Oprócz nich Yatta oferuje także komiksy w stylu zachodnim oraz duży wybór fanowskich gadżetów. Komiksy to nie tylko opowieści o bohaterach w pelerynach lub mangi o japońskich nastolatkach. Polecamy Wam Maus. Opowieść ocalałego Arta Spiegelmana. To alegoryczna historia o Holokauście, będąca zapisem przeżyć ojca autora – Władysława, który był więźniem obozu w  Auschwitz. Już nigdy nie pomyślicie o komiksach w ten sam sposób. 

Gdzie: Kiełbaśnicza 25

DEDALUS.PL

Księgarnia Deadalus w zasadzie jest składem tanich książek, tu zapolujecie na prawdziwe perełki i to w bardzo korzystnych cenach. W asortymencie m.in. komiksy, literatura piękna oraz popularnonaukowa, ale także poradniki i mapy. Atmosfera jest swobodna i przyjacielska, a czas spędzony na przeszukiwaniu kolejnych stosów książek to sama przyjemność.

Gdzie: Świdnicka 30/32

Księgarnia Wratislavia

Wratislavia to jeden z wrocławskich małych biznesów. To interes rodzinny i to już od pokoleń! W tej księgarni oprócz zwykłych książek znajdziecie także podręczniki oraz artykuły papiernicze.

Gdzie: plac Legionów 14

Mobilna Księgarnia – Book Truck

Księgarnia na kółkach? Takie rzeczy tylko we Wrocławiu! Book Truck to mobilna księgarnia, która należy do wymienionych już na naszej liście Tajnych Kompletów. Oprócz książek, kupicie w niej również dobrą kawkę.

Spotkacie ją w różnych miejscach w mieście, ale i poza Wrocławiem (warto śledzić profil na facebooku: tutaj )

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu wybiorą ławników do sądów powszechnych. Można zgłosić swoją kandydaturę
Następny artykułKoleje Dolnośląskie ruszają do Świnoujścia. Wakacyjna oferta połączeń nad morze z Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.