Kierunek: ZWIERZAKI! Pomóż im, a dostaniesz tablicę z pojazdu MPK

0

Wrocławskie MPK rozdaje tablice liniowe, które były używane w jego tramwajach i autobusach. Mieszkańcy mogą zdobyć taką oryginalną pamiątkę w prosty i pożyteczny sposób – pomagając bezdomnym i chorym zwierzętom.

Miejski przewoźnik chce w ten sposób zachęcić do wspomagania dwóch instytucji: stowarzyszenia EKOSTRAŻ, które zajmuje się pomocą zaniedbanym i chorym zwierzętom oraz wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ślazowej.

Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy przygotować paczkę z darami potrzebnymi którejś z tych organizacji i tuż przed jej przekazaniem – zrobić sobie z nią zdjęcie. Fotografię trzeba potem opublikować na profilu społecznościowym przewoźnika i zgłosić się po odbiór tablicy do jego siedziby.

– Wiem, że jest wiele osób, którym zależy na pamiątkach związanych z tramwajami i autobusami MPK. Bardzo chętnie wręczymy je osobom, które wcześniej wezmą udział w konkursie i pomogą naszym braciom mniejszym – mówi prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. – Być może komuś domu zawadza kilka dodatkowych koców, które ułatwią pracę wolontariuszom.

Czego potrzeba? EKOSTRAŻ chętnie przyjmie:

 • podkłady higieniczne,
 • papierowe ręczniki,
 • worki na śmieci,
 • jednorazowe rękawiczki,
 • gazety (nie tzw. kolorowe tygodniki, ale pisma wydawane na tzw. gazetowym papierze).

To rzeczy, które wolontariuszom są niezbędne do opieki nad starymi, schorowanymi zwierzakami, które do nich trafiają.

Wrocławskie schronisko potrzebuje natomiast:

 • koców
 • cienkich kołder – takich bez puchu, które nadawałyby się do wyściełania legowisk dla psów i kotów.

Paczki z darami należy zanosić prosto do siedzib tych instytucji (Ekostraż – Miłoszycka 67, schronisko – Ślazowa 2) lub nadawać tam pocztą. Przedstawiciele Ekostraży mogą osobiście odebrać paczkę, jeśli będzie to większa liczba przedmiotów (trzeba się wcześniej umówić).

Regulamin konkursu KIERUNEK: ZWIERZAKI!

Przed przystąpieniem do konkursu zapoznaj się z poniższym Regulaminem.

 1. 1.1    Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa w konkursie KIERUNEK: ZWIERZAKI! na zdjęcie z paczką przekazaną na rzecz pomocy zwierząt, organizowanym przez MPK Sp. z o.o. we Wrocławiu z siedzibą przy ul. B. Prusa 75/79, 50-316 Wrocław (zwanym dalej „Organizatorem”).

  1.2    Organizator przeprowadzi Konkurs w ramach portalu społecznościowego Facebook (http://www.facebook.com).

  1.3    Celem konkursu jest wybranie 50 zdjęć udostępnionych w komentarzach pod postem ogłaszającym konkurs. Uczestnicy konkursu muszą przygotować dary (podkłady higieniczne, koce, cienkie kołdry, szare gazety) na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ z siedzibą we Wrocławiu lub TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu i zrobić sobie z nimi zdjęcie przed ich przekazaniem lub wysłaniem. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, sygnowany, administrowany przez portal Facebook.

  1.4    Udział w Konkursie oznacza zgodę na zastosowanie się do wszystkich zasad niniejszego Regulaminu.

  1.5    Konkurs rozpoczyna się w dniu 15 kwietnia 2021 r. i trwać będzie do dnia 25 kwietnia 2021 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania zapasu tablic.

  1.6    Oficjalne informacje na temat zakończenia konkursu będą dostępne w dniu 26 kwietnia 2021 r.  na facebookowym fanpage. Organizator oznaczy komentarze ze zdjęciami zwycięzców za pomocą mechanizmu udzielania reakcji na komentarz – ikoną „super” (wizerunkiem serca w kółeczku) z oficjalnego konta facebookowego „MPK Wrocław”.

  2.    ZASADY

  2.1    Konkurs trwa do momentu zakończenia go przez Organizatora.

  2.2    Organizator nie bierze odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobom trzecim w przypadku naruszenia przez uczestnika konkursu praw autorskich oraz innych praw osób trzecich.

  2.3    Konkurs polega na udostępnieniu w komentarzu pod postem przez Uczestników konkursu zdjęcia darów (podkłady higieniczne, koce, szare gazety) przygotowanych przez Uczestnika dla jednej z instytucji: rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ z siedzibą we Wrocławiu lub TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

  2.4    Organizator wybierze 50 zdjęć i każdemu ze wskazanych zwycięzców przekaże po jednej tablicy tramwajowej lub autobusowej. Tablice będą przyznawane losowo bez możliwości wyboru konkretnego egzemplarza (linii, kierunku).

  2.5    Odbiór tablic będzie możliwy od 26.04.2021 do 7.05.2021 w dniach roboczych w godzinach 8:00-16:00 na portierni Dyrekcji Spółki przy ul. B. Prusa 75-79 we Wrocławiu. Będą wydawane zgodnie z przygotowaną wcześniej listą zwycięzców. Lista będzie składać się z osób wybranych w sposób opisany w punkcie 1.3.

  3.    POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  3.1    Administratorem Państwa danych jest:

  MPK Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu 50-316 przy ul. Bolesława Prusa 75-79
  e-mail: biuro@mpk.wroc.pl
  tel.: 71 32 50 800
  fax: 71 32 50 802

  Dane kontaktowe Inspektora ochrony danych : iod@mpk.wroc.pl

  Celem przetwarzania Państwa danych jest ochrona mienia i zapewnienie bezpieczeństwa na obiekcie na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 2016.05.04 (Dz.U.UE.L.2016.119.1) i tylko w tym celu Państwa dane są zbierane.

  Dostęp do nagrań (danych) posiadają pracownicy Firmy świadczącej usługi ochrony dla MPK Sp. z o.o., są one przechowywane niezbędny związany z realizacją konkursu, a po tym czasie trwale niszczone. Odbiorcami danych mogą być również instytucje upoważnione z mocy prawa.

  Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  Podanie danych osobowych i zgoda na objęcie monitoringiem jest dobrowolna lecz niezbędna do  wejścia na teren obiektu.
  Dane nie są przekazywane do państw trzecich i nie podlegają profilowaniu.
  Zebrane dane będą przechowywane od 15.04.2021 r. do 07.04.2021 r.

  3.2    Organizator zastrzega sobie prawo zmian niniejszego Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny przy zastosowaniu odpowiednich form informacji i zawiadomień uczestników Konkursu.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKim jest tajemnicza kobieta ze słynnego zdjęcia z wrocławskiego Manahattanu? Trwają poszukiwania
Następny artykułPierwsza we Wrocławiu Kraina Serów już otwarta!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.