Hulajnogi Wrocław : HIVE – nowość! [KOD NA DARMOWĄ JAZDĘ]

0

Od wczoraj w stolicy Dolnego Śląska ruszyła innowacyjna usługa miejskiej mobilności marki hive. Mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z 400 elektrycznych hulajnóg na wynajem za pomocą aplikacji mobilnej.

Wrocław ma już hulajnogi. W Polsce od 14 marca e-hulajnogi marki hive są obecne w Warszawie. Wcześniej e-hulajnogi hive pilotażowo po raz pierwszy zadebiutowały w Lizbonie, a obecnie dostępne są również na ulicach Aten oraz Paryża. W tym tygodniu ruszył również ich pilotażowy program w Mediolanie, Hamburgu i Monachium. Marka wchodzi w skład grupy inwestorskiej BMW i Daimlera w zakresie usług mobilnościowych. Hive stawia sobie za cel zaistnienie w około 20 kolejnych miastach europejskich do końca 2019 r. i stanie się głównym europejskim dostawcą elektrycznych hulajnóg.

Czas na Wrocław – hulajnogi elektryczne

Wrocław jest drugą polską metropolią, po Warszawie, do której wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze tygodnie w stolicy pokazały nam jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to dynamiczne miasto, stawiające na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, które są spójne z ideą przewodnią naszej marki. Bardzo nas też cieszy współpraca z władzami miasta przy wprowadzeniu naszej usługi elektromobilności do Wrocławia. – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive – Elektryczne hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla dostępnych środków transportu miejskiego. Spodobają i przydadzą się tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami oraz utrudnieniami na drodze.

hive aktualnie posiada oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz Wrocławiu i blisko współpracuje ze swoimi siostrzanymi firmami, takimi jak mytaxi – również obecnym we Wrocławiu. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Grupa jeszcze w tym roku planuje zintegrowanie usług hive oraz mytaxi w jedną aplikację, która umożliwi klientom szybsze i wygodniejsze planowanie podróży oraz szerszy wybór wśród środków transportu.

Pozycjonujemy się jako część nowoczesnego systemu mobilności oraz jako integralny element wrocławskiej tkanki miejskiej.  Zależy nam na bliskiej współpracy z miastem i lokalną społecznością. – mówi Artur Rusko City Manager hive we Wrocławiu – Dowodem na to są starania, jakie wkładamy w utrzymywanie porządku. Dlatego wysyłamy na ulice specjalne patrole, zwane „hive Bees”, których celem jest usuwanie nieprawidłowo pozostawionych hulajnóg tak, by nie stanowiły zagrożenia ani przeszkody dla użytkowników ścieżek rowerowych, przechodniów czy innych uczestników transportu drogowego.

Ile kosztują hulajnogi elektryczne hive we Wrocławiu?

Wypożyczyć e-hulajnogi hive można za pomocą darmowej aplikacji działającej na systemach Android i IOS. Następnie przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 2,5 złotych, a koszt każdej minuty jazdy wynosi 45 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd” w aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładali kaski na drogę, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do warunków jazdy. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

 

KOD NA 10 minut DARMOWEJ JAZDY OD KOCHAM WROCŁAW:
Hellokochamwroclaw

Wpiszcie kod przy rejestracji i w drogę 🙂
Kod dla pierwszych 150 osób.

Sprawdź również: Wrocław wynajem auta, wypożyczenie skuteru, wypożeczenie roweru [SUBIEKTYWNY RANKING]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZnamy półfinalistki konkursu Miss Dolnego Śląska 2019! [PÓŁFINAŁ 13 KWIETNIA]
Następny artykułKoncert Nadziei. Anita Lipnicka zagra dla dzieci chorych na raka we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.