O przystanku ZOO pasażerów wrocławskiego MPK informuje lew wraz z gromadą 13 innych zwierząt, o Uniwersytecie Wrocławskim profesor Jan Miodek, a o teatrze Capitol sami śpiewający aktorzy tej instytucji.

Pora na kolejną śpiewaną zapowiedź. Tym razem nie solo! Śpiewa zdecydowanie większe grono. Na Stadion Wrocław zapraszają pasażerów MPK sami kibice wrocławskiej drużyny.

Na początek rozpoczętego nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy wrocławski przewoźnik postanowił przypomnieć mieszkańcom miasta o tym, że znów można chodzić na mecze. Przestrzegając zaleceń sanitarnych możemy wspólnie przeżywać sportowe emocje na stadionie w bezpieczny sposób. Jak żartują w MPK zapowiedź w tramwaju tak zmotywowała wrocławskich piłkarzy, ze pokonali u siebie Piasta Gliwice 2:0 i po pierwszej kolejce prowadzą w ligowej tabeli.

– Wielu naszych motorniczych i kierowców to zagorzali kibice wrocławskiego sportu, w tym gronie spora grupa to fani Śląska Wrocław – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK. To my dowozimy specjalnym busem kibiców niepełnosprawnych na stadion, a w dni meczowe jeździmy z flagami Śląska, przypominając mieszkańcom Wrocławia, że warto wesprzeć swoją drużynę. Teraz chcemy też na co dzień przypominać, gdzie bije jedno ze sportowych serc Wrocławia.

PRZYSTANEK STADION WROCŁAW KRÓLEWIECKA:

W tramwajach i autobusach na przystankach zarówno od strony Królewieckiej jak i Lotniczej teraz obok nazwy Stadion Wrocław czytanej przez lektora usłyszymy również kibiców Śląska bijących rytmicznie brawo swojej drużynie i dopingujących śpiewem: -„heeej Śląsk”

– Mogliśmy poprosić któregoś z naszych piłkarzy, by zamienił się w lektora zapowiadającego przystanek, ale ważniejsi są w tym wypadku nasi oddani kibice – opowiada Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław. Dlatego to właśnie oni, zbiorowo – bo w nagraniu wykorzystaliśmy aż 300 głosów – informują wszystkich, że trzeba tu wysiąść, by wspomóc wrocławską drużynę.

PRZYSTANEK STADION WROCŁAW LOTNICZA:

Charakterystyczny zaśpiew kibiców tylko w niektóre wyjątkowe dni zastąpią inne dźwięki.

– Koronawirus pokrzyżował nasze plany imprez i koncertów w tym roku. Ale gdy tylko będzie taka możliwość, będziemy na Stadionie Wrocław organizować duże wydarzenia kulturalne w tym koncerty. Wtedy w zapowiedzi przystanku fanów Śląska zastąpi gwiazda, która potem pojawi się na stadionie – chcemy w ten sposób podpowiadać wrocławianom, że warto przyjść na Stadion Wrocław na zbliżający się koncert – w tym roku planowaliśmy Dawida Podsiadłę i Kings of Lion – trzymamy kciuki, więc by w przyszłym roku tych artystów usłyszeć w jinglu w pojazdach MPK.

Śpiewne zapowiedzi fanów Śląska przy stadionie będzie można usłyszeć zarówno w autobusach jak i tramwajach mających pętle przy obiekcie jak i przejeżdżających dalej np. w kierunku Maślic czy Leśnicy.  

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZniszczył stoisko akcji ,,Zmień piec”, bo myślał, że chodzi o zmianę płci…
Następny artykułZ Wrocławiu polecimy już do Budapesztu! [CENY BILETÓW]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.