Od kilku miesięcy miasto Wrocław we współpracy z organizacjami pozarządowymi zachęca mieszkańców do wymiany starych pieców na bardziej ekologiczne rozwiązania. Asystenci programu informują, zachęcają, a jeśli tylko jest taka potrzeba również wspierają wrocławian w kolejnych etapach wymiany pieca. Spotkamy ich podczas stałych dyżurów, ale także w mobilnych punktach.

Jeden z takich mobilnych punktów, stojących obok kościoła św. Michała Archanioła na wrocławskim Ołbinie, został w weekend celowo zniszczony przez rowerzystę. Dlaczego?

Fundacja Plastformers wyjaśnia powód tego agresywnego zachowania na swoim profilu facebookowym:

,,Do czego prowadzi retoryka nawoływania do nienawiści połączona z brakiem mózgu i nieumiejętnością czytania? Do agresji. Współczuję łysemu panu lat ok. 35 na rowerze górskim, który krzyknął „nawet pod kościołem stoicie” i kopniakiem rozwalił całe stanowisko pracy. Oczywiście nie zdążył typ ogarnąć i usłyszeć, że nie jest to program zmiany płci (co duża część ludzi podświadomie tak odczytuje) a Zmień piec na ekologiczniejszy. Uszkodzony został nowy komputer fundacji, a sprawa zostanie zgłoszona na Policję.

Najprawdopodobniej mężczyzna odczytał błędnie nazwę akcji i myślał, że pod kościołem znajduje się stoisko informujące o możliwości zmiany płci.

Nie zmienia to faktu, że jego zachowanie było naganne i miejmy nadzieję sprawca aktu wandalizmu zostanie należycie ukarany.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowe toalety w Pasażu Grunwaldzkim
Następny artykułHeeej Śląsk, jako zapowiedź przystanku Stadion Wrocław [POSŁUCHAJ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.