Gdzie na zimowy urlop z Wrocławia? 3 ciekawe kierunki

0

Zima w Polsce jest urzekająco piękna, a pokryte śniegiem góry obfitują w malownicze szlaki. Z Wrocławia łatwo wybrać się do wielu wspaniałych miejsc. Zaledwie kilka godzin drogi dzieli Wrocław od Sudetów, czy też Karkonoszy oraz ich skarbów.

Dolny Śląsk otoczony jest przez pasmo górskie Sudetów oraz dalej na południe zwiedzać można Karpaty. Dlatego większość osób mieszkających we Wrocławiu z chęcią wybiera się na zimowy urlop w bezkres Karkonoszy, Góry Sowie, Góry Izerskie, a nawet dalej na południe w Karpaty. 

Dość blisko Wrocławia znajdują się także południowo-zachodnie Niemcy, a także Czechy. Można zatem przekroczyć granicę i zwiedzać sąsiednie tereny. Urok polskich gór wyprzedza ich reputację. Spacerując po ich szlakach, można naładować wewnętrzne baterie po wyczerpującym tygodniu. 

Śnieżnik i Międzygórze

Sudety Wschodnie to doskonały pomysł na zimowy wypad z Wrocławia. Przez szczyt przebiega granica polsko-czeska. Większość obszaru Masywu Śnieżnika znajduje się w granicach Polski, a tylko jedna czwarta po stronie czeskiej. Śnieżnik znajduje się w najwyższym paśmie górskim Sudetów Wschodnich, położonych w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Wyprawa na Śnieżnik to gwarancja aktywnego wypoczynku połączonego z zapierającymi dech w piersiach widokami. Szlak prowadzący na szczyt jest niezwykle przyjemny, a po drodze można odpocząć w schronisku, które zapewni wsparcie podczas górskiej wędrówki.

Co więcej, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego spotkać można kozice górskie — jest to tym samym jedyne miejsce w Polsce, gdzie obok Tatr można ten gatunek dzikich zwierząt. Jeśli chodzi o noclegi, warto zatrzymać się w jednym z pensjonatów w pobliskiej miejscowości Międzygórze. Miasteczko jest niezwykle urokliwe, a jego zabudowa przypomina alpejską architekturę. Zwiedzanie zacząć można od urokliwego wodospadu Wilczki, który znajduje się na skraju Międzygórza. To drugi co do wielkości wodospad po polskiej stronie Sudetów. 

Bardo i Kłodzko

Ziemia Kłodzka ze swoimi licznymi szlakami górskimi, bujną przyrodą i atrakcjami turystycznymi jest popularnym kierunkiem turystycznym zarówno latem, jak i zimą. Okolice Barda i Kłodzka są zatem idealne na zimowy urlop, jeśli planujesz go spędzić w okolicach Wrocławia. Wrocław znajduje się około 90 km od Dworca Głównego w Bardzie, czyli ok. 1,5 godziny drogi.

Do Kłodzka także dotrzeć można bezpośrednio, poruszając się autobusami lub koleją. Pociągi to najtańszy i najwydajniejszy środek transportu do Barda z Wrocławia. W okolicach znaleźć można wiele malowniczych tras górskich, schronisk, a także pensjonatów wypoczynkowych. 

Szczeliniec Wielki, Góry Stołowe

Park Krajobrazowy Gór Stołowych to bajeczna i zaczarowana kraina, a jej największą atrakcją jest Szczeliniec Wielki — jedna z najstarszych form skalnych w Europie. Jest to tym samym największa atrakcja Gór Stołowych. Szczeliniec i okolice będą odpowiednim wyborem zarówno na jednodniową wędrówkę w pobliżu Wrocławia, jak i na dłuższy urlop. 

Chociaż szlak od podstawy na szczyt Gór Stołowych jest dość łatwa i trwa mniej więcej 1,5 godziny, widoki są zjawiskowe. Nawet jeśli idziesz dość wolno, przejście tej wędrówki nie powinno zająć więcej niż 2 godziny. Na Szczelińcu znajduje się klimatyczne schronisko, w którym można odpocząć lub wynająć pokój na cały urlop. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdkryj Festiwal Góry Literatury 2023, który co roku przyciąga tysiące osób!
Następny artykułPstryknij Mosty Pomorskie! I wygraj nagrodę! [KONKURS FOTOGRAFICZNY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.