Odkryj Festiwal Góry Literatury 2023, który co roku przyciąga tysiące osób!

0
fot. fb/ Festiwal Góry Literatury

To już 9. edycja Festiwalu Góry Literatury. W tym roku odbędzie się od 7 do 16 lipca między innymi w Nowej Rudzie, Ludwikowicach Kłodzkich, Radkowie, Zamku Sarny, Wałbrzychu, Świdnicy i Sokołowsku.

O Festiwalu

Festiwal Góry Literatury powstał w 2015 roku z inicjatywy Olgi Tokarczuk. Pisarka mieszkająca w okolicach Nowej Rudy zainicjowała wyjątkowe wydarzenie literacko-społeczne, którego głównymi celami były i pozostają: aktywizowanie kulturalne i obywatelskie mieszkańców, edukacja kulturalna, diagnozy i dyskusje na temat ekologii, równości praw, tożsamości, wolności słowa, niemieckiego, czeskiego i polskiego dziedzictwa kulturowego, współpracy transgranicznej i zrównoważonego rozwoju regionu poprzez kulturę.

fot. fb/ Festiwal Góry Literatury

Festiwal w liczbach

W ubiegłym roku Festiwal gościł niemal 200 autorów i autorek, artystek i artystów, kuratorek i kuratorów, naukowczyń i naukowców, aktywistek i aktywistów.

Z ich udziałem zorganizowano 93 wydarzenia, 58 spotkań autorskich oraz 8 debat, które obejmowały taką problematykę jak: gender, feminizm, wolność słowa, wojna w Ukrainie, prawa zwierząt, przyroda, krajobraz, tożsamość, europejska solidarność i małe miasteczka.

Stacjonarnie w Nowej Rudzie i okolicach w wydsrzeniach uczestniczyło około 16 tysięcy osób. Z kolei wyświetlenia zapisanych transmisji na YouTubie oraz Facebooku wynoszą łącznie prawie 200 tysięcy!

W organizacji Festiwalu Góry Literatury 2022 pomogło aż 45 partnerów.

Termin: 7 – 16 lipca 2023

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł6 najlepszych miejsc na relaks we Wrocławiu
Następny artykułGdzie na zimowy urlop z Wrocławia? 3 ciekawe kierunki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.