6 najlepszych miejsc na relaks we Wrocławiu

0
Żyjnia Wrocław
fot. Żyjnia

We współczesnym świecie życie toczy się w zastraszającym tempie. Jesteśmy zabiegani, przepracowani i przebodźcowani. Zajęci codziennymi obowiązkami zapominamy o potrzebie relaksu lub spychamy ją na dalszy plan. A czasem po prostu musimy zaciągnąć hamulec i odpocząć.

Oto 6 sposobów, aby zapewnić sobie chwilę relaksu we Wrocławiu. 

Sauna

Sauna to nie tylko relaks, ale i zdrowie! Wysokie temperatury wygrzewają ciało i rozluźniają pospinane mięśnie. Wrocławskie saunarium w swojej ofercie posiada zarówno tradycyjną saunę fińską, nowoczesną saunę na podczerwień jak i kojącą drogi oddechowe łaźnie aromatyczną. Do tego wioska sunowa, ogród, restauracja i plan na dzień pełen relaksu już gotowy.

Saunarium znajdziecie oczywiście w Aquaparku, przy ul. Borowskiej 99.

fot. Saunarium Wrocław

Żyjnia

Czym jest Żyjnia? Jeśli miałabym to miejsce do czegoś przyrównać, to jest to sanatorium w środku miasta. “W Żyjni rolę sanatoryjnych wód leczniczych pełnią napary z ziół, krany z miejską wodą, relaksujące inhalacje olejkami z geranium, terapia dźwiękowa”.

Wchodząc na teren Żyjni, ukoją was aromatyczne zioła, a przyjemny szum wody wyciszy zmęczony umysł. W przeciwieństwie do sauny, tu nie trzeba zachowywać ciszy. Nawet więcej, Żyjnia jest miejscem, w którym odbywają się kameralne koncerty i wystawy. Doświadczyć zatem można nie tylko zbawiennego wpływu terapii dźwiękiem i zapachem, ale też w spokoju i z otwartą głową kontemplować sztukę.

Żyjnię znajdziecie przy ul. Ruskiej 46 a, segment B, lokal nr 103.

fot. Żyjnia

CZYTAJ RÓWNIEŻ: We Wrocławiu działa Żyjnia – bezpłatne miejskie sanatorium z leczniczymi naparami, dźwiękami z uzdrowiska i zielenią

Floating

Floating, czyli swobodne unoszenie się na wodzie w specjalnie do tego przygotowanej kapsule. Woda w środku ma bardzo wysoki poziom zasolenia, dzięki czemu możemy w niej dryfować, a nasze mięśnie w końcu mogą się rozluźnić. W kapsule jest cicho i ciepło, jesteśmy niemalże całkowicie odcięci od zewnętrznych bodźców, co pozwala naszemu umysłowi wyciszyć się. Taką sesję znajdziecie w ofercie Float Wrocław. Oprócz wejść pojedynczych możecie wykupić karnety i vouchery.

Pounosić się możecie na ul. Czaj­kow­skiego 75/6.

Kapsuła floatingowa – FLOAT Wrocław

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tu zrelaksujesz się najlepiej we Wrocławiu – FLOAT Wrocław

Joga i medytacja

Praktyki zaczerpnięte z tradycji dalekiego wschodu cieszą się już od wielu lat dużą popularnością. Ich filozofia promuje równorzędne dbanie o umysł i ciało i na te właśnie potrzeby odpowiedzią jest joga. Łagodne ruchy, których zakres dostosowujesz do swoich możliwości relaksują zmęczone ciało. Słuchasz swojego oddechu, skupiasz się na sobie. Całość najlepiej zakończyć medytacją, uwalniasz umysł, zaglądasz w siebie. We Wrocławiu znajdziesz wiele ofert zajęć, zarówno indywidualnych jak i grupowych. W okresie wakacyjnym można też brać udział w darmowej praktyce w ramach akcji “Joga w parku”.

Zajrzeć w głąb siebie pomoże ci np. Centrum Jogi Iyengara “Namaste” przy ul. Podwale 37/38 lub Studio “Abhaya” na Zagrodniczej 23/2.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Joga we Wrocławiu. 5 najlepszych miejsc na jogę!

SPA

Choć SPA kojarzy się z głównie babskimi wypadami, to tak naprawdę jest to opcja dla każdego! W ofertach wrocławskich SPA znajdziesz szeroki wybór masaży i zabiegów, tak więc absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Na relaks możesz poświęcić kilka godzin jak i cały weekend! Na spędzenie wspólnego czasu w SPA decyduje się wiele par, ale i samotny wypad będzie satysfakcjonujący. Po zabiegach poczujesz się młodszy o kilka dobrych lat i pełen sił koniecznych, aby mierzyć się z codziennymi zadaniami.

Dobrodziejstwa SPA zaznasz we Wrocławskim Centrum SPA na ul. Teatralnej 10-12 lub w Yasumi na Ślężnej 27A.

Na szybki relaks: Bar Plażowy “Ogródek” na Klecinie

Jeśli potrzebujesz odrobiny wytchnienia w środku dnia i akurat jesteś na południu Wrocławia, to nie ma lepszego miejsca od baru “Ogródek”. Jest to opcja na cieplejsze miesiące, bo wtedy bar funkcjonuje. Jest to pierwsze tego typu miejsce na Klecinie. Miejsce jest kameralne i klimatyczne. Położone w dość ruchliwym miejscu, przy pętli tramwajów 7 i 17, jest prawdziwą oazą spokoju wśród zgiełku.

“Ogródek” jest przyjazny nie tylko dla klientów, ale także ich czworonogów. Częstymi gośćmi są także rodzice z dziećmi. Dzieciaki korzystają plażowego charakteru miejsca lepiąc babki i stawiając domki z piasku, podczas gdy ich rodzice mogą wreszcie chwilę odetchnąć.

“Ogródek” znajdziecie przy ul. Wałbrzyskiej 1.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak zakochać się we Wrocławiu? [PORADNIK]
Następny artykułOdkryj Festiwal Góry Literatury 2023, który co roku przyciąga tysiące osób!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.