Joga we Wrocławiu. 5 najlepszych miejsc na jogę!

0
fot. fb/ Park Śniadaniowy

Czy wiecie, że joga w tradycji wedyjskiej jest jedną z 6 ścieżek prowadzących do wyzwolenia od sansary, czyli reinkarnacji? Poprawa sprawności fizycznej, koordynacji i elastyczności ciała tradycyjnie jest tylko efektem ubocznym jogi, nie celem samym w sobie. Dzięki tej praktyce, oprócz ogólnej poprawy swojego zdrowia, możecie zharmonizować swoje ciało, umysł i dusze. 

Przygotowaliśmy dla was zestawienie kilku miejsc oraz wydarzeń, w których możecie nauczyć się tej praktyki od postaw, jak i kontynuować rozpoczętą już naukę. Wszystkie z przedstawianych szkół posiadają zespoły dyplomowanych i certyfikowanych nauczycieli jogi. 

Centrum Jogi Iyengara Namastem, ul. Podwale 37/38

Jak czytamy na stronie szkoły, „w metodzie jogi B.K.S Iyengara podstawową praktyką jest wykonywania asan (czyli postaw ciała), pranajam (ćwiczenie świadomego oddychania) oraz medytacja. Asany dają zdrowie, wzmacniają ciało, zapewniając mu przy tym giętkość i elastyczność, uwalniając je od nagromadzonych w nim toksyn, usuwają zmęczenie oraz pomagają zregenerować system nerwowy. […] Najdonioślejsze jednak ich znaczenie polega na tym, że pomagają uspokoić i kontrolować umysł i uczynić go posłusznym narzędziem do poznawania samego siebie.”

joga we Wrocławiu według metody Iyengara
źródło: https://www.joganamaste.pl/iyengar

W Centrum Jogi Iyengara prowadzone zajęcia dla grup początkujących, ogólnych oraz zaawansowanych. Szkoła oferuje kilka rodzajów pakietów, a także możliwość dołączenia do zajęć online. Dostępne są także specjalne karnety dla posiadaczy Multisport oraz Medicover Sport.

Na zajęcia nie trzeba się wcześniej umawiać ani zapisywać! Wystarczy sprawdzić aktualny plan zajęć znajdujący się na stronie i przyjść w dogodnym dla siebie terminie na zajęcia dla grupy początkującej. Pierwszą lekcje jogi centrum oferuje za darmo, ponadto można korzystać ze sprzętu potrzebnego do praktyki znajdującego się na miejscu. Jest do więc idealne opcja dla osób, które nie mają doświadczenia i chciałyby po raz pierwszy spróbować jogi.

Więcej informacji: https://www.joganamaste.pl/

Studio Jogi Abhaya, ul. Sienkiewicza 8A

W tej szkole również praktykowana jest joga według B.K.S. Iyengara, która jest jedną z najbardziej popularnych praktyk na zachodzie.

Studio w tej chwili oferuje 5 rodzajów karnetów na różną ilość wejść, które są ważne 30 dni od pierwszego wejścia. Jeżeli jednak nie wykorzystasz wszystkich swoich wejść, zostaną one dodane do kolejnego zakupionego karnetu. Honorowana jest także karta Multisport.

Na zajęcia można przyjść bez wcześniejszej rezerwacji miejsca, trwają one od 75 do 120 minut – w zależności od stopnia zaawansowania. Studio udostępnia niezbędny sprzęt potrzebny do praktyki oraz maty. Wystarczy przyjść wygodnie ubranym!

Oprócz zajęć dla różnych poziomów zaawansowania, w tym też dla początkujących, szkoła oferuje zajęcia tematyczne nakierowane na konkretny obszar, nad którym chcesz popracować. Organizowane są również niezwykle atrakcyjne wyjazdy z jogą, w tym letnie wyjazdy nad morze. Najbliższy z nich odbędzie się już 24 czerwca. Liczba miejsca na wyjazdy z jogą jest ograniczona, więc nie zwlekajcie z zaklepaniem sobie miejsca!

Więcej informacji: https://abhaya.pl/

Joga we Wrocławiu Sambhala, Plac Pereca 2/1

Studio Sambhala oferuje szeroką gamę prowadzonych zajęć. Można zapisać się na zajęcia z jogi według Iyengara, hatha jogę (która skupia większą uwagę na praktykach fizycznych), jogę terapeutyczną oraz zajęcia z fizjoterapeutą na zdrowe plecy.

Ponadto, osoby, które cierpią na schorzenia kręgosłupa czy stawów lub ze względu na inne dolegliwości nie są pewni co do zajęć grupowych, mogą zapisać się na zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą. W szkole prowadzone są także zajęcia indywidualne dla par, dla osób w ciąży oraz zajęcia online.

Na zajęcia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod adresem jogawewroclawiu@gmail.com. Obowiązują osobne karnety na zajęcia grupowe, online oraz indywidualne. Jeśli nie posiadasz własnych pomocy do ćwiczeń, możesz skorzystać z tych, które znajdują się w szkole.

Więcej informacji: http://jogawewroclawiu.pl/

Joga we Wrocławiu w Parku Śniadaniowym

joga we wrocławiu

Od ścian studia wolisz jogę na świeżym powietrzu w drzew i śpiewu ptaków? Przyjdź na darmowe zajęcia jogi w Parku Andersa odbywające się co niedzielę w godzinach 10:00 – 11:00 do końca sierpnia. Nie obowiązują na nie żadne zapisy i są odpowiednie zarówno osób początkujących jak i zaawansowanych.

Po zajęciach możesz udać się na sycące śniadanie i orzeźwiający napój w ramach cyklicznych spotkań Parku Śniadaniowego, podczas których można zasmakować kuchni z różnych stron świata spędzić spokojne niedzielne popołudnie.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/734886944315136/

Beer Joga we Wrocławiu w HotSpot Beach Bar

Kolejna opcja dla miłośników jogi na świeżym powietrzu, tym razem z ekstra dodatkiem! Do końca sierpnia, w każdą środę w godzinach 19:00 – 20:00, HotSpot przy ul. Wejcherowskiej 34 oferuje możliwość skorzystania z darmowych zajęć z jogi prowadzonych przez Marzenę Pater.

Każdy uczestnik w prezencie dostaje piwko Hardmade. Zajęcia są bezpłatne i nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać.

Pamiętajcie o zabraniu swoich własnych mat!

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/734886944315136/

Czytaj również: Ostatni dzwonek, żeby zapisać się do Poland Business Run 2022! Zgłosiło się już 22 tys. biegaczy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowa kawiarnia Green Caffè Nero w samym sercu Wrocławia
Następny artykułWroclavia zaprasza na Dzień Dziecka! Atrakcje od LEGO, sali zabaw Fikołki oraz Cinema Cty