Ostatni dzwonek, żeby zapisać się do Poland Business Run 2022! Zgłosiło się już 22 tys. biegaczy

0

Tylko do 31 maja można zgłaszać swoje drużyny do największej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run 2022. Na liście startowej są już ponad 22 tys. biegaczy, którzy pobiegną po protezy, wózki i rehabilitację dla potrzebujących.

Jednym z beneficjentów jest senior z podwrocławskiego Tyńca Małego, który po amputacji potrzebuje rehabilitacji z nauką chodu o protezie.

W tym roku Poland Business Run odbędzie się 4 września. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych i zapisać się poprzez stronę internetową organizatora. Wirtualna formuła imprezy, którą biegacze wypróbowali w czasie pandemii, pozwala na wybór dowolnej trasy i bieg we Wrocławiu lub dowolnym miejscu, gdziekolwiek będziemy przebywać w dniu wydarzenia.

Firmy i instytucje z Wrocławia biegają z nami co roku i dlatego ogromnie się cieszymy, widząc je na liście startowej i tym razem. To już ostatnie chwile zapisów, dlatego nie warto zwlekać z zapisem drużyn. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami, zwłaszcza że pomoc trafi także do beneficjentów z Dolnego Śląska – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Dystans zawodów, czyli 4 km, przyjazny jest nawet dla osób, które na co dzień nie biegają. W opcji wirtualnej biegacze sami wybierają trasę, którą mogą przebiec, przejść czy przemaszerować z kijkami nordic walking. Uzyskany czas wystarczy zarejestrować za pomocą aplikacji z funkcją GPS, a wyniki przesłać przez stronę organizatora.

Do udziału w Poland Business Run uczestników niezmiennie od 10 lat zagrzewa hasło: Pobiegniesz – pomożesz! Beneficjentami biegu są osoby po mastektomii oraz z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Jednym z nich jest 77-letni Ryszard spod Wrocławia, którego wieloletnia walka o uratowanie nogi zakończyła się amputacją.

Kiedy trafiłem do szpitala ze złamaniem otwartym spowodowanym wypadkiem przy pracy, nie miałem świadomości, że ten dzień będzie miał tak ogromny wpływ na resztę mojego życia. Po zabiegu zespolenia kości moja radość trwała krótko, bo nieustannie towarzyszył mi narastający ból. Okazało się, że w szpitalu zostałem zarażony gronkowcem. W opinii lekarzy jedynym sposobem na ulgę w bólu i cierpieniu była amputacja. Nigdy nie pogodziłem się z tą diagnozą i nieustannie walczyłem w nadziei na uratowanie nogi – wspomina Ryszard, beneficjent Poland Business Run.

Po 8 latach szukania sposobów na wyleczenie, kilkunastu zabiegach chirurgicznych i wypróbowaniu alternatywnych metod na uratowanie nogi, walka pana Ryszarda zakończyła się w maju 2020 r. amputacją.

Moją pasją od zawsze była jazda na rowerze, a teraz myślę tylko o tym, by móc kiedyś znów swobodnie chodzić, bez obawy o upadek. Chciałbym pójść na spacer z wnuczkiem i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Na ten moment mogę tylko obserwować jego zabawy. Mam nadzieję, że turnus rehabilitacyjny przybliży mnie do swobodniejszego poruszania się i ułatwi życie z protezą – mówi Ryszard, który dzięki biegaczom weźmie udział w specjalistycznej rehabilitacji z nauką chodu o protezie.

To tylko jedna z wielu historii osób, które zwracają się o pomoc do Fundacji Poland Business Run. Od powstania całej idei pomagania przez bieganie już ponad 700 beneficjentów otrzymało protezy, wózki, rehabilitację i cenne godziny spotkań z psychologami. To, ile osób zyska wsparcie w tym roku, zależy od liczby firm, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu i opłacą udział swoich drużyn.

Rejestracja sztafet odbywa się poprzez stronę organizatora: www.polandbusinessrun.pl. Zapisy trwają do 31 maja lub wyczerpania liczby pakietów startowych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Kino Nowe Horyzonty zaprasza na Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Następny artykułWrocław: Do 2027 mają powstać trasy tramwajowe na Jagodno, Maślice, Swojczyce, Klecinę i do szpitala przy Borowskiej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.