Jak zakochać się we Wrocławiu? [PORADNIK]

0

Wrocław uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a nawet w Europie.  Znany jest pod nazwą „miasta stu mostów”, a jego fascynująca architektura przyciąga turystów od lat. Nic więc dziwnego, że we Wrocławiu można się łatwo zakochać. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz poradnik. 

Ponad 100 mostów, 12 wysp i wiele miejsc idealnych na romantyczny spacer — taki właśnie jest Wrocław. Wiele można powiedzieć o klimacie tego miasta — w stolicy Dolnego Śląska mieszkają osoby z całego świata, a historia Wrocławia naznaczona jest przez wpływy pruskie, czeskie i austriackie. Dziś jest to nowoczesne i otwarte na turystów miasto, które ma wiele do zaoferowania. 

Wrocławskie atrakcje, w których się zakochasz

Przygotowaliśmy zestawienie miejsc, które warto odwiedzić, będąc we Wrocławiu. Na sam początek polecamy Rynek! Może zabrzmi to trochę banalnie, ale wrocławski rynek jest naprawdę piękny. Jeśli chcesz odkryć jego niepowtarzalny klimat w spokoju, polecamy udać się tam wcześnie rano, kiedy nie ma tłumów. Odbywające się cykliczne jarmarki są jednymi z najpiękniejszych w Europie.

Wrocławskie miejsca dla kawoszy – lokalne perełki

Ilekroć zwiedzanie Wrocławia Cię zmęczy lub po prostu zechcesz odpocząć przy filiżance kawy, jest mnóstwo miejsc, w których możesz się zatrzymać.

Nie ma lepszego sposobu na poznawanie miasta niż wybranie się na aromatyczną kawę. Dlatego przygotowaliśmy listę wrocławskich kawiarni godnych polecenia. 

Oto one:

  • Vinyl Cafe, ul. Kotlarska 35/36
  • Art Cafe Kalambur, ul. Kuźnicza 29A
  • Mleczarnia, ul. Pawła Włodkowica 5
  • Gniazdo, ul. Świdnicka 36
  • Cafe Targowa, ul. Piaskowa 17
kawiarnia na randkę Wrocław
fot. Adam Bystry

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: TOP 5 uroczych kawiarni na randkę we Wrocławiu

Hydropolis

Ta multimedialna świątynia wody to prawdziwie unikalne arcydzieło, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Hydropolis powstało na bazie starej wieży ciśnień z lat 20. XX wieku.

W 2015 roku zabytek przekształcony został w niesamowite, interaktywne muzeum wody, które ma na celu uhonorowanie roli, jaką woda odgrywa w naszym życiu — kulturowym, biologicznym, a także w środowisku i w całym wszechświecie.

Adres: ul. Na Grobli 17

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dlaczego warto wybrać się do Hydropolis? [WYSTAWY, CENNIK, GODZINY OTWARCIA, DOJAZD]

Wieża Matematyczna na Uniwersytecie Wrocławskim

Kolejnym miejscem, z którego podziwiać można zachwycającą panoramę miasta, jest Wieża Matematyczna na dachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Jedną z głównych atrakcji tego szczególnego punktu widokowego jest fakt, że jest on całkowicie otwarty. Nie ma okien ani krat, przez co można cieszyć się wspaniałym widokiem 360°.

Co więcej, wieża jest bardzo blisko Rynku, dzięki czemu można odwiedzić ją przy okazji spaceru.

Adres: plac Uniwersytecki 1
Wstęp: N 16 zł, U 12 zł

Neonowe podwórko

To kultowe miejsce przyciąga wiele turystów i jest doskonałą opcją dla miłośników fotografii. 

Świecąca neonowa aleja to ukryty, aczkolwiek prawdziwy klejnot Wrocławia. Znajduje się ona między czterema starymi budynkami w centrum miasta. Jest to swego rodzaju dziedziniec/podwórko, do którego można dostać się od dwóch stron alejki. Na bokach budynków zamontowano wiele starych neonów, zebranych z całego kraju. Co więcej, pusta przestrzeń na ścianach wewnątrz i wokół neonów została wypełniona dziełami grafitti lokalnych artystów ulicznych.

Adres: ul. Ruska 46 C

Wrocławskie krasnale

Ponad 250 krasnoludków chowa się w zakamarkach Wrocławia! Stanowią one zabawny widok dla turystów i często zaskakują nawet samych mieszkańców. Niektóre krasnoludki są trudniejsze do znalezienia niż inne.

Jedne są na widoku, a inne umieszczone zostały w mniej oczywistych miejscach. Istnieje specjalna mapa turystyczna dla osób, które chcą zwiedzić Wrocław szlakiem krasnali. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Krasnale Wrocław: Spacer śladem wrocławskich krasnali [TRASA ZWIEDZANIA + MAPA]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułIle jest mostów we Wrocławiu? Które są najsłynniejsze?
Następny artykuł6 najlepszych miejsc na relaks we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.