Pstryknij Mosty Pomorskie! I wygraj nagrodę! [KONKURS FOTOGRAFICZNY]

0
a

Robisz zdjęcia, uważasz, że masz dobre oko, nie boisz się spojrzeć w oczy maszkaronom i potrafisz pokazać zabytkowy obiekt z wyjątkowego ujęcia? To jest wyzwanie dla Ciebie! Ruszył wielki konkurs „Pokaż Mosty Pomorskie w fotograficznej perspektywie”.

– Mosty Pomorskie to jedne z najpiękniejszych przepraw w naszym mieście. Pracownicy remontujący je włożyli wiele pracy w to, aby przywrócić im blask z początku XX wieku. Szczególnie most Pomorski Południowy będzie na pewno plenerem wielu sesji fotograficznych. Kamieniarze wykonali na nim benedyktyńską pracę, aby oczyścić zabytkowe elementy z piaskowca radkowskiego. To perełka wrocławskich mostów. Dzieło Karla Klimma, którego znacie m.in. z zaprojektowania wieży ciśnień na al. Wiśniowej, ma niezwykły klimat. Ten niemiecki architekt w swoich projektach stosował motywy secesyjne, historyzmu i powstały w naszym mieście obiekty wyjątkowe. Czarujące do dziś. Takim jest bez wątpienia Most Pomorski Południowy. To przeprawa godna mistrzowskich ujęć fotograficznych. I tego Wam życzę w konkursie – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Organizatorem konkursu jest spółka Wrocławskie Inwestycje. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej http://www.wi.wroc.pl/html/inwestycje/04110/Regulamin.pdf

Na prace konkursowe czekamy do 31 stycznia 2023 roku. Zadaniem uczestnika jest przesłanie zdjęcia na adres: konkurs.foto@wi.wroc.pl  wraz z wypełnionym formularzem rejestracyjnym. W temacie e-mail należy wpisać tytuł konkursu „Pokaż Mosty Pomorskie w fotograficznej perspektywie” oraz imię i nazwisko autora pracy, wiek autora. W przypadku uczestnika niepełnoletniego rodzic lub opiekun prawny przesyła oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby fizyczne, a także dzieci, które mają ukończone 13 lat i działają za zgodą oraz wiedzą opiekuna prawnego.

Zwycięzca konkursu będzie jeden. Otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 zł netto (słownie: trzy tysiące złotych netto).

Partnerem konkursu jest Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Zabytkowe Mosty Pomorskie zostały kompleksowo przebudowane, wzmocnione, dostosowane do obecnych potrzeb komunikacyjnych oraz infrastrukturalnych. W pełni skorzystamy z nich w lutym 2023 roku. Inwestycja finansowana jest z budżetu miasta, MPWiK i firmy Fortum. Jej koszt to ponad 70 milionów złotych.

W styczniu planowane jest podświetlenie zabytkowych obiektów, a także spacery z przewodnikami, którzy opowiedzą o historii mostów, a także zdradzą ciekawostki związane z wielomiesięcznymi pracami na budowie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie na zimowy urlop z Wrocławia? 3 ciekawe kierunki
Następny artykuł14 rzeczy, które każdy powinien zrobić we Wrocławiu, żeby poczuć jego klimat
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.