Gdzie w góry w okolicy Wrocławia? Najpiękniejsze miejsca

0

Zastanawiacie się gdzie wybrać się w góry w okolicy Wrocławia? Dolny Śląsk to bez wątpienia najładniejsze, a jednocześnie bogate pod względem turystycznym województwo w Polsce. Weekendowy wypad w góry, ze względu na świetne połączenie komunikacyjne, jest łatwy do zorganizowania dla każdego mieszkańca Wrocławia.  

Liczne pasma górskie Sudetów cieszą się ogromną popularnością wśród turystów – i nic w tym dziwnego! Niskie szczyty, łatwe podejście oraz malownicze trasy sprawiają, ze na wycieczki wybierają się nie tylko grupy przyjaciół, ale przede wszystkim rodziny z dziećmi.

Z powrotem

1. Góry Stołowe – dla wielbicieli formacji skalnych

Góry Stołowe należą do jednych z najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Dolnego Śląska. To świetne miejsce zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i wspinaczki w towarzystwie najbliższych przyjaciół. Góry położone są blisko Kotliny Kłodzkiej oraz granicy polsko-czeskiej, zatem zawsze znajdzie się coś, co warto zwiedzić.

Płaskowyż Gór Stołowych obfituje w liczne atrakcje turystyczne, zapierające dech w piersiach miejsca do odwiedzania, a także kilka szczytów górskich do zdobycia. Oprócz tego, że położony jest obok miejscowości uzdrowiskowych (Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój).

Na terenie Gór Stołowych w 1993 roku utworzono Park Narodowy Gór Stołowych, w którego skład wchodzą przede wszystkie pasma górskie, Błędne Skały oraz Wielkie Torfowisko Batorowskie.

Wybierając się na wycieczkę w Góry Stołowe, koniecznie trzeba wejść na Szczeliniec Wielki (919 metrów n.p.m.) oraz Skalniak (915 metrów n.p.m.). Są to stosunkowo niskie szczyty, często niedoceniane przez polskich turystów. A szkoda – bo trasa jest niesamowicie łagodna, a natura na szlakach zapiera dech w piersiach. Warto jednak pamiętać, że wejście na Szczeliniec jest płatne (10 zł normalny, 5 zł ulgowy). Oprócz tego przyjeżdżając w Góry Stołowe nie można zapomnieć o Błędnych Skałach! Miejsce, które spodobało się producentom Opowieści z Narnii od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających. Wejście owszem, jest płatne (10 zł normalny, 5 zł ulgowy), ale zdecydowanie warte tej ceny.

Niskie Góry Stołowe, a także mnóstwo tras spacerowych i bliska odległość większych miast sprawia, że jest to doskonałe miejsce na weekendowy odpoczynek w gronie przyjaciół i rodziny z dziećmi.

Z powrotem
Poprzedni artykułSzopki Bożonarodzeniowe we Wrocławiu. Zobacz tą wystawę!
Następny artykułWrocławskie Jarmarki i Targi świąteczne. Gdzie jeszcze oprócz Rynku?
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl