Gdzie w góry w okolicy Wrocławia? Najpiękniejsze miejsca

0

Zastanawiacie się gdzie wybrać się w góry w okolicy Wrocławia? Dolny Śląsk to bez wątpienia najładniejsze, a jednocześnie bogate pod względem turystycznym województwo w Polsce. Weekendowy wypad w góry, ze względu na świetne połączenie komunikacyjne, jest łatwy do zorganizowania dla każdego mieszkańca Wrocławia.  

Liczne pasma górskie Sudetów cieszą się ogromną popularnością wśród turystów – i nic w tym dziwnego! Niskie szczyty, łatwe podejście oraz malownicze trasy sprawiają, ze na wycieczki wybierają się nie tylko grupy przyjaciół, ale przede wszystkim rodziny z dziećmi.

2. Góry Izerskie – wszystko dla miłośników wędrówek górskich

Góry Izerskie to pasmo znajdujące się w Sudetach Zachodnich i rozpoczyna się od Bramy Łużyckiej, a kończy na Przełęczy Szklarskiej. Dalej zostało przekształcone w Pogórze Izerskie. Co ciekawe – Góry Izerskie ciągnął się zarówno po polskiej stronie, jak i czeskiej, zatem miłośnicy wspinaczki górskiej mają ogromny wybór w zdobywaniu szczytów.

Niemal wszystkie szlaki cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, zachwycając swoim pięknem podczas wędrówki. Zaletą Gór Izerskich jest fakt, że nie potrzeba upalnego lata, aby móc rozkoszować się pięknem natury – pokryte śniegiem szczyty i szlaki to bez wątpienia najbardziej urokliwe trasy pieszych wędrówek.

Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim czerwony szlak prowadzący przez Wysoki Kamień, Wysoką Kopę (1126 m n.p.m.) oraz Rozdroże pod Kopą. Mimo że wędrówka trwa ponad osiem godzin to zdecydowanie nie będzie czasu na nudę – krajobraz nieustannie się zmienia. Trasa wiedzie przez grupy skalne, a także nieczynną już kopalnię. Po drodze znajdzie się kilka niesamowitych punktów widokowych, skąd rozciągnie się panorama na całą okolicę. Po wejściu na Wysoki Kamień warto zrobić sobie krótką przerwę i w słoneczny dzień podziwiać widok na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską.

Dobre połączenie z Wrocławiem pozwala nie tylko na komfortowy i szybki dojazd samochodem, ale również rowerem (dla zdeterminowanych) i pociągiem!

Poprzedni artykułSzopki Bożonarodzeniowe we Wrocławiu. Zobacz tą wystawę!
Następny artykułWrocławskie Jarmarki i Targi świąteczne. Gdzie jeszcze oprócz Rynku?
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl