Esperal Wrocław – wszywka alkoholowa w Twoim mieście

0

Leczenie nałogu alkoholowego w większości przypadków wiąże się z trudną i długą terapią, na którą bardzo często składa się również leczenie w ośrodku zamkniętym. Alkoholizm uznaje się za chorobę cywilizacyjną, z którą zmaga się coraz więcej osób – bez względu na wiek, płeć czy status społeczny.

Przeprowadzone badania pokazują, że problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu dotyka już około 12% społeczeństwa i zatruwa życie setek tysięcy rodzin. Człowiek uzależniony od alkoholu nie myśli tak, jak zdrowa osoba i nie jest w stanie kontrolować tego, co robi. Bardzo często zdarza się, że uzależnienie naszych pacjentów jest na tyle silne, że osoba uzależniona kradnie, zadłuża się, a nawet wyprzedaje rodzinny majątek tylko po to, żeby móc kupić alkohol. Natomiast w najgorszych przypadkach terroryzuje najbliższych, zmieniając ich życie w piekło.

Alkoholizm to choroba, której nie można bagatelizować. Nieleczona prowadzi do wyniszczenia organizmu, a nierzadko także do śmierci. Pokonanie nałogu alkoholowego jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Wystarczy tylko znaleźć w sobie silną wolę i podejść do leczenia alkoholizmu w sposób zdecydowany i odpowiedzialny.

Najbardziej skutecznym sposobem pozostania w abstynencji i pokonania nałogu alkoholowego jest zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej we Wrocławiu. Mogą to potwierdzić nasi pacjenci, którzy skorzystali już z tej metody walki z nałogiem.

Czym jest wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa, popularnie znana jako esperal, to tabletki o nazwie Disulfiram, które specjalista zaszywa pod powięź mięśnia pośladkowego. To lek, który za zadanie ma powstrzymywać chęć sięgnięcia po alkohol oraz pomóc w wyjściu z choroby alkoholowej. Kiedy potrzeba napicia się jest tak duża, że domowe sposoby oraz tradycyjny detoks alkoholowy nie wystarczają, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie wszywka alkoholowa (esperal), która w przeciwieństwie do innych metod farmakologicznych, nie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu pacjenta.

Wszywka alkoholowa to najskuteczniejsze rozwiązanie w walce o abstynencję. Powodzenie terapii przeprowadzonych przez specjalistów w Naszym Gabinecie wynosi 93%.

W jaki sposób działa wszywka alkoholowa

Działanie wszywki alkoholowej (disulfiramu) uniemożliwia rozkład alkoholu, czyli nie dopuszcza ona do dehydrogenazy aldehydowej, co sprawia, że spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i doprowadza do silnego zatrucia pokarmowego zwanego kacem. Należy mieć jednak na uwadze, że po zastosowaniu wszywki alkoholowej skutki zatrucia pokarmowego, takie jak zawroty głowy, nudności czy skoki ciśnienia, są dużo silniejsze niż w przypadku zwykłego kaca. Substancja czynna esperalu zawarta w preparacie powoduje tak silne działanie, że skutecznie niweluje chęć sięgnięcia po alkohol. Działanie esperalu (disulfiramu) jest praktycznie natychmiastowe, ponieważ pierwsze objawy można zaobserwować kilka minut po spożyciu alkoholu, które nieprzerwanie mogą trwać nawet do 10 godzin. Esperal powoduje określoną reakcję organizmu po pojawieniu się nawet śladowej ilości alkoholu we krwi (nawet w postaci cukierka, leków czy płynu do płukania ust).

Jak przebiega wszycia w poradni leczenia uzależnień Nasz Gabinet we Wrocławiu

Zabieg wszycia esperalu we Wrocławiu w przychodni Nasz Gabinet jest w 100% bezpieczny i bezbolesny.

Zabieg wszycia esperalu przeprowadzany jest przez najlepszych chirurgów z Wrocławia i wraz ze wstępną konsultacją z lekarzem trwa średnio 30 minut. Konsultacja jest niezbędna, ponieważ dzięki niej lekarz bada stan zdrowia pacjenta i dobiera odpowiednią porcję preparatu. W trosce o komfort naszych pacjentów podczas zabiegów implantacja esperalu przebiega w znieczuleniu miejscowym, a sam lek wszywa się głęboko pod skórę pacjenta (w okolicy pośladka). To sprawia, że rana szybko się goi, a blizna powstała w wyniku zabiegu jest niezauważalna. Sam zabieg wszycia esperalu jest mało inwazyjny, a bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Dzięki temu leczenie za pomocą wszywki alkoholowej może zostać zachowane w tajemnicy. W zależności od wybranego pakietu zabiegu (w ośrodkach Nasz Gabinet dostępne są cztery pakiety) stosuje się szwy kosmetyczne, które są samorozpuszczalne albo tradycyjne szwy chirurgiczne, w których przypadku pacjent musi zgłosić się na ich usunięcie po koło 10-14 dni od wykonania zaszycia.

Warto zwrócić uwagę na to, że przychodnie Nasz Gabinet przeprowadzają zabiegi w oparciu o oryginalny esperal, co nie we wszystkich ośrodkach jest takie oczywiste.

Jakie reakcje wywołuje esperal?

Decydując się na wszycie esperalu we Wrocławiu, osoba uzależniona chce zawalczyć o swoje życie. Zdrowie powinno być zawsze na pierwszym miejscu, dlatego zawsze dajemy z siebie wszystko, aby pomóc pacjentom, którzy zdecydowali się podjąć walkę z nałogiem.

Zaszyty lek nie powoduje żadnego bólu ani dyskomfortu. Co więcej, zaimplantowana tabletka jest niewyczuwalna podczas wykonywania codziennych obowiązków czy aktywności sportowych. Pod żadnym względem pacjent nie odczuje różnicy w codziennym życiu. Jedynym warunkiem dobrego samopoczucia jest powstrzymywanie się od spożycia alkoholu.

Jakich objawów można się spodziewać po spożyciu alkoholu?

Leczenie esperalem ma wysoką skuteczność, ponieważ wywołuje niechęć do picia. Jeśli osoba uzależniona zlekceważy obecność wszywki alkoholowej w ciele i podejmie decyzję o napiciu się jakiegokolwiek napoju alkoholowego, musi liczyć się z przykrymi dolegliwościami. Do najczęstszych konsekwencji zalicza się:

  • nudności,
  • wymioty,
  • ból głowy,
  • duszności,
  • niepokój i lęk,
  • metaliczny posmak w ustach,
  • skoki ciśnienia,
  • zaczerwieniona twarz,
  • większa potliwość,
  • zaburzenia psychiczne.

Złe samopoczucie utrzymuje się od 4 do nawet 10 godzin, a w skrajnych przypadkach może powodować drgawki, zapalenie wątroby oraz pogłębienie się chorób przewlekłych. Jest to spowodowane kumulacją aldehydu octowego w organizmie.

Pośród pacjentów i ich rodzin panuje błędne przekonanie, że wszywki alkoholowe rozwiążą problem i całkowicie wyleczą z choroby alkoholowej. Trzeba pamiętać, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, jeśli pacjent nie zaangażuje się w pokonanie alkoholizmu i nie będzie chciał zmienić swoich nawyków oraz swojego otoczenia. Wszycie esperalu we Wrocławiu wzmacnia chęć pokonania uzależnienia od alkoholu, lecz bez samozaparcia pacjenta, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Oczywiście esperal będzie działać, ale bez kompleksowego leczenia, szanse na całkowite wyleczenie są dużo mniejsze. Zmiany konieczne są nie tylko w ciele pacjenta, ale także w głowie.

Kto powinien zdecydować się na zabieg wszycia esperalu?

Wrocław jest miastem, w którym wiele osób decyduje się na zaszycie. Wszycie esperalu jest dedykowane przede wszystkim osobom uzależnionym, które nie są sobie w stanie poradzić z uzależnieniem na własną rękę. Najważniejszym krokiem jest zdanie sobie sprawy z problemu i zaakceptowanie pomocy z zewnątrz. Po pomoc w leczeniu mogą zgłaszać się zarówno osoby uzależnione, jak i członkowie ich rodziny. Pomagamy każdemu, kto tej pomocy od nas oczekuje.

Skorzystanie z wszywki alkoholowej jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z nałogiem alkoholowym. Wszywki alkoholowe są jedynym gwarantem unikania spożywania alkoholu, ponieważ wypicie nawet niewielkiej ilości powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki takiemu działaniu wszywka skutecznie zniechęca alkoholika do sięgania po alkohol.

Decyzję o implantacji esperalu zawsze podejmuje lekarz. Pacjent zainteresowany wszyciem leku esperal musi się poddać opinii lekarskiej. Nie jest możliwe wykonanie zabiegu wszycia esperalu „z marszu”. Należy bowiem mieć na uwadze fakt, że są czynniki, które ze względu na zdrowie, dyskwalifikują z tej formy leczenia choroby alkoholowej. Zalicza się do nich:

  • nadwrażliwość na disulfiram,
  • stan nietrzeźwości pacjenta lub spożycie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,
  • problemy z układem krążenia,
  • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
  • zażywanie niektórych leków.

Dyskwalifikujące mogą być także inne indywidualne objawy, które według lekarza, mogą znacząco wpłynąć na działanie esperalu.

FAQ

  1. Ile kosztuje wszywka alkoholowa esperal?

Przychodnia terapii uzależnień Nasz Gabinet we Wrocławiu oferuje 4 pakiety zabiegu, a cena za implantację oryginalnej wszywki esperal (disulfiram) rozpoczyna się od 700 złotych. Cena leczenia choroby alkoholowej za pomocą wszywki alkoholowej zależy od tego, jaki pakiet zabiegu wybierze pacjent lub jaki rodzaj terapii jest dla niego konieczny ze względu na stopień zaawansowania choroby.

  1. Jak długo działa wszywka?

Gwarancja producenta leku to 8 miesięcy, jednak w praktyce esperal działa nawet do 12 miesięcy.

  1. Co się wydarzy, jeśli wypiję alkohol po wszyciu esperalu?

Po implantacji esperalu wypicie choćby najmniejszej porcji alkoholu powoduje nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, uczucie niepokoju i lęk, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia, zaczerwienie twarzy, zwiększoną potliwość. Pierwsze dolegliwości pojawiają się do 5 minut od spożycia alkoholu.

  1. Gdzie wszywa się esperal? Dlaczego akurat w to miejsce?

Disulfiram wszywamy pod powięź mięśnia pośladkowego. Esperal wszywany w pośladek minimalizuje dolegliwości bólowe związane z ruchem oraz zapewnia lepsze gojenie się. Dodatkowo miejsce to jest niewidoczne gołym okiem.

  1. Jaki to lek?

Stosowany przez lekarzy lek to oryginalny disulfiram, popularnie zwany jako esperal.

  1. Ile trwa zabieg zaszycia alkoholowego?

Implantacja esperalu wraz z konsultacją lekarską (bezpośrednio przed zabiegiem) trwa około 30 minut.

  1. Jak działa wszywka?

Wszywka esperal zapobiega rozkładowi alkoholu (aldehyd octowy nie przechodzi w kwas octowy), co powoduje silne pogorszenie samopoczucia, czyli kaca. Jednak w przypadku wszywki objawy są dużo bardziej nasilone. Esperal działa niemal natychmiastowo.

  1. Dlaczego zaleca się połączenie różnych usług?

Najskuteczniejszym sposobem walki z alkoholizmem i pokonania choroby alkoholowej jest kompleksowa terapia. Właśnie dlatego wszystkim naszym pacjentom, oprócz wszycia esperalu, zalecamy także detoks alkoholowy, który pozwala na wyjście z ciągu alkoholowego i oczyszczenie organizmu z toksyn oraz spotkania z psychoterapeutą, które pozwalają odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

  1. Czy mogę iść do pracy, czy wystawiacie L4?

L4 nie jest potrzebne, ponieważ zaraz po zabiegu można wrócić do pracy. Należy jedynie pilnować, czystości opatrunków.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWBO 2021. To już ostatni dzień głosowania! Mieszkańcy organizują sąsiedzkie śniadania i pikniki
Następny artykułNajdłuższa gonitwa przeszkodowa na Partynicach!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.