Dzień Dziecka 2022: 5 wyjątkowych miejsc na Dolnym Śląsku, które warto odwiedzić z dziećmi!

0
fot. Western City

Pisaliśmy o atrakcjach i pomysłach, jak spędzić Dzień Dziecka we Wrocławiu. Poza Naszym miastem, na Dolnym Śląsku także znajdziecie kilka wyjątkowych miejsc, gdzie Wasze dzieci będą świetnie się bawić. Wyjazdy, nawet te krótkie, bardzo zbliżają do siebie rodziny. A czas spędzony wspólnie – to zdecydowanie najlepszy prezent dla dziecka.

Jak spędzić Dzień Dziecka? Dla osób lubiących krótkie wycieczki, polecamy wybrać się poza Wrocław i spędzić czas na uroczym Dolnym Śląsku. Wybraliśmy dla Was 5 wyjątkowych miejsc, gdzie czeka dobra zabawa i wiele ciekawych atrakcji.

Dobra zabawa w parku rozrywki

Niedaleko Wrocławia, w Krzykowie znajdziecie jeden z największych w okolicy parków na wolnym powietrzu. Do dyspozycji w Parku Rozrywki Happyland jest m.in.: Park Dmuchańców, Park Wodny, Strefa Maluszka 0-3 latka.

28 i 29 maja od godziny 10:00 do 20:00 z okazji Dnia Dziecka Happyland przygotował wiele atrakcji, zabaw i niespodzianek. Każde dziecko w tym dniu będzie czuło się wyjątkowo! Animatorka MCM ANIMA zaopiekuje się dziećmi.

Lokalizacja: Happyland Park Rozrywki, Krzyków pod Wrocławiem

Cennik: dziecko (całodniowy) 45 zł, opiekun 0 zł, grupy (minimum 20 osób) 30 zł

Czas na zwiedzanie!

Słyszeliście o Minieurolandzie? To Park Miniatur znajdujący się w Kłodzku. Możecie w nim podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. A położone są w pięknym ogrodzie.

Z okazji Dnia Dziecka Minieuroland przygotował niespodziankę! Podczas weekendu 28-29 maja 2022 w ogrodach pojawią się niezwykli goście. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z egzotycznym wężem lub pająkiem, pogłaskać alpakę, poznać stado surykatek, spotkać pancernika, zobaczyć kózki, króliki. Z atrakcji nie zabraknie malowania twarzy, zabaw plenerowych i różnych gier!

Lokalizacja: Kłodzko, ul. Noworudzka 11

Czas: od 9:00 do 19:00

Dzień Dziecka na Dolnym Śląsku 2022
Fot. fb/Minieuroland

Odwiedź z dzieckiem to niezwykłe miejsce

Papugarnia Kubuś & Endriu to pierwsza i jedna z największych papugarni na Dolnym Śląsku. W tym niezwykłym miejscu jest ponad 100 egzotycznych ptaków. Możesz papugi karmić, głaskać i brać na ręce.

Niedawno w sąsiedztwie papug powstała mała farma. Mieszkają na niej kózki, króliczki, kury, bażanty, urocze świnki morskie. To świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Miejsce jest czynne codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Bilet: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupy zorganizowane powyżej 15 osób 17 zł

Lokalizacja: Żytnia 2, Kuraszków (od Wrocławia około 45 minut drogi samochodem)

Miasteczko pełne atrakcji

W Western City przeniesiecie się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Miasteczko ma powierzchnię ok. 65 hektarów. W stadninie obecnie jest 40 koni. W tym parku rozrywki są budynki odwzorowane na Dziki Zachód. Znajdziecie tu biuro Szeryfa, Western Press, Sklep Kolonialny, Pocztę oraz Saloon.

Do atrakcji w tym miejscu zalicza się: jazda konna, strzelanie z łuku i innej broni, można nauczyć się płukania złota. W Dzień Dziecka od godziny 10:00 przewidziane są Indiańskie konkursy z nagrodami i ogniska, na których można upiec sobie kiełbaskę.

Cennik: tutaj

Lokalizacja: Ścięgny, w okolicach Karpacza

Zawitaj z dzieckiem do krainy klocków Lego

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków to zaczarowane miejsce pełne niezwykłych postaci, budynków z lego. W tym samym miejscu mieści się jeszcze Muzeum Konsol Gier Video, gdzie możecie zagrać w retro gry.

Do zwiedzenia: dwa piętra pełne makiet wykonanych z klocków Lego przez fascynatów, w tym: akwarium, Chatka Baby Jagi, Western City, Plażowa impreza czy Piraci. 

Miejsce otwarte jest codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Lokalizacja: ul. Mickiewicza 11, Karpacz

Czytaj także: 6 klimatycznych miasteczek i wsi na Dolnym Śląsku [CZĘŚĆ 2]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław kiedyś i dziś: Dawny urok okolic ul. Lwowskiej – Victoriastrasse
Następny artykułWrocławianie piją kranówkę? Znamy wyniki badań