6 klimatycznych miasteczek i wsi na Dolnym Śląsku [CZĘŚĆ 2]

0
6 klimatycznych miasteczek i wsi na Dolnym Śląsku
Fot. fb/Twierdza Srebrna Góra

Lubisz zwiedzać i poznawać nowe, wyjątkowe miejsca? Nie chcesz jednak przepłacać i jechać w daleką podróż? To idealny do zwiedzania będzie Dolny Śląsk, który oferuje wiele klimatycznych miasteczek i wsi. Okazją do pojechania na jednodniową wycieczkę jest zbliżający się weekend majowy. Pogoda zapowiada się piękna i słoneczna! Czasem warto wyjechać z dużego miasta, aby oczyścić myśli i spokojnie spacerować w otoczeniu piękna przyrody.

Wystarczy wsiąść do samochodu/pociągu i cieszyć się urokami Dolnego Śląska! Przygotowaliśmy dla Was 6 niezwykle klimatycznych miast i wsi. Pozostaną one na długo w Waszej pamięci.

Z powrotem

1. Witajcie w wiosce Świętego Mikołaja!

Wioska Mikołajów – położona około dwie godziny drogi od Wrocławia – robi wrażenie. Miejscowość znajduje się koło Srebrnej Góry i słynie z tego, że co roku dzieci wysyłają listy do Świętego Mikołaja, który ma tam swoją siedzibę! Na Dolny Śląsk trafiają nawet przesyłki z zagranicy.

Niezwykła historia tego miejsca zaczęła się od mieszkanki wsi, do której trafiały pierwsze listy. Wszystkim dzieciom odpisywała, kupowała znaczki z własnej emerytury. Dzisiaj kupowaniem materiałów zajmuje się gmina.

Ciekawostka: W Mikołajowie jest niewiele domów, ale za to z duszą i klimatem. Sama wioska została założona w XIII wieku. Można w niej zobaczyć pozostałości fortu nr 10 – z 1813 roku czy gospodę, z pierwszej połowy XVIII wieku.

Lokalizacja: Polska Wioska Świętego Mikołaja, Przystanek Mikołajów, 57-215 Srebrna Góra

Z powrotem
Poprzedni artykuł09.2 Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Promenady Wrocławskie.
Następny artykułOsiem miejsc na spokojny relaks nad wodą w okolicy Wrocławia, o których mogliście nie słyszeć!