6 klimatycznych miasteczek i wsi na Dolnym Śląsku [CZĘŚĆ 2]

0

Lubisz zwiedzać i poznawać nowe, wyjątkowe miejsca? Nie chcesz jednak przepłacać i jechać w daleką podróż? To idealny do zwiedzania będzie Dolny Śląsk, który oferuje wiele klimatycznych miasteczek i wsi. Okazją do pojechania na jednodniową wycieczkę jest zbliżający się weekend majowy. Pogoda zapowiada się piękna i słoneczna! Czasem warto wyjechać z dużego miasta, aby oczyścić myśli i spokojnie spacerować w otoczeniu piękna przyrody.

Wystarczy wsiąść do samochodu/pociągu i cieszyć się urokami Dolnego Śląska! Przygotowaliśmy dla Was 6 niezwykle klimatycznych miast i wsi. Pozostaną one na długo w Waszej pamięci.

2. Lapońska wioska Kalevala – Borowice

Dwie godziny od Wrocławia znajduje się urocza wieś, leżąca w samym sercu Karkonoszy. Osada została założona w 1644 roku. Dzisiaj pełni rolę wsi rolniczo-wczasowej.

Jedną z najciekawszych atrakcji tego miejsca jest Lapońska Wioska Kalevala. Można zarezerwować tam pobyt w fińskich namiotach, w Domku Muminka, w namiotach wiszących czy w namiocie wikinga. Dla gości zapewnione są sauny, aby się w pełni zrelaksować.

Atrakcja: dwa husky i zagroda pełna reniferów!

Lokalizacja: Kalevala, Lapońska 1, Borowice

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kalevala (@kalevala.pl)

Poprzedni artykuł09.2 Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Promenady Wrocławskie.
Następny artykułOsiem miejsc na spokojny relaks nad wodą w okolicy Wrocławia, o których mogliście nie słyszeć!