3 zamki na wodzie na Dolnym Śląsku, o których mogliście nie mieć pojęcia

0

Dolny Śląsk jest znanym regionem w Polsce ze względu na swoje malownicze krajobrazy i bogate dziedzictwo historyczne. Jednymi z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu Dolnego Śląska są zamki i pałace. Te imponujące budowle położone nad malowniczymi jeziorami i rzekami są świadectwem potęgi i bogactwa feudalnych właścicieli ziemskich z czasów średniowiecza.

W tym artykule dowiesz się więcej na temat trzech niezwykłych zamków na wodzie Dolnego Śląska, których mogliście nie znać: Zamek w Piotrowicach Świdnickich, Zamek w Wojnowicach i Zamek w Karpnikach.

Z powrotem

1. Zamek w Piotrowicach Świdnickich

Zamek w Piotrowicach Świdnickich jest jednym z mniej znanych zamków na wodzie Dolnego Śląska, a naprawdę warto go zobaczyć!

Został zbudowany w latach 1590–1599 i był własnością wielu właścicieli na przestrzeni wieków. Jest dworem o charakterze obronnym, który powstał na planie prostokątna z czterema wieżami w narożnikach. W 1945 roku zamek został zniszczony podczas II wojny światowej i pozostał w ruinie przez wiele lat. Dopiero w latach 80. XX wieku rozpoczęto jego renowację i odnowienie.

Dziś zamek w Piotrowicach Świdnickich jest częściowo dostępny do zwiedzania. Powstaje w nim obecnie Muzeum Techniki Rolniczej.

Lokalizacja: Piotrowice Świdnickie

Z powrotem
Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Recyklingu W Wrocław Fashion Outlet. Ekologiczne upominki
Następny artykułTo delikatna historia, czyli o dolnośląskiej porcelanie i ceramice słów kilka: Krzysztof, Karolina i Bolesławiec
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.