Bulwary Książęce – wyjątkowa architektura nad Odrą

0

Na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu u zbiegu dwóch ramion Odry w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta belgijski deweloper, BPI Real Estate Poland, rozpoczął budowę II etapu inwestycji Bulwary Książęce. Lokalizacja oraz oryginalna architektura sprawiły, że mieszkania i apartamenty w ofercie topnieją. Ciekawa architektura, która inspirowana jest okolicą oraz komfort codziennego życia, sprawią, że adres Księcia Witolda 11 będzie doskonałym miejscem spotkań.

„Cieszymy się, że po sukcesie I etapu inwestycji, w którym sprzedaliśmy już 98% mieszkań, oferta mieszkań II etapu osiedla cieszy się dużym zainteresowaniem. Bulwary Książęce to niebanalna inwestycja w świetnej lokalizacji, która swoją funkcjonalnością wychodzi naprzeciw potrzebom przyszłych mieszkańców” – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Projekt architektoniczny Bulwarów Książęcych wyszedł spod ręki architektów z pracowni SUD Architekt Polska – Rafała Langowskiego i Jocelyn Fillard. Wizją było stworzenie miejsca które dorówna szybkiemu rozwojowi całego Wrocławia czyniąc go jeszcze piękniejszym. Założeniem, które towarzyszy inwestycji jest myśl przewodnia firmy BPI Real Estate, którą jest kreowanie i tworzenie innowacyjnych projektów, stawiających człowieka w sercu wielokulturowych miast jutra. Architektura inwestycji będzie nawiązywać do sąsiadujących budynków historycznych i współczesnych.
Poprzez zastosowane materiały, bryła osiedla uzyska ponadczasowy wygląd. Fasady zostały zaprojektowane w różnych wariantach kolorystyki, aby stworzyć miejską sekwencję różnych budynków, które będą główną elewacją promenady wzdłuż rzeki. „Fasada I etapu mieni się jak tafla wody na Odrze, natomiast II etap wchodzi w architektoniczny dialog z zabudową starego miasta. Wykonana będzie z nowoczesnej okładziny ceglanej o zróżnicowanej kolorystce, nawiązująca swoją prostotą do cegły na budynkach elektrowni”. – powiedział Rafał Langowski

W II etapie osiedla powstanie 190 mieszkań o powierzchni od 25 m2 do 110 m2, od małych i przytulnych mieszkań, po pięciopokojowe apartamenty. Pięciopiętrowe budynki powstające w II fazie budowy będą niższe od I etapu osiedla. Mieszkania na ostatnich kondygnacjach będą posiadały duże tarasy, pozostałe lokale przestronne balkony i ogródki.

Niewątpliwym atutem inwestycji będzie pasaż handlowy w specjalnie zaprojektowanej strefie, zlokalizowanej poniżej zabudowy mieszkalnej. W pasażu znajdować się będzie 30 lokali usługowych, restauracje, kawiarnie i sklepy, dzięki czemu w okolicy rozkwitnie nowe życie, a wszystkie niezbędne miejsca będą w zasięgu przyszłych mieszkańców.
Więcej informacji nt. inwestycji znaleźć można na stronie http://bulwaryksiazece.pl/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDarmowe MPK i wyspy zieleni na ul. Ruskiej zamiast samochodów
Następny artykułObrazy z kwiatami, czyli wnętrze w pełnym rozkwicie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.