Obrazy z kwiatami, czyli wnętrze w pełnym rozkwicie

0
obraz kwiaty
a

Zastanawiając się, w jaki sposób udekorować nasze mieszkanie, możemy albo szukać najprzeróżniejszych inspiracji, które są modne i polecane przez dekoratorów wnętrz, albo postawić na ponadczasowe, sprawdzone rozwiązania. Jeśli chcemy cieszyć się uniwersalnym wystrojem, koniecznie wybierzmy floralne obrazy. Kwiaty będą się zachwycająco prezentować w dosłownie każdej stylizacji – wszystko zależy od tego, na jaki gatunek się zdecydujemy.

obraz kwiaty do sypialni

Jeśli zaczniemy się zastanawiać, co przedstawiają najsłynniejsze obrazy, okaże się, że wiele z nich to właśnie wizerunki kwiatów. Wystarczy przywołać słoneczniki lub irysy Vincenta van Gogha, nenufary Claude’a Moneta czy bujne bukiety namalowane przez mistrzów z epoki baroku. Zainspirowani dziejami historii sztuki, przygotowaliśmy garść pomysłów, które pozwolą nam odświeżyć wystrój mieszkania właśnie za pomocą floralnych akcentów. Takie obrazy – kwiaty rosnące na łące, zebrane w wazonie czy zasuszone w formie wiązanki – pozwolą nam się cieszyć efektowną ozdobą pokoju, która będzie się zachwycająco prezentować bez względu na panujące trendy.

Zainspirujmy się wielkimi mistrzami

Floralne motywy dekoracyjne to pewnik w świecie aranżacji wnętrz, podobnie jak sukienka mała czarna w świecie mody. By osiągnąć jak najlepszy efekt, zamiast sięgać po fotografie, wybierzmy obrazy olejne. Kwiaty w wazonie to jedna z najpopularniejszych kompozycji. Martwe natury są o tyle dobrym wyborem, że bez trudu dopasujemy je do naszego dotychczasowego wystroju. Jeśli dysponujemy nowoczesną stylistyką, zdecydujmy się na kubistyczne lub ekspresyjne przedstawienia, jeśli postawiliśmy na tradycyjną aranżację, sięgnijmy po realistyczne wzory, wiernie odzwierciedlające naturę, a w przypadku romantycznego wystroju doskonałym rozwiązaniem będą dzieła impresjonistów. Warto jednak podkreślić, że na naszą uwagę zasługują nie tylko kompozycje olejne, ale także inne środki wyrazu. Miłośnikom oszczędnie prezentujących się ozdób z pewnością spodobają się floralne wzory w formie szkiców lub grafik, a wielbicielom kolorowych wnętrz barwne akwarele, na których kolory płynnie się przenikają.

obraz kwiaty

myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/kwiaty/

Dopasujmy kwiaty do estetyki wnętrza

Obrazy z kwiatami mogą nam także pomóc w podkreśleniu stylu, w jakim urządziliśmy nasz pokój. Niektóre gatunki, bardziej niż inne, będą pasować do określonej estetyki. Najłatwiej zaprezentować to na kilku przykładach. W przypadku prowansalskiego salonu, w którym znajdziemy wiele odniesień do francuskiego klimatu, doskonale sprawdzą się wizerunki lawendy. Mogą to być przedstawienia pojedynczych gałązek lub całych fioletowych pól. Zarówno w angielskim wnętrzu, jak i w stylu shabby chic, najlepiej postawić na różowe lub herbaciane róże, które sprawią, że pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej przytulne i nastrojowe. Z kolei w rustykalnym pokoju strzałem w dziesiątkę okażą się obrazy z kwiatami polnymi. Łąka usiana makami, chabrami czy stokrotkami, podkreśli wiejski charakter aranżacji i pozwoli nam się cieszyć bliskością natury.

Postawmy na oryginalne pomysły

Zastanawiając się, jakie gatunki wprowadzić do naszego wnętrza, możemy się także kierować stopniem oryginalności. Dlaczego warto postawić na nietuzinkowe obrazy? Kwiaty – tulipany, róże, słoneczniki czy storczyki – czyli bardzo popularne odmiany, nie pozwolą nam stworzyć zaskakującej aranżacji. I choć taka stylizacja będzie się z pewnością pięknie prezentować, może jej zabraknąć tego „czegoś”. Jeśli natomiast zdecydujemy się na nietypowe kwiaty, wówczas zachwycający efekt mamy gwarantowany. Znakomitym pomysłem są puchate dmuchawce, zarówno w formie zdjęcia, makrofotografii, jak i grafiki, a także delikatne maki, magnolie, będące naszym odpowiednikiem japońskich wiśni, czy passiflory o nieziemskiej formie. Im bardziej nietypowe ozdoby zagoszczą w naszym mieszkaniu, tym większa szansa, że stworzymy wystrój, który nie znudzi nam się przez lata.

obraz róże

myloview.pl/obrazy/

Co zrobić, by nasze mieszkanie rozkwitało każdego dnia? Potrzebne nam są floralne obrazy. Kwiaty na płótnie nie tylko ożywią wystrój i sprawią, że aranżacja stanie się bardziej przytulna, ale pozwolą nam także wyczarować uniwersalną przestrzeń, która będzie się doskonale prezentować przez wiele lat, nie wychodząc z mody.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBulwary Książęce – wyjątkowa architektura nad Odrą
Następny artykułGdzie legalnie na ryby w okolicach Wrocławia? – Lista miejsc na Dolnym Śląsku
Odkryj Wrocław na nowo