Według kalendarza już prawie wrzesień, ale jeszcze jakiś czas możemy się cieszyć promieniami słońca. Zbiorniki wodne już co prawda nie zachęcają do zażywania kąpieli, ale dlaczego nie wybrać się z najbliższymi na łono natury, zorganizować piknik i powędkować?

Niemal cały wodny obszar Wrocławia (w tym Odra i jej dopływy), podlegają restrykcjom Polskiego Związku Wędkarskiego. Należy pamiętać, że połów ryb jest tu dozwolony tylko dla posiadaczy karty wędkarskiej, której zdobycie poświadcza znajomość regulaminu, sprzętu, gospodarki wodnej i biologii ryb oraz związane jest z opłacaniem składek członkowskich. Zainteresowanych wyrobieniem licencji, odsyłamy do wrocławskiej siedziby PZW, mieszczącej się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 65.

Sponsorowane

Jeśli natomiast nie masz, ani nie planujesz wejść w posiadanie niniejszego zezwolenia, nic straconego! Na wodach komercyjnych, karta wędkarska nie jest wymagana!

Przedstawiamy zatem listę miejsc, położonych na terenie Dolnego Śląska, w których można legalnie, bez obaw o możliwe mandaty i inne nieprzyjemności zrelaksować się nad brzegiem i łowić ryby.


 1. Stawy Rybne Krobielowice
https://www.facebook.com/stawykrobielowice/

Zlokalizowane na łamach malowniczej Doliny Bystrzycy, nieopodal Kątów Wrocławskich. Dojazd ze ścisłego centrum Wrocławia to kwestia zaledwie 25 km. Na miejscu znajdziemy dwa stawy o łącznej powierzchni 5 ha, z czego jeden przeznaczony jest dla amatorów, a drugi dla bardziej doświadczonych zawodników (okazy w nim mogą ważyć nawet 20 kg). Wody obfitują w amury, karasie, karpie, liny, płocie, sumy, szczupaki, tołpygi i okonie, dlatego przy odrobinie szczęścia możemy liczyć na obfite połowy.

https://www.facebook.com/stawykrobielowice/
https://www.facebook.com/stawykrobielowice/

Wstęp osoby dorosłej kosztuje 12 zł, natomiast za dziecko od 7 do 13 lat zapłacimy 6 zł. Co ważne, złowienie ryb nie jest jednoznaczne z koniecznością ich zakupu, choć oczywiście w przypadku mniejszego stawu można to zrobić. Dozwolone jest też rozstawienie namiotu, a szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

https://www.facebook.com/stawykrobielowice/

 


2. Łowisko Wędkarskie w Rudzie Sułowskiej

Ⓒ Stawy Milickie S.A.

Akwen wchodzący w skład Stawów Milickich, odświeżony i oddany do użytku wiosną tego roku. Przy brzegu, rozmieszczonych zostało 50 stanowisk, czynnych w godzinach 7:00 – 19:00.

W bezpośrednim sąsiedztwie, znajdziemy elegancki hotel oraz restaurację, serwującą menu oparte na rybach słodkowodnych. Spróbować tu można między innymi słynnego milickiego karpia, podanego na różne sposoby.

Ⓒ Stawy Milickie S.A.

Cennik obowiązujący na łowisku, prezentuje się następująco:

 • wędkarz – 10 zł (od poniedziałku do czwartku) / 20 zł (od piątku do niedzieli)
 • osoba towarzysząca – 5 zł
 • wypożyczenie wędki – 15 zł
 • wypożyczenie podbieraka – 2 zł.

Dodatkowe informacje oraz pełen regulamin obiektu dostępne są TUTAJ.

Ⓒ Stawy Milickie S.A.

 


3. Gospodarstwo Wędkarsko – Rekreacyjne “Dolina Krynki”

https://www.facebook.com/DolinaKrynki/

Jest to obiekt szczególnie wart uwagi w kontekście rodzinnych wypadów za miasto.

http://dolinakrynki.pl/gospodarstwo.html

Położone 55 km od centrum Wrocławia stawy, dzięki bogatej ofercie rekreacyjnej, zapewnią moc atrakcji przedstawicielom różnych pokoleń. Z wody wyjąć można: karpie, liny, amury, sandacze, karasie, płocie i jazie, a dzieci ucieszą kolorowe rybki w dodatkowym, ozdobnym stawie. Poza wędkowaniem, można sobie umilić czas pływając łódką bądź kajakiem, grając w krykieta, badmintona lub grillując.

Przykładowe ceny:

 • bilet normalny – 7 zł,
 • bilet ulgowy (4 – 16 lat) – 5 zł,
 • bilet rodzinny (2+1 lub 2+2) – 17 zł,

wypożyczenie:

 • wędki – 8 zł za dobę,
 • podbieraka – 4 zł,
 • leżaka – 6 zł,
 • kajaka – 7 zł za godzinę,
 • grilla – 15 zł za 2 godziny.

Pełen cennik, regulamin oraz instrukcję dojazdu znajdziemy TUTAJ.

https://www.facebook.com/DolinaKrynki/

 


4. Łowisko Karpiowe Chwałowice oraz Dolina Lina

http://chwalowice.pl/sportowe-lowisko-karpiowe/zdjecia-akwenu/
http://chwalowice.pl/lowisko-dolina-lina/zdjecia-akwenu/

Zbiornik zalewowy, powstały w miejscu dawnej kopalni piasku. Mimo sztucznej genezy, bujna roślinność nadaje akwenowi dzikiego charakteru. Na dodatkowego plusa zasługuje dopuszczenie różnych metod połowu, co w połączeniu z bogato zasiedlonym łowiskiem, niemal gwarantuje udane połowy. W dwóch stawach, znaleźć można okazy: karpia, leszcza, lina, jesiotra, amura, karasia i wielu innych gatunków.

http://chwalowice.pl/lowisko-dolina-lina/

 

Łowisko jest czynne cały dzień, a doba kosztuje 40 zł. Istnieje też możliwość skorzystania z oferty noclegów agroturystycznych.

Z regulaminem można zapoznać się TUTAJ. Co istotne, aby nie uszkodzić siebie ani ryb, niezbędny jest duży podbierak oraz kołyska.

 

 

 


Pamiętajmy, że na każdym łowisku obowiązywać mogą inne zasady, a momentami odbywać się mogą na nich zawody, w czasie których zbiorniki są z reguły zamknięte dla użytkowników zewnętrznych. Aby uniknąć rozczarowania, warto zawczasu skontaktować się z gospodarzem obiektu i zarezerwować stanowisko.

Życzymy połamania kija!

Wasze komentarze

Komentarze