Gdzie legalnie na ryby w okolicach Wrocławia? – Lista miejsc na Dolnym Śląsku

0

Według kalendarza już prawie maj. Zbiorniki wodne jeszcze co prawda nie zachęcają do zażywania kąpieli, ale dlaczego nie wybrać się na łono naturyi powędkować?

Niemal cały wodny obszar Wrocławia (w tym Odra i jej dopływy), podlegają restrykcjom Polskiego Związku Wędkarskiego. Należy pamiętać, że połów ryb jest tu dozwolony tylko dla posiadaczy karty wędkarskiej, której zdobycie poświadcza znajomość regulaminu, sprzętu, gospodarki wodnej i biologii ryb oraz związane jest z opłacaniem składek członkowskich. Zainteresowanych wyrobieniem licencji, odsyłamy do wrocławskiej siedziby PZW, mieszczącej się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 65.

Jeśli natomiast nie masz, ani nie planujesz wejść w posiadanie niniejszego zezwolenia, nic straconego! Na wodach komercyjnych, karta wędkarska nie jest wymagana!

Przedstawiamy zatem listę miejsc, położonych na terenie Dolnego Śląska, w których można legalnie, bez obaw o możliwe mandaty i inne nieprzyjemności zrelaksować się nad brzegiem i łowić ryby.


 1. Stawy Rybne Krobielowice
https://www.facebook.com/stawykrobielowice/

Zlokalizowane na łamach malowniczej Doliny Bystrzycy, nieopodal Kątów Wrocławskich. Dojazd ze ścisłego centrum Wrocławia to kwestia zaledwie 25 km. Na miejscu znajdziemy dwa stawy o łącznej powierzchni 5 ha, z czego jeden przeznaczony jest dla amatorów, a drugi dla bardziej doświadczonych zawodników (okazy w nim mogą ważyć nawet 20 kg). Wody obfitują w amury, karasie, karpie, liny, płocie, sumy, szczupaki, tołpygi i okonie, dlatego przy odrobinie szczęścia możemy liczyć na obfite połowy.

https://www.facebook.com/stawykrobielowice/
https://www.facebook.com/stawykrobielowice/

Wstęp osoby dorosłej kosztuje 12 zł, natomiast za dziecko od 7 do 13 lat zapłacimy 6 zł. Co ważne, złowienie ryb nie jest jednoznaczne z koniecznością ich zakupu, choć oczywiście w przypadku mniejszego stawu można to zrobić. Dozwolone jest też rozstawienie namiotu, a szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

https://www.facebook.com/stawykrobielowice/

 


2. Łowisko Wędkarskie w Rudzie Sułowskiej

Ⓒ Stawy Milickie S.A.

Akwen wchodzący w skład Stawów Milickich, odświeżony i oddany do użytku wiosną tego roku. Przy brzegu, rozmieszczonych zostało 50 stanowisk, czynnych w godzinach 7:00 – 19:00.

W bezpośrednim sąsiedztwie, znajdziemy elegancki hotel oraz restaurację, serwującą menu oparte na rybach słodkowodnych. Spróbować tu można między innymi słynnego milickiego karpia, podanego na różne sposoby.

Ⓒ Stawy Milickie S.A.

Cennik obowiązujący na łowisku, prezentuje się następująco:

 • wędkarz – 10 zł (od poniedziałku do czwartku) / 20 zł (od piątku do niedzieli)
 • osoba towarzysząca – 5 zł
 • wypożyczenie wędki – 15 zł
 • wypożyczenie podbieraka – 2 zł.

Dodatkowe informacje oraz pełen regulamin obiektu dostępne są TUTAJ.

Ⓒ Stawy Milickie S.A.

 


3. Gospodarstwo Wędkarsko – Rekreacyjne „Dolina Krynki”

https://www.facebook.com/DolinaKrynki/

Jest to obiekt szczególnie wart uwagi w kontekście rodzinnych wypadów za miasto.

http://dolinakrynki.pl/gospodarstwo.html

Położone 55 km od centrum Wrocławia stawy, dzięki bogatej ofercie rekreacyjnej, zapewnią moc atrakcji przedstawicielom różnych pokoleń. Z wody wyjąć można: karpie, liny, amury, sandacze, karasie, płocie i jazie, a dzieci ucieszą kolorowe rybki w dodatkowym, ozdobnym stawie. Poza wędkowaniem, można sobie umilić czas pływając łódką bądź kajakiem, grając w krykieta, badmintona lub grillując.

Przykładowe ceny:

 • bilet normalny – 7 zł,
 • bilet ulgowy (4 – 16 lat) – 5 zł,
 • bilet rodzinny (2+1 lub 2+2) – 17 zł,

wypożyczenie:

 • wędki – 8 zł za dobę,
 • podbieraka – 4 zł,
 • leżaka – 6 zł,
 • kajaka – 7 zł za godzinę,
 • grilla – 15 zł za 2 godziny.

Pełen cennik, regulamin oraz instrukcję dojazdu znajdziemy TUTAJ.

https://www.facebook.com/DolinaKrynki/

 


4. Łowisko Karpiowe Chwałowice oraz Dolina Lina

http://chwalowice.pl/sportowe-lowisko-karpiowe/zdjecia-akwenu/
http://chwalowice.pl/lowisko-dolina-lina/zdjecia-akwenu/

Zbiornik zalewowy, powstały w miejscu dawnej kopalni piasku. Mimo sztucznej genezy, bujna roślinność nadaje akwenowi dzikiego charakteru. Na dodatkowego plusa zasługuje dopuszczenie różnych metod połowu, co w połączeniu z bogato zasiedlonym łowiskiem, niemal gwarantuje udane połowy. W dwóch stawach, znaleźć można okazy: karpia, leszcza, lina, jesiotra, amura, karasia i wielu innych gatunków.

http://chwalowice.pl/lowisko-dolina-lina/

 

Łowisko jest czynne cały dzień, a doba kosztuje 40 zł. Istnieje też możliwość skorzystania z oferty noclegów agroturystycznych.

Z regulaminem można zapoznać się TUTAJ. Co istotne, aby nie uszkodzić siebie ani ryb, niezbędny jest duży podbierak oraz kołyska.

 

 

 


Pamiętajmy, że na każdym łowisku obowiązywać mogą inne zasady, a momentami odbywać się mogą na nich zawody, w czasie których zbiorniki są z reguły zamknięte dla użytkowników zewnętrznych. Aby uniknąć rozczarowania, warto zawczasu skontaktować się z gospodarzem obiektu i zarezerwować stanowisko.

Życzymy połamania kija!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułObrazy z kwiatami, czyli wnętrze w pełnym rozkwicie
Następny artykułZobacz, kto napędza WRO. Made in Wrocław 2018 
Odkryj Wrocław na nowo