Tak będzie wyglądać Basen na Brochowie

0
a

Na terenie dawnego basenu na Brochowie powstanie kryta pływalnia z terenami rekreacji. Projekt zakłada rozbiórkę przedwojennego budynku szatniowego. Wewnątrz nowego obiektu znajdą się m.in. basen pływacki, rekreacyjny, brodzik, a także strefa saun. Natomiast na zewnątrz – dwie niecki z plażami oraz wodny plac zabaw.

Wartość inwestycji jest szacowana na 20 mln zł.

mat. Pracownia Architektoniczna ASPA

Projektowany obiekt krytej pływalni zlokalizowany jest w miejscu istniejącego, lecz obecnie nie działającego kąpieliska, które powstało w latach 30 XX wieku.  Nowoprojektowany budynek krytej pływalni usytuowany jest w części północnej rozległej działki. Część południowa terenu przeznaczona jest pod lokalizację kąpieliska zewnętrznego, w skład którego wchodzą dwie niecki rekreacyjne o łącznej pow. lustra wody 900 m², zjeżdżalnie rurowe, rozległa plaża o nawierzchni sztucznej oraz zielone tereny rekreacyjne.
Budynek krytej pływalni mieści dwie niecki basenowe: sportową o wymiarach 25×12,5 m oraz rekreacyjną, o wymiarach 10×5,5 m, wyposażoną w atrakcje wodne. Obiekt wyposażony jest również w strefę saun..

mat. Pracownia Architektoniczna ASPA

Projektowany budynek jest obiektem dwukondygnacyjnym, dwubryłowym. Wyższą część stanowi hala basenowa, która od strony zachodniej i południowej obudowana jest elementem niższym, przeznaczonym na część szatniowo-sanitarną, siłownię oraz salę fitness.

Elewacje zaprojektowane zostały w układzie horyzontalnym. Część parterowa obłożona ciemnymi płytami z betonu architektonicznego ma stanowić kompozycyjną bazę dla lekkiej, utrzymanej w jasnych kolorach i mocno przeszklonej górnej części budynku. Przeszklenia od strony wschodniej oraz południowej zabezpieczone są przed nadmierną infiltracją promieni słonecznych pionowymi łamaczami światła.

mat. Pracownia Architektoniczna ASPA

Wejście główne, zlokalizowane od strony północnej, podkreślone jest poprzez wycofanie ściany frontowej, tworząc w ten sposób podcień wejściowy.

mat. Pracownia Architektoniczna ASPA

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend w okolicy Wrocławia – dlaczego warto odwiedzić Świdnicę?
Następny artykułWrocław na weekend – 11 najciekawszych wydarzeń [2-4 listopada 2018]
Odkryj Wrocław na nowo