Wrocław na weekend – 11 najciekawszych wydarzeń [2-4 listopada 2018]

0
fot. Another Perspectiive
a

Jesień przyszła już do Wrocławia, ale to nic strasznego! Mimo wszystko nie warto marnować weekendu na siedzenie w czterech ścianach! Zwłaszcza, że zapowiada się super pogoda! Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Sprawdź nasze zestawienie Wrocław na weekend! 

XVII Wroclaw Industrial Festival

17-ta edycja Wrocław Industrial Festival  odbędzie się w tym roku w dniach 2-4 listopada.

Wrocław zamieni się w platformę spotkań dla fanów i artystów z całego świata. Na dwóch scenach Sali Gotyckiej i Starego Klasztoru wystąpią uznani muzycy oraz młodzi, początkujący artyści, którzy nie boją się świeżych pomysłów.

Największymi atrakcjami  tegorocznego festiwalu będzie występ leadera Einsturzende Neubauten – BLIXY BARGELDa z włoskim kompozytorem TEHO TEARDO w towarzystwie kwartetu smyczkowego, a także koncert energetycznych amerykanów z THE SOFT MOON, pionierów chłodnej elektroniki – CLOCK DVA z Anglii, którzy zagrają m.in swoje klasyczne albumy „Buried Dreams” i „Man Amplified” oraz charyzmatycznej twórczyni noise –  PHARMAKON z Nowego Jorku.

Program:

03.11.2018

TEHO TEARDO & BLIXA BARGELD,T.A.G.C.,MONOLITH, IRON FIST OF THE SUN, DOC WR MIRRAN, META MEAT, MDS51, SZNUR

04.11.2018

THE SOFT MOON, CRISIS, AGRESSIVA 69, DA-SEIN, BÖN 

 • karnet  3 dniowy (limitowana ilość) 240 PLN dostępne od 04.06.2018,na: wiftickets@gmail.com
 • BILETY JEDNODNIOWE: (piątek, sobota, niedziela) 115 PLN (przedsprzedaż) / 135 PLN (w dniu koncertu), dostępne od 24.08.2018, na: wiftickets@gmail.com

Stary Klasztor, ul. Purkyniego 2
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

90-lecie Myszki Miki we Wroclavii

We Wroclavii przez prawie cały miesiąc fani Myszki Miki będą mogli świętować kolejne urodziny najsłynniejszych rysunkowych postaci świata! Dla uczestników przygotowano specjalne atrakcje.

Już od 2 do 9 listopada dzieci będą mogły popływać w basenie z kulkami oraz wziąć udział w zabawie „Znajdź Mikiego wśród kolorowych piłek”. Kulkowy basen znajdzie się na poziomie 0, w pobliżu wejścia „Dąb” i będzie można z niego skorzystać w godzinach 12.00 – 20.00.

Natomiast starszych fanów Myszki Miki organizatorzy zapraszają na inną grę, polegająca na znalezieniu 9 naklejek z wizerunkiem postaci. Naklejki będą ukryte w różnych sklepach.

Chętni zaś będą mogli przygotować życzenia dla Mikiego. Na autorów najciekawszych tekstów czekają super nagrody!

Aby wziąć udział w zabawie należy od jednej z hostess odebrać specjalny formularz, które będą czekały na każdego zaraz obok basenu z kulkami.

Udział bezpłatny

Wroclavia, ul. Sucha 1
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Vratislavia Dance Festival 2018

Vratislavia Dance Festival to turniej światowego rankingu WDSF (World Dance Sport Federation) największej organizacji tanecznej na świecie, członka MKOl-u. Taneczne pary będą rywalizować w różnych kategoriach wiekowych – począwszy od najmłodszych aż do par dorosłych. Obejrzymy tańce w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim.

Główną atrakcją festiwalu będzie rywalizacja w kategorii Senior II, podczas której (w sobotę 3 listopada) zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata WDSF w 10 tańcach.

Gdzie? Hala Stulecia w godzinach 11.00 – 22.00

Wstęp biletowany – bilety w cenie 50 zł do kupienia w kasie Hali Stulecia przed rozpoczęciem wydarzenia. Istnieje możliwość rezerwacji stolików: Maciej Felzenowski tel. 601 75 57 57, mail: felzenowski@icloud.com.

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Ekobazar Wrocław

EkoBazar to inicjatywa umożliwiająca zakup produktów spożywczych bezpośrednio od rolników i producentów, którzy sprzedają certyfikowaną żywność ekologiczną. Będzie można kupić między innymi: pieczywo (razowe, bezglutenowe), sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory i ekologiczne specjały, kiszonki, zdrowy nabiał, ekologiczne mięsa, ryby i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, słodkie wypieki, pyszne desery.

EkoBazar rusza w każdą sobotę, w godzinach 10.00 – 16.00, przy ulicy Tęczowej 57

Ryby i dziczyzna nie są certyfikowane.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Jazz morning kids! Poranki filmowe z muzyką na żywo: Baba Jaga patrzy

Kino Nowe Horyzonty wychodzi do najmłodszych z kolejną propozycją – Jazztopad Festival. Podczas trwania wydarzenia w kinie zostaną puszczone projekcję, do których muzykę na żywo będą wykonywać znakomici muzycy jazzowi. W trakcie spotkań fabuła filmowa zmiesza się z tworzoną ad hoc muzyczną opowieścią, która pobudzi wyobraźnie i ukaże młodym widzom nowy świat – świat dźwięków.

Po sensie dzieci od 4 roku życia mogą wziąć udział w warsztatach łączących zabawę ruchową, plastykę i elementy arteterapii.

W programie:

 • Bolek i Lolek – Baba Jaga,
 • Dziwne przygody Koziołka Matołka – Latający Kozioł,
 • Miejsce na miotle.

Warsztaty teatralne po seansie poprowadzi Kinga Maciejewska.

Kiedy? W sobotę 3 listopada, o godzinie 10.00

Wstęp biletowany – bilety można kupić w kasach kina.

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Weekendowe warsztaty piernikarskie w Piernikarni Wrocławskiej

Piernikarnia Wrocławska zaprasza 03.11.2018 i 04.11.2018. na sobotnie i niedzielne, rodzinne warsztaty wypiekania i malowania lukrem na piernikach. Na zajęciach dzieci i dorośli poznają historię piernika, własnoręcznie uformują słodkie ciasteczko, a po wypieku ozdobią swoje dzieło lukrem królewskim.

Każdy uczestnik opuści warsztaty z własnoręcznie wypieczonymi piernikami. Po zajęciach istnieje możliwość zakupu aromatycznych pierników w sklepiku.

Warsztaty odbywają się w sobotę o godzinie 12.00 i 14.00   i niedzielę o godzinie 13.00  i 15.00

Program:

 • 12.00 sobota 03.11.2018.
 • 14.00 sobota 03.11.2018.
 • 13.00 niedziela 04.11.2018.
 • 15.00 niedziela 04.11.2018.

Koszt warsztatów to 20 zł od osoby. Informacja pod numerem telefonu +48 606 566 266.

Piernikarnia Wrocławska, Kurzy Targ 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Szantowe Zaduszki w Starej Piwnicy

3 listopada w Starej Piwnicy wspominać będziemy naszych szantowych Przyjaciół, którzy odpłynęli w ostatni rejs do Hilo.

Przy współpracy z trójmiejską FORMACJĄ (znana jako Gdańska Formacja Szantowa) oraz wrocławskim  STRONĘ PORTU wzniesiemy muzyczny toast za Irka „Messalinę” Wójcickiego, Roberta „Gronusa” Gronowskiego, Grzegorza „Furmana” Siwka, a także za Józka Kanieckiego, Darka Ślewę, Janusza Sikorskiego i innych shantymanów, którzy odeszli na wieczną wachtę.

Kiedy? W sobotę, 3 listopada, o godzinie 20.00 

Wstęp biletowany – bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 30 zł – w punktach sprzedaży i w dniu koncertu.

Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
Więcej informacji 

fot. http://starapiwnica.com.pl

„Ucho Na Dokument” w Kinie Nowe Horyzonty

Nowy cykl w Nowych Horyzontach to połączenie filmu dokumentalnego, muzyki oraz działań edukacyjnych. Odpowiemy na takie pytania jak: czy muzyka może być bohaterem filmu dokumentalnego? czy możemy zastąpić klasyczną dramaturgię filmową, dużo bardziej wyrafinowaną dramaturgią utworu muzycznego? jakie kierunki rozwoju może przyjąć dokument muzyczny? w jaki sposób dokumentalista może podchodzić do otaczającej go rzeczywistości?

Program:

3 listopada, sobota

 • godz. 20.00, Festiwal, reż. Anna Gawlita, Tomasz Wolski, Polska 2017, 85′, po seansie spotkanie z Anną Gawlitą

4 listopada, niedziela

 • godz. 19.00, Opera o Polsce, reż. Piotr Stasik, Polska 2017, 41′
 • Krzyżoki, reż. Anna Gawlita, Polska 2018, 20′, po seansie spotkanie z Piotrem Stasikiem

Wstęp biletowany – bilety do kupienia w kasach kina.

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe/ „Opera o Polsce” reż. Piotr Stasik

Cocofli Dzieciom – „Mała duża historia o jutrze”

Leśne zwierzaki z książki „Mała duża historia o jutrze” (Reka Kiraly) wędrują wśród jesiennych liści i zastanawiają się czym jest jutro?

I jak dziś w jutro się zamienia? Zapewne dzieje się to nocną porą, ale jak i kiedy dokładnie? Postanawiają więc czuwać, żeby przyuważyć ten magiczny moment…

Kiedy? W niedzielę, 4 listopada, o godzinie 11.00 

Wstęp bezpłatny 

Cocofli – books art cafe wine bar, ul. Pawła Włodkowica 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Śladami wrocławskich Żydów – spacer z przewodnikiem

Hello Poland zaprasza na wycieczkę śladami dawnego żydowskiego Wrocławia, która odbędzie się 4 listopada (niedziela) o godzinie 12.00.

Spacerując po mieście nie zwracamy uwagi na miejsca i ich historie. Podczas wycieczki natomiast poznacie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Jak wiele Wrocław zawdzięcza takim nazwiskom jak Sachs, Wertheim czy Schottländer? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas spaceru!

Podczas wycieczki zostanie przedstawiona historia Synagogi pod Białym Bocianem. Przewodnik opowie również o pozostałościach Synagogi na Wygonie, zburzonej w 1938 roku. Uczestnicy zobaczą także budynek Nowej Giełdy, poznają tajemnicę związku żydowskiego lekarza z historią zasypania fosy miejskiej gdzie znajdowały się żydowskie domy handlowe i jaką funkcję pełnią one dziś.

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
Zapisy trwają do 4.11. g. 9.00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Kiedy? W niedzielę, 4 listopada, o godzinie 12.00 (zbiórka pod Synagogą pod Białym Bocianem)

Więcej informacji 

fot. Hello Poland

Spektakl: „Noc bez księżyca”

„Noc bez księżyca” to historia opowiedziana zarówno słowem, jak i obrazem, połączonymi w oryginalnej poetyckiej konstelacji. Spektakl emanuje niesamowitą, oniryczną atmosferą – elementy codziennością zostały przeplecione z sennymi marzeniami śpiącego dziecka.

Co się dzieje, kiedy nie ma na niebie księżyca? To pytanie nie daje spokoju Zohar, która postanawia odnaleźć nieobecny księżyc i przywrócić jego światło światu pogrążonemu w ciemności. Wyrusza w podróż przez nocne miasto, odważnie stawiając czoła wszystkim niespodziankom, jakie napotka na swej drodze. Będzie ich wiele: ludzie przypominający ryby, złodzieje wyglądający zupełnie jak złodzieje, księżyc w ogóle nie przypominający księżyca. Świat nocą jest zupełnie inny niż za dnia! Ale nie trzeba się go bać, bo tylko wtedy można odkryć, jaki jest ciekawy. I jak bardzo potrzebuje światła, które sprawia, że nikt nie czuje się samotny.

Spektakl trwa 85 minut i jest przeznaczony dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 25 zł (normalny) i 22 zł (ulgowy)

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. Wrocławski Teatr Lalek

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTak będzie wyglądać Basen na Brochowie
Następny artykułWrocław Koncerty Listopad 2018 – co jest grane?
Odkryj Wrocław na nowo