fot: mat.prasowe

Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA działa we Wrocławiu od ponad czterech miesięcy. Elektryczne Nissany na minuty cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza w weekendy. Liczba wypożyczeń osiągnęła już 100 tys.

Tydzień temu Wrocław zwyciężył w konkursie Smart City m.in. za pierwszą w Polsce miejską wypożyczalnię aut elektrycznych. VOZILLA działa w stolicy Dolnego Śląska od 4 listopada ubiegłego roku i posiada w swojej flocie 200 samochodów elektrycznych – 190 osobowych Nissan Leaf i 10 vanów e-NV200 w systemie car-sharingu. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z miejskich udogodnień – m.in. wyznaczonych miejsc parkingowych w centrum, jazdy buspasami, darmowego parkowania w miejskich strefach. Od startu usługa cieszy się sporą popularnością, liczba wypożyczeń rośnie z miesiąca na miesiąc i – jak informuje Zuzanna Zaręba z zespołu komunikacji projektu VOZILLA – właśnie osiągnęła 100 tysięcy!

10476876-nissan-leaf-900-554
fot: wygląd auta vozilli w środku

Jak wrocławianie jeżdżą VOZILLĄ

Według danych operatora auta VOZILLI są najchętniej wypożyczane w weekendy − w piątki i soboty, stosunkowo najmniej wypożyczeń jest w poniedziałki. Do tej pory przejechano nimi ponad 690 tys. km. Statystyczny przejazd trwa niecałe 16 min,  z prędkością nieco powyżej 26 km/h.

− Sukcesywnie zwiększa się również liczba użytkowników. Połowa z obecnych klientów naszej wypożyczalni korzysta z aut regularnie. Inna grupa wypożycza sporadycznie, bo chce sprawdzić się za kierownicą samochodu elektrycznego. Są również użytkownicy, którzy VOZILLĘ traktują jako alternatywę, kiedy czasowo nie mogą korzystać z własnego auta– mówi Miłosz Franaszek, szef projektu VOZILLA.

Źródło: mat.prasowe.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSportowe wydarzenia we Wrocławiu w ten weekend
Następny artykułRekordowa liczba zachorowań na grypę w województwie dolnośląskim!
Odkryj Wrocław na nowo