Wrocławski operator społecznościowy Mobile Vikings kontynuuje bezpłatne wsparcie telekomunikacyjne dla uchodźców z Ukrainy. We współpracy z lokalnymi centrami pomocy dla społeczności ukraińskiej, fundacjami i uczelniami rozdaje karty SIM w różnych miejscach we Wrocławiu, aby jeszcze skuteczniej dotrzeć do potrzebujących.
Dzięki współpracy z belgijskim oddziałem Mobile Vikings na potrzebujących czeka aż 10 000 darmowych numerów telefonu i doładowań konta.
Akcja pomocowa wrocławskiego operatora społecznościowego rozpoczęła się w pierwszych dniach wojny w Ukrainie od dworca Wrocław Główny i trwała dwa tygodnie. – Jako operator na co dzień łączący użytkowników ze światem doskonale zdajemy się sobie sprawę z tego, jak ważne jest połączenie z bliskimi w tak ekstremalnej sytuacji – mówi Magdalena Piksa, COO Mobile Vikings. Teraz Vikingowie przenoszą się do kolejnych lokalizacji, w których ukraińscy uchodźcy otrzymują pomoc. – Nawiązaliśmy współpracę z fundacjami i stowarzyszeniami zajmującymi się wspieraniem uchodźców. Z ich pomocą rozdajemy osobom przybywającym z Ukrainy kolejne karty SIM i darmowe doładowania – dodaje Piksa.
Bezpłatne numery i doładowania otrzymywać będą również wolontariusze, którzy od tygodni pomagają uchodźcom, często korzystając z własnych telefonów. – Telefon jest obecnie niezbędnym narzędziem komunikacji. Służy jako tłumacz Google, ale także do kontaktu między wolontariuszami oraz organizacjami. Dodatkowe karty SIM umożliwią wolontariuszom oddzielenie niezwykle angażującej pracy społecznej od życia prywatnego – mówi Ula Kowalski z organizacji Matki na granicę.
Dotychczas, poza dworcem Wrocław Główny, Vikingowie dyżurowali już w Czasoprzestrzeni i na Uniwersytecie Przyrodniczym. W kolejnych dniach, od wtorku do czwartku, w godz. 10:00 – 14:00, będą pomagać – w zależności od zapotrzebowania – w Domu Studenckim „Pancernik” zarządzanym przez Wrocławskie Centrum Integracji, na Przystanku Grochowa mieszczącym się w dawnym budynku V LO oraz na terenie starego portu lotniczego na ul. Skarżyńskiego. Na miejscu numery są rejestrowane, a wolontariusze pomagają w uruchomieniu usługi. Dyżury Vikingów zaplanowane są do 14 kwietnia włącznie.
10 000 kart SIM. Wrocław i Belgia łączą siły
Do akcji pomocowej polskiego oddziału Mobile Vikings przyłączyli się Vikingowie z Belgii, skąd pochodzi wrocławski operator komórkowy. Doładowania przekazane przez społeczność sieci na rzecz uchodźców z Ukrainy zostaną podwojone przez belgijskie, a następnie polskie Mobile Vikings. Dzięki temu we Wrocławiu uda się rozdać 10 000 kart SIM i doładowań. Już na początku trwania wojny Mobile Vikings Polska obniżyło koszt roamingu z Ukrainą aż o 97% – do 0,05 zł za minutę połączenia. Sieć wprowadziła do swojej aplikacji język ukraiński i jest w trakcie dostosowywania strony internetowej dla użytkowników ukraińskojęzycznych. Otworzyła również rekrutację na pracowników posługujących się językiem ukraińskim.
Więcej informacji: https://spolecznosc.mobilevikings.pl/polaczeni-z-ukraina