Jest ich tysiąc, pochodzą z całego świata, a już teraz mogą trafić do waszego salonu lub sypialni. Wśród nich jest dracena smocza palma, monstera maska małpy czy paproć ciemnotka. Wystarczy tylko, że w dniach 1-2 października przyjdziecie do Magnolia Park i zrobicie zakupy.
Pochodząca z Meksyku maska małpy to wnętrzarski hit ostatnich lat. Po tajemniczą nazwą kryje się monstera, która jest znana ze swoich widowiskowych ażurowych liści. Roślina ta jest idealna dla początkujących hodowców – spektakularny efekt można uzyskać przy minimum wysiłku.
Oprócz popularnej monstery do wyboru będzie również smocza palma z Madagaskaru, czyli popularna dracena, której nazwa pochodzi od czerwonego koloru żywicy rośliny. Uwagę przyciąga również ciemnotka, wdzięczna w uprawie paproć o łukowatych łodyżkach obsypanych liśćmi. Wybierać będzie można także wśród innych paproci, doskonale sprawdzających się jako nawilżacze i oczyszczacze powietrza, a także wśród skrzydłokwiatów – kwitną cały rok i potrafią pochłaniać szkodliwe substancje z powietrza.
– Zapraszamy wszystkich miłośników zieleni w nadchodzący piątek i sobotę do Magnolia Park, gdzie startuje nasza zielona akcja. Przez dwa dni rozdamy 1000 kwiatów w doniczkach – zachęca Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park. – Mam nadzieję, że wszystkie rośliny znajdą swoich właścicieli i będą miłym akcentem w każdym domu – dodaje.
Aby wziąć udział w akcji i zabrać swój ulubiony kwiat do domu, wystarczy w dniach 1-2 października zrobić zakupy w Magnolia Park za min. 250 zł na maksymalnie dwóch paragonach. Stanowisko z kwiatami będzie znajdowało się przy wejściu od ulicy Legnickiej, a zielone prezenty można odbierać w piątek i w sobotę godzinach od 10.00 do 20.00.
Akcja promocyjna będzie tylko przedsmakiem nadchodzących Targów Roślin „Zielono Mi”. To właśnie w dniach 8-9 października Magnolia Park zamieni się w miejską dżunglę, w której będzie można kupić rośliny, porozmawiać z ekspertami o pielęgnacji kwiatów, a także wziąć udział w warsztatach z tworzenia lasu w słoikach.