W sobotę we Wrocławiu odbędzie się Marsz Równości

0

13. Wrocławski Marsz Równości już w najbliższą sobotę. W tym roku przejdzie pod hasłem: CHCEMY CAŁEGO ŻYCIA.

,,Jak co roku, w pierwszą sobotę października przejdziemy wspólnie ulicami Wrocławia, by zamanifestować naszą obecność, widoczność i najbardziej radykalną ideologię: nasze życie; życie osób LGBT+, lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, osób interpłciowych, osób ze spektrum aseksualności, osób o tożsamościach niebinarnych i queer.” – zapowiadają organizatorzy.

W tym roku 2 października maszerują niosąc słowa: CHCEMY CAŁEGO ŻYCIA. Dlaczego? Bo chcą żyć bezpiecznie, bo chcą żyć na całego, bo chcą żyć w pełni praw. Nie zgadzają się na kompromisy, nie czekają aż „społeczeństwo będzie gotowe”. 2 mln osób LGBT+ żyjących w Polsce ŻĄDA CAŁEGO ŻYCIA TERAZ!

Już po raz trzeci marsz został objęty Honorowym Patronatem Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W tym roku maszerują także pod Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisja Europejska w Polsce.

Start: 2.10, godz. 15:00
Miejsce: Plac Wolności

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWybory do Rad Osiedla we Wrocławiu. Na tych osiedlach radni powołani zostaną bez wyborów
Następny artykułZrób zakupy w Magnolia Park i odbierz modne rośliny doniczkowe!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.