Fredro dla dorosłych – mężów i żon. Plejada gwiazd na scenie Teatru Muzycznego Capitol! [TERMIN, BILETY]

0

Plejada gwiazd  Teatru 6.piętro – w doskonałej, współczesnej  interpretacji frywolnej sztuki mistrza słowa ,,Fredro dla dorosłych – mężów i żon” już  15 kwietnia we Wrocławiu.

W połowie kwietnia br., fani kunsztu Fredry i pięknej polszczyzny będą mieli okazję zobaczyć współczesną wersję jednej z najlepszych i najbardziej frywolnych komedii klasyka tego gatunku.

Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych: mężach, żonach i ich kochankach była podziwiana już przez Jana Lechonia „ za błyskotliwą ironię, szyk, wdzięk i giętkość wiersza”. Tadeusz Boy – Żeleński w „Obrachunkach fredrowskich”  nie krył zachwytu i określił ją jako „najwytworniejszą komedię autora „Zemsty”, a hrabia Stanisław Tarnowski, konserwatywny literaturoznawca, uznał, że utwór Fredry to rzecz „pod względem artystycznym prawie doskonała”, lecz z drugiej strony „wstrętna i oburzająca przez stępiony zmysł moralny swoich figur”.

Ze współczesną wersją „Męża i żony” zmierzył się Eugeniusz Korwin, reżyser spektaklu wystawianego z dużym powodzeniem, od dłuższego czasu, przez Teatr 6.piętro.

Zaskakujące przeniesienie ponadczasowej Fredrowskiej komedii w skomputeryzowany, technologiczny i postmodernistyczny XXI wiek, wypadło znakomicie, czego dowodem jest fakt, że Teatr zagrał go już ponad 500 razy.

Sama fabuła nie byłaby ani tak porywająca, ani tak zabawna, bo cóż może być zabawnego w zdradzie małżeńskiej, gdyby nie mistrzowskie interpretacje aktorów. Jolanta Fraszyńska, Michał Żebrowski, Joanna Liszowska i Konrad Darocha rewelacyjnie podjęli temat  wcielając się w czwórkę bohaterów sztuki: Elwirę i Wacława, zdecydowanie znudzone sobą małżeństwo, Alfreda – przyjaciela Wacława oraz służącą Justysię,  uwikłanych w przezabawne sytuacje czworokąta miłosnego.

Alfred, udając przyjaciela Wacława, jednocześnie przyprawia mu pięknie rogi z jego żoną. Nie poprzestając na takiej zdradzie, zdradza także kochankę, z piękną i frywolną Justysią, która również nie potrafi oprzeć się zalotom Wacława. Kłamstwa, umizgi, żale i ciągłe ukrywanie się z prawdziwymi uczuciami. Zachowania opisane w XIX wieku (Fredro napisał sztukę „Mąż i żona” w 1821 r.) są, ponadczasowe.

Inteligentna zabawa z teatralną tradycją. z zaskakującą puentą i dużą dozą niepoprawności.

Według rankingu tygodnika Wprost, spektakl „Fredro dla dorosłych mężów i żon” osiągnął status jednego z najchętniej oglądanych spektakli dramatycznych  w Polsce.

Doceniła go również publiczność XV Festiwalu Oblicza Teatru, uznając sztukę za Najlepszy Spektakl oraz wysoko oceniając grę Jolanty Fraszyńskiej, która otrzymała na Festiwalu laur Najlepszej Aktorki.

FREDRO DLA DOROSŁYCH – MĘŻÓW I ŻON

15 kwietnia,  godz. 17.30 oraz 20.30,                                                                                                            Teatr Muzyczny Capitol, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 67

Bilety:

– w kasie Opery: tel. 52 325 15 55 oraz w Dziale Obsługi Klienta: tel. 52 325 16 55;

– on line:

www.kupbilecik.pl:

https://www.kupbilecik.pl/impreza-34411-fredro.dla.doroslych..mezow.i.zon.wroclaw.html

https://www.kupbilecik.pl/impreza-34412-fredro.dla.doroslych..mezow.i.zon.wroclaw.html

–  www.biletyna.pl;

– rezerwacja oraz zamówienia grupowe: tel. 531 531 001, e-mail: bilety@agencjamuza.pl.

Rewelacyjna gra aktorska, błyskotliwa inscenizacja, zaskakująca interpretacja i przyjemność słuchania polszczyzny w najlepszym wydaniu, to walory dla których warto wybrać się w poniedziałkowy wieczór do Capitolu.

ZAPRASZAMY !

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław najmodniejszym miastem w Polsce? Nie tym razem
Następny artykułWrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [15-17 marca 2019]
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.