Wrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [15-17 marca 2019]

0
fot. Artur Sobolewski Fotografia
a

Wiosna już tuż tuż, więc nie warto marnować tak pięknej pogody na siedzenie w czterech ścianach! Przygotowaliśmy zestawienie 9 najciekawszych wydarzeń na weekend, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Spektakl w Capitolu: Czarnoksiężnik z Krainy Oz

 

Scenariusz do spektaklu powstał na podstawie książek Franka L. Bauma – głównie Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Samo przesłanie i fabuła jest niezwykle prosta – Dorotka została porwana przez tornado z farmy w Kansas wraz ze swoim pieskiem Toto. Zostaje przeniesiona do baśniowej Krainy Oz. Tam spotyka Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha na Wróble. To z ich pomocą wyrusza na poszukiwanie Czarnoksiężnika Oza.

Udział biletowany – bilet wstępu w cenie 15 – 30 złotych.

Spektakl jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Teatr Muzyczny Capitol, Marszałka Józefa Piłsudskiego 72
Więcej informacji 

fot. Capitol Teatr Muzyczny

Spektakl: Calineczka 

Ten spektakl opowiada o uroczej dziewczynce, Calineczce, która urodziła się w kielichu zaczarowanego kwiatu. Calineczka jest niezwykle ufna i beztroska, skora do zabawy z wiatrem i promykami słońca co motylami. Jednak pewnego dnia porywa ją Ropucha Aga, która szuka narzeczonego dla swojego syna. Na całe szczęście Calineczce udaje się uwolnić, ale trafia na innego kandydata – Chrabąszcza Brzdęka.

Ten piękny spektakl z pewnością zapadnie dzieciom w głowach na długo po opuszczeniu teatru.

Udział biletowany – bilet w cenie 25 zł/os.

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji

fot. Wrocławski Teatr Lalek

Sportowe otwarcie Decathlon Magnolia Park

Wiosna oznacza start nowego sezonu sportowego – tym razem w Decathlonie. Klienci sklepu będą mieli okazję do testowania produktów, szeroki zakres usług, a także spół pasjonatów sportu. A to wszystko już 15 marca w powiększonym o piętro sklepie.

Otwarte zostanie specjalne boisko do testowania butów i asortymentu do piłki nożnej. Oprócz tego pojawi się minirampa do testowania deskorolek i hulejnóg. Wielbiciele tenisa zagrają na nowym stole. Klienci poznają także takie spoty jak triathlon, wędkarstwo, żeglarstwo, snorkeling, kajakarstwo, łucznictwo oraz chód sportowy.

Z myślą o komforcie klientów, w sklepie pojawią się kasy samoobsługowe, interaktywne ławki i nowoczesne przymierzalnie z technologią RFID, ukazujące pełne informacje na temat każdego produktu.

Wstęp bezpłatny

Zaczynamy w piątek, 15 marca, o godzinie 9.00.

Magnolia Park, ul. Legnicka 58
Więcej informacji  

fot. mat. prasowe

Wystawa: Gra barw, gra słów, gra uczuć

W Centrum Innowacji Przejście od 15 marca będzie można obejrzeć wystawę Oli, 7-letniej artystki cierpiącej na autyzm.

Prace Oli to abstrakcje, które zaskakują wieloznacznością, kompozycją, a także doborem barw. To, w jaki sposób maluje sprawia, że jest w stanie komunikować się ze światem. To również forma terapii sensorycznej.

Wstęp wolny

Centrum Innowacji Przejście – filia nr 13 MBP, ul. Świdnicka 19

fot. mat. prasowe

Powitanie Wiosny 2019 w Galowicach

W Galowicaach początek wiosny rozpoczyna się już 17 marca. Organizatorzy zapraszają na wspólne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Dla uczestników przygotowany warsztaty tworzenia marzanny (koszt 10 zł), wspólny korowód nad rzekę, ognisko oraz przejażdżki kucykami dla dzieci.

Wydarzenia rozpoczynają się o 12.30. tego dnia również będzie można skorzystać z 50% zniżki na bilety wstępu do Muzeum Powozów w Galowicach (wszystko to w ramach akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

Muzeum Powozów Galowice, ul. Leśna 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Dzień Świta w Imparcie

Po 17 latach, tragikomiczna historia kinowa pojawi się w wersji scenicznej. Tym razem kultowe teksty z oryginalnej wersji poznamy w aranżacji operowo-musicalowej. Spektakl jest skierowany do widzów powyżej 16 roku życia.

Musical Dzień Świra zaskakuje nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru zachowuje charakterystyczny styl językowy Koterskiego, wraz z wulgaryzmami i powiedzeniami, które weszły do języka potocznego. Zostaną zaprezentowane w formie operowo-musicalowej.

Wydarzenie rozpocznie się 16 marca o godzinie 19.00.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 90 – 100 zł.

Impart, ul. Mazowiecka 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

6. Dziesiątka Wroactiv

Kolejna edycja Dziesiątki Wroactiv rusza już w ten weekend. Marzec to nie tylko dobry czas na rozpoczęcie sezonu startowego, ale również świetny sprawdzian możliwości po zimie – to tylko 10 kilometrów.

Start 16 marca o godzinie 13.00 z al. Śląska. Uczestnicy pobiegną ulicą Królewiecką i Maślicką i wrócą na Stadion Wrocław.

Regulamin i zapisy 

fot. mat. prasowe

Poznaj leśniczego – warsztaty w Hydropolis

Hydropolis i edukatorzy leśni z wrocławskiej dyrekcji Lasów Państwowych zapraszają na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 16 i 17 marca o godz.: 11.00, 13.00 i 15.00.

Tym razem dzięki Nadleśnictwu Milicz poznamy leśniczego. Warsztaty adresowane są do rodzin z dziećmi. Podczas zajęć edukatorzy zapewnią materiały promocyjne dla uczestników.

Zapisy: rezerwacje@hydropolis.pl (w treści należy wpisać imię i nazwisko uczestników, datę i godzinę, a także liczbę osób). Dopiero potwierdzenie rezerwacji jest gwarancją uczestnictwa w warsztatach.

Konieczne będzie opłacenie wejścia do Hydropolis – zgodnie z cennikiem.

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie, ul. Na Grobli 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wielkie Wietrzenie Szafy

Każdy kto uwielbia tanie, używane ciuchy, a także inne akcesoria i gadżety, będzie miał okazję wziąć udział w Wielkim Wietrzeniu Szafy.

Będzie to okazja na każdą kieszeń, zarówno dla małych, jak i dużych. Uczestnicy wydarzenia znajdą unikatowe egzemplarze, za naprawdę niewielką cenę. Całość ze sprzedaży będzie przekazana na finansowanie leczenia osób walczących z rakiem.

Wyprzedaż potrwa 16 i 17 marca w godzinach 9.00 do 18.00.

SENSoR, ul. Zachodnia 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFredro dla dorosłych – mężów i żon. Plejada gwiazd na scenie Teatru Muzycznego Capitol! [TERMIN, BILETY]
Następny artykułWiosenny wyjazd 2019 do Wrocławia. Ile zapłacisz za wypoczynek?
Odkryj Wrocław na nowo