Nie tylko podczas wakacji warto wybrać się na wspólny wypoczynek z rodziną. Wiosna to bardzo dobry czas, aby odkryć uroki polskich miast. Sprawdziliśmy, co warto zobaczyć we Wrocławiu i ile kosztuje taki wyjazd.

Wrocław to jedno z tych miejsc, do których chętnie się wraca. Nawet jeśli ktoś odwiedził stolicę Dolnego Śląska kilka lat temu, powinien rozważyć ponowną wizytę. Miasto zmienia się bardzo szybko, a co roku powstaje coraz więcej atrakcji. Wrocław kusi nie tylko rozbudowaną bazą hotelową, ale też zróżnicowaną ofertą turystyczną. Ponadto to świetna baza wypadowa dla osób, którzy chcą połączyć wizytę w metropolii z weekendowym wypadem w góry.

Na potrzeby zestawienia najciekawszych propozycji spędzania wypoczynku we Wrocławiu uwzględniliśmy koszt tygodniowego pobytu w tym mieście, jaki musi ponieść czteroosobowa rodzina. W czasie wiosny jest on wprawdzie nieco mniejszy niż w sezonie letnim, lecz decydując się na wyjazd i tak trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Jeśli nie posiadamy oszczędności, możemy wspomóc się pożyczką od takich firm jak np. Moneyman. Przygotowania do wiosennego wypadu zacznijmy od przeglądu bazy noclegowej.

Gdzie najlepiej się wyspać?

Jak już wspomnieliśmy, Wrocław cieszy się opinią miasta, w którym nietrudno o nocleg. Powstało w ostatnim okresie wiele eleganckich hoteli, jak i przytulnych hosteli. Aby najlepiej skorzystać z oferty turystycznej, dobrze jest pomyśleć o wynajmie pokoju w okolicy centrum miasta. Wówczas każda atrakcja będzie niemal na wyciągnięcie ręki.

Podróżując z dziećmi warto postawić na komfort i wybrać nocleg w hotelu apartamentowym. Przestronna przestrzeń pozwala w pełni cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Małżeństwo z dwójką dzieci musi zapłacić za apartament z dwiema sypialniami i balkonem około 1200-1500 złotych. Pobyt w czterogwiazdkowym hotelu to już wydatek rzędu prawie 2500-3000 zł. Kogo nie stać na taki wydatek, ma szeroki wybór chwilówek na sowafinansowa.pl. Wystarczy wziąć szybką pożyczkę i cieszyć się choć przez chwilę prawdziwym luksusem.

Kto szuka rozwiązania bardziej ekonomicznego, może zdecydować się na noc w hostelu kilka kilometrów od centrum. W takiej sytuacji można znaleźć ofertę za około 700 zł, ale to rzadkie okazje. Przeważnie trzeba liczyć się wydatkiem około tysiąca złotych. Kiedy już miejsce do spania jest wybrane, warto pomyśleć o programie zwiedzania.

Kulturalnie i historycznie

Trudno znaleźć lepsze miejsce pod względem oferty kulturalnej. Wrocław w 2016 roku otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury przyznawany przez Unię Europejską. W ramach przygotowań do obchodów tego wyróżnienia, władze miasta wsparły rozwój dotychczasowych perełek życia kulturalnego, jak i postawiły na nowe inwestycje.

Największą z nich było wybudowanie Narodowego Forum Muzyki. Ogromny gmach w centrum miasta to miejsce koncertów najpopularniejszych gwiazd światowej estrady oraz innych wydarzeń muzycznych, a w salach króluje muzyka klasyczna i jazz. Instytucja oferuje możliwość zakupu biletu rodzinnego, w ramach którego wszyscy płacą tak jak za bilet ulgowy.

Miłośników filmu z pewnością przyciągnie do Wrocławia możliwość wejścia do Kina Nowe Horyzonty, gdzie można obejrzeć najciekawsze propozycje kina artystycznego. W repertuarze często pojawiają się wydarzenia specjalne, czyli np. retrospektywy reżyserów lub spotkania z twórcami. Najlepiej wybrać się w poniedziałek, kiedy bilet kosztuje 14 złotych.

Aktywny Wrocław

Wprawdzie Hala Stulecia jest obecnie w remoncie, ale to nic nie szkodzi. Naprzeciwko jest słynne wrocławskie zoo. Za bilet rodzinny dla 4 osób trzeba zapłacić 160 złotych. Wizyta złożona zwierzętom to tylko preludium do dalszych atrakcji. W okolicy centrum jest kilka lodowisk, na które warto wybrać się z dziećmi.

Nie sposób przegapić także wizyty w górach. To dobry pomysł na podsumowanie wspaniałego tygodnia. Niedaleko Wrocławia położone są takie kurorty jak Czarna Góra, Zieleniec czy słynny Karpacz. Kto planuje dalszą wycieczkę, może wybrać się nawet do Czech i Szpindlerowego Młyna. Cena trzydniowego pobytu to około 300 złotych za jedną osobę.

Podsumowanie

Jak udało się wykazać, Wrocław jest świetnym miejscem na wypoczynek. Bogata oferta atrakcji turystycznych przyciąga co roku kilkaset tysięcy turystów z całego świata. Choć ceny biletów nie należą do niskich, to korzystanie z biletów rodzinnych pozwala zmniejszyć koszty.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [15-17 marca 2019]
Następny artykułWEST, czyli turniej idealny dla zapalonych graczy!
Odkryj Wrocław na nowo