6 najczęściej pomijanych atrakcji turystycznych we Wrocławiu

0

We Wrocławiu nie brakuje miejsc, które można zobaczyć podczas turystycznych wycieczek. Popularne destynacje przyciągają setki osób, przez co zdecydowana część odwiedzających Wrocław pomija te mniej znane. Przygotowaliśmy więc zestawienie lokalizacji, które naszym zdaniem, są często pomijane, ale zdecydowanie warte zwiedzenia. 

Centrum Historii Zajezdnia

Muzea nie wydają się ciekawą pozycją na liście rzeczy, które warto zobaczyć we Wrocławiu. Większość osób odwiedza jednak Muzeum Narodowe czy Muzeum Miejskie i kompletnie zapomina o tym, że troszkę dalej od centrum znajduje się naprawdę ciekawie zrobione Centrum Historii Zajezdnia. W Zajezdni odwiedzający mogą zobaczyć dobrze zaprojektowaną wystawę „Wrocław 1945-2016” i przejść się linią czasu, poznając historię nie tylko miasta, ale także całego Dolnego Śląska i jego mieszkańców. Linia prowadzi zwiedzających przez początki osiedleń ludności ze wschodu, poprzez stan wojenny i działania „Solidarności” aż po rok 2016, kiedy to Wrocław stał się Stolicą Kultury, a muzeum powstało. Co ciekawe – muzeum nie składa się jedynie z plansz zawieszonych do poczytania. Zwiedzający mają okazję uczestniczyć w historii – mogą wejść do starego wagonu pociągowego, zobaczyć jak wyglądał sklep mięsny, więzienie czy nawet posłuchać relacji z procesu za pomocą specjalnych słuchawek.

Godziny otwarcia

poniedziałek: nieczynne
wtorek – środa: 9.00 – 17.00
czwartek: 10.00 – 17.00
piątek – niedziela: 10.00 – 18.00

Ceny biletów

normalny: 10 zł
ulgowy: 5 zł
rodzinny: 25 zł, (2 osoby dorosłe i dwoje lub więcej dzieci),

Adres: ul. Grabiszyńska 184
Strona internetowa 

fot. Maciej Lulko
fot. Maciej Lulko

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Niemal wszyscy słyszeli o przepięknym Ogrodzie Botanicznym, ale rzadko kiedy ktoś decyduje się ująć go w swoich planach zwiedzania. Wielka szkoda, ponieważ to jedno z najładniejszych miejsc na mapie Wrocławia! Cena biletu wstępu nie jest wysoka, a roślinność i zagospodarowanie terenu robi wrażenie. Ogród jest zamykany na zimę późną jesienią.

Ogród otwarty jest codziennie od 1 kwietnia do 31 października (także w święta).


Kasy czynne w godzinach

w kwietniu w godzinach: 9:00–18:00;
od maja do sierpnia w godzinach: 9:00–19:00;
we wrześniu w godzinach: 9:00–18:00;
w październiku w godzinach: 9:00–17:00.

Ceny biletów

Normalny: 15 zł
Ulgowy: 10 zł
Bilet rodzinny: 40 zł

Adres: ul. Henryka Sienkiewicza 23

Strona internetowa 

15205973013_7ccc24874b_b

Cmentarz Żydowski

We Wrocławiu nie brakuje klimatycznych miejsc, a Cmentarz Żydowski zdecydowanie do nich należy. Wchodząc przez bramę cofamy się do XIX wieku, a dźwięk samochodów przejeżdżających niedaleko – zanika. Cmentarz, będący od jakiegoś czasu oddziałem Muzeum Miejskiego, wygląda przepięknie o każdej porze roku. Koniecznie trzeba zobaczyć to piękne miejsce.

Godziny otwarcia

poniedziałek – niedziela – 10.00 – 18.00
w zimie do zmroku

Ceny biletów:

normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
rodzinny – 30 zł
w czwartki – wstęp wolny

Adres: ul. Ślężna 37/39

Strona internetowa

fot. Muzeum Miejskie Wrocław
fot. Muzeum Miejskie Wrocław

Ogrody Ossolineum

Przejście się ogrodem Ossolineum proponowaliśmy już tutaj, ale w tym przypadku trzeba wspomnieć  tym miejscu jeszcze raz. Ogród Ossolineum jest bardzo często pomijany przez turystów, którzy rzadko zdają sobie sprawę z tego, że takie miejsce istnieje. Przestrzeń do obejrzenia nie jest zbyt duża, ale za to jak piękna! Do tego to jeden z nielicznych ogrodów w centrum miasta, gdzie można odpocząć od zgiełku. Warto zajrzeć tutaj po zmroku.  Ogród jest otwarty codziennie do 20.00.

Wejście od ulicy Szewskiej, Grodzkiej lub pl. Nankiera,
wstęp bezpłatny

fot. Mateusz Rurański
fot. Mateusz Rurański

Kaplica Hochberga

Kaplica znajduje się w niemal wszystkich przewodnikach o Wrocławiu, ale turyści zazwyczaj podziwiają jedynie budynek, w którym znajduje się przepiękne malowidło. To ogromna strata, gdyż najpiękniejsze znajduje się w środku. XVIII wieczne freski w Kaplicy Hochberga przedstawiają siedem boleści Matki Boskiej i są doskonałym przykładem malarstwa iluzjonistycznego.

Plac Biskupa Nankiera 15, wstęp bezpłatny
Zwiedzanie jest możliwe między nabożeństwami, ale najlepiej zadzwonić i poprosić o tę możliwość kapłana, który bardzo często oprowadza większą grupę po całym wnętrzu.

fot. Grekokatolicy
fot. Grekokatolicy

Synagoga pod Białym Bocianem

Synagoga niemal w nienaruszonym stanie przetrwała do dzisiaj, przez co stanowi jeden z obiektów otwartych dla zwiedzających w Dzielnicy Czterech Świątyń. Synagogę najlepiej jest zwiedzić podczas Nocy Muzeów i spokojnie wędrować po wszystkich piętrach i zakamarkach. Na co dzień również można wejść do środka (podczas świąt żydowskich jest zamknięta).

Godziny otwarcia

pon-czw: 10.00 – 17.00
pt, nd: 10.00 – 16.00

Wstęp na wystawy jest bezpłatny

Adres: ul. Pawła Włodkowica 7

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Artykuł o Hostelach we Wrocławiu – naciśnij i przeczytaj o naszych polecanych hostelach

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie wybrać się z dzieckiem we Wrocławiu? Ciekawe atrakcje i miejsca
Następny artykułWrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [20-22 lipca 2018]
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl