Gdzie wybrać się z dzieckiem we Wrocławiu? Ciekawe atrakcje i miejsca

0
fot: mrpaciorek

Jest mnóstwo miejsc we Wrocławiu, które można odwiedzić z dzieckiem. Wrocławskie ZOO oraz liczne place zabaw przyciągają całe rodziny, zwłaszcza w słoneczne dni. Poniżej znajduje się jednak trochę inne zestawienie – przede wszystkim kawiarni, gdzie rodzice mogą się zrelaksować, a dzieci wybawić. Może któraś stanie się stałym miejscem odwiedzin? 

Malinkowo

To wyjątkowe miejsce zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o mamach, które lubią spędzać czas z dziećmi poza domem. W Malinkowie mogą poplotkować o pieluszkach i kaszkach, podzielić się swoim doświadczeniem z innymi mamami, a także bez problemu nakarmić swoje maleństwo. Dzieci natomiast zyskały świetne miejsce do zabawy – ogromny Małpi Gaj to istny raj ze zjeżdżalniami i basenem z kilkami. Dzieci, które są za małe, aby skorzystać z tej atrakcji, mogą pobawić się w strefie wyposażonej w kolorowanki i interaktywne książeczki. A kiedy już pociecha zaśnie zmęczona zabawą, mama może skorzystać z dobrze zaopatrzonej biblioteki i dowiedzieć się nowych rzeczy o byciu rodzicem.

W Malinkowie prowadzone są także różne warsztaty, zarówno dla mam, jak i dla dzieci. Maluchy są między innymi przygotowywane do pójścia do przedszkola, a mamy mogą dowiedzieć się jak prawidłowo zawiązać chustę.

Strona internetowa     
ul. Zatorska 51-215

fot. Facebook Malinkowo
fot. Facebook Malinkowo

Dzieciolada

Dzieciolada to świetne miejsce na zorganizowanie niezapomnianej imprezy urodzinowej dla naszego szkraba. W lokalu dzieci mogą bawić się w ogromnym Małpim Gaju, a najmłodsi w strefie malucha i strefie kreatywnej. Ponad to rodzice nie muszą się martwić jakość tego, co ich pociechy mogłyby tam zjeść. W Dziecioladzie serwowane jest jedynie domowe jedzenie – naleśniki na słodko i słono oraz zdrowe sałatki z ekologicznych produktów. Menu jest przygotowane pod kątem alergenów.

W strefie malucha (0-2 lat) dzieci będą miały okazję pobawić się edukacyjnymi zabawkami, maskotkami i książeczkami. Rodzice natomiast w tym czasie mogą skorzystać z części kawiarnianej i wypróbować przepyszną kawę Musetti. Małpi Gaj jest dostępny dla dzieci 2-12 roku życia za niewielką opłatą.

Tutaj również organizowane są liczne zajęcia i warsztaty (np. rytmika, muzykowanie, sensoplastyka czy język angielski).

Strona internetowa 
ul. Skrzydlata 21a/1b

fot. Facebook Dzieciolada
fot. Facebook Dzieciolada

Family Fox Cafe

W Family Fox Cafe cała rodzina może spędzić kreatywnie czas. Kawiarnia podzielona jest na kilka części – miejsce dla dzieci raczkujących, trochę starszych, które mogą poczytać książkę lub pograć w gry planszowe oraz stoliki kawiarniane. W lokalu maluchy mogą się pobawić, a rodzice odpocząć od codzienności.

W Family Fox Cafe codziennie organizowane są warsztaty i różnego rodzaju zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, seniorów. Należą do nich między innymi warsztaty samorozwoju, nauka języka angielskiego, warsztaty kulinarne, i oczywiście kursy dla mam.

Ciekawą inicjatywą dla całej rodziny są natomiast organizowane w każdy piątek wieczorki z grami planszowymi. Natomiast w każdy czwartek mamy mogą spotkać się przy kawie na wspólnych ploteczkach.

Strona internetowa 
ul. Krzycka 83c/1c

fot. Instagram Family Fox Cafe
fot. Instagram Family Fox Cafe

Klubodzieciarnia

Właściciele twierdzą, że Klubodzieciarnia to miejsce dla dzieci, którym rodzice pozwalają nimi być, ale jednocześnie dla rodziców, którzy też się dziećmi czują. Te słowa świetnie opisują panującą tutaj atmosferę. Dorośli mogą wypić kawę i zjeść pyszne ciacho, skorzystać z internetu, a nawet zrobić przegląd prasy. Na dzieci natomiast czeka specjalny kącik z zabawkami, puzzlami i bogatą biblioteczką. Mogą również pobawić się na placu zabaw, który został stworzony specjalnie dla nich.

Na najmłodszych (do 4 lat) czeka również szeroka oferta zajęć dodatkowych – ogólnorozwojowe, logorytmika, fikanki czy zajęcia przygotowujące do przedszkola.

Strona internetowa 
ul. Skarbowców 64/1b

fot. Facebook Klubodzieciarnia
fot. Facebook Klubodzieciarnia

Bobolandia

Bobolandia to największy Park Rozrywki dla całej rodziny w Polsce. Dzieci mogą się wyszaleć w Małpim Gaju, w ogródku z zabawkami, na dmuchanej zjeżdżalni przypominającej wulkan, trampolinie, na zjeżdżalni rolkowej lub w górze piaskowej. Rodzice natomiast w tym czasie mogą skorzystać z restauracji, która w swojej ofercie ma nie tylko tradycyjne dania polskie, ale również wszystko to, co maluchy lubią najbardziej.

Bobolandia to także świetne miejsce do zorganizowania wielkiej imprezy urodzinowej, podczas której goście małego solenizanta będą się świetnie bawić. Przyjęcia organizowane są w specjalnych pokojach, udekorowanych i pomalowanych na wzór bajek.

Strona internetowa
ul. Jana Długosza 59-75

fot. Facebook Bobolandia
fot. Facebook Bobolandia

Oprócz tego warto zajrzeć tutaj: TOP 10 ATRAKCJI DLA DZIECI

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarta Przestrzeń Kultury w zrewitalizowanym kościółku pw. św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim [Zobacz więcej]
Następny artykuł6 najczęściej pomijanych atrakcji turystycznych we Wrocławiu
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl