3 najpiękniejsze lawendowe pola w okolicy Wrocławia

0

Początek lata to czas gdy pola pełne lawendy zyskują swój najpiękniejszy wygląd. W okolicy Wrocławia nie brakuje miejsc gdzie możecie podziwiać te pachnące fioletowe rośliny. Zdjęcia w polach lawendowych stały się w ostatnich latach modnym trendem w serwisach społecznościowych. Wcale nas to nie dziwi!

Czy wiecie, że… mieszkańcy z regionów wokół Morza Śródziemnego zakładali kapelusze ozdobione lawendą, by uniknąć bólu głowy spowodowanego upałem. Lawendowe pola w blasku słońca zachwycają. Gdzie na Dolnym Śląsku znajdziecie najpiękniejsze miejsca pełne lawendy? 

Lawendy Średzkie

Lawendy Średzkie są lokalną plantacją lawendy odmian: Grosso, Hidcote Blue oraz Beate. Dzięki pracy ludzkich rąk połączonej z ogromną pasją pole odwdzięcza się pięknym, zdrowym i pachnącym wzrostem – informują właściciele miejsca. Na plantacji organizowane są często lokalne wydarzenia: kiermasze rękodzieła i warsztaty malarskie. Działa tu również Manufaktura tworząca wyroby z lawendy.

Można zarezerwować termin na sesję zdjęciową w lawendowym polu.

Jeśli chcecie kupić sadzonki lawendy, to ich cena wynosi 8 zł (do 5 sztuk) i 9 zł (powyżej 5 sztuk.

Lawendowa Sowa – Plantacja Lawendy

Lawendowa Sowa to mała plantacja lawendy położona malowniczo u podnóża Gór Sowich w Lutomi Górnej. Właściciele stawiają na ekologię i wszystko wykonują samodzielnie. Organizują warsztaty zielarskie, wiankowe i zapachowe.

Czerwiec i lipiec to czas bujnego kwitnienia, kiedy można skorzystać z oferowanych wydarzeń – dni otwartych czy warsztatów. Na bieżąco cięta jest już wówczas lawendę, ale to sierpień jest okresem lawendowych żniw.

Dom pod Lawendowym Polem w Woliborzu

Dom pod Lawendowym Polem to przepiękne miejsce położone w małej wiosce u podnóża Gór Sowich. Do dyspozycji gości jest hektar ogrodu w stylu prowansalskim z nasadzeniami lawendy. W ogrodzie znajduje się spa z baliami, które dają możliwość zażycia odprężających kąpieli pod gołym niebem.

Do domu przylega duże pole lawendy, która kwitnie od końca czerwca do lipca oraz, gdy dopisuje pogoda, również we wrześniu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBezpłatne Kino Plenerowe we Wrocławiu: Odwiedź Centrum Historii Zajezdnia! [PROGRAM]
Następny artykuł3 najbardziej polecane miejsca przyrodnicze na Dolnym Śląsku według Złotych Pinezek 2022 w Mapach Google
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.