14 najlepszych atrakcji dla młodzieży we Wrocławiu!

0

Brakuje Wam pomysłów na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi? Wiemy, że w ładną pogodę najatrakcyjniejsza dla młodzieży staje się Wyspa Słodowa. Jednak nie jest to jedyne miejsce, w którym czas płynie przyjemnie. Wrocław oferuje wiele propozycji do rozwoju, udziału w życiu miasta czy po prostu do zabawy.

Dla wrocławskiej młodzieży przygotowaliśmy zestawienie 6 najlepszych atrakcji we Wrocławiu. Byliście? Wiedzieliście?

Działajcie razem!

Nic nie łączy ludzi tak jak rozwiązywanie zagadek, szukanie wyjścia i strach. Oprócz dobrej zabawy, wrocławskie escape roomy oferują młodzieży adrenalinę i niezapomnianą dawkę emocji! To świetna okazja, żeby poznać siebie i swoich znajomych.

Propozycja:

1. Let Me Out – 6 różnych pokoi, w tym: Zakład Karny, Psychiatryk, Sherlock Holmes. Adres: ul. Ryszarda Wagnera 12

2. Exit19.pl – 12 niesamowitych pokoi, np.: Opuszczony Hotel, Obłęd, Lochy Króla Artura, Wehikuł Czasu. Adres: ul. Pawła Włodkowica 21

3. Secret Room – 10 pokoi, warto pójść do: Krypty, Opuszczonego Teatru Lalek czy Więzienia. Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 27C

4 atrakcje dla młodzieży we Wrocławiu
Fot. fb/Let Me Out

Rzuć wyzwanie przyjaciołom

Jeśli jesteście fanami gier komputerowych, to może wspólnie wyskoczycie do któregoś z tych fantastycznych miejsc na mapie Wrocławia?

IntoVR przenieście się do zupełnie innego świata! Wizyta w salonie zapewni: dużo emocji, wspomnienia na lata i mnóstwo ruchu. Adres: Pałacyk Wrocław, Kościuszki 34.

VR Zone – to pierwsze we Wrocławiu centrum wirtualnej rzeczywistości. Wybór gier i różnych scenariuszy jest w tym miejscu ogromny. Świetna atmosfera zapewni Wam odprężenie i fajną zabawę. Lokalizacja: ul. Białoskórnicza 15-16.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery – jeżeli lubicie elektronikę, to w tym miejscu znajdziecie relikty z lat ’70, ’80 i ’90, gdy prężnie rozwijała się branża gier wideo i sama informatyka. Możecie z grupą znajomych pograć na automatach, komputerach retro czy na konsolach. Miejsce znajduje się na placu Orląt Lwowskich 20A w budynku Dworca Świebodzkiego.

Dla aktywnej młodzieży

Lubisz jeździć na wrotkach, rolkach, deskorolce czy rowerze? To wrocławskie skateparki z pewnością spełnią oczekiwania każdego. Można się wyszaleć, poćwiczyć i fajnie spędzić czas z grupą znajomych.

Polecamy Skatepark: Zajezdnia (przy ul. Legnickiej 65), obok Wroclavii, Wielka Wyspa (na Bartoszowicach), Ślężna/Borowska.

Młodzież bardzo lubi spędzać czas na przestrzeni wokół Narodowego Forum Muzyki. W ciepłe dni jest naprawdę dużo tam osób, które także siedzą na ławeczkach na Promenadzie Staromiejskiej czy robią zdjęcia na tle budynku NFM.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FAKIE SkateWro (@fakie.wro)

Zakupowe szaleństwo!

We Wrocławiu jest całkiem spora ilość sklepów z odzieżą używaną. Co powiecie na zawody ze znajomymi? Macie budżet 50 zł i idziecie do wybranego sklepu. Ustawiacie zegarki na godzinę czasu i wybieracie dwie stylizacje dla siebie. Potem wspólnie decydujecie o wygranej. Przegrana osoba stawia kawę lub frytki.

Polecane Second Handy: Lumpex de Lux (ul. Popowicka 26), Second Hand from London (Podwale 37-38), Komoda Second Hand & Vintage (Stanisława Dubois 19c) lub Margo Lumpeks (Hubska 80).

5 atrakcji dla młodzieży we Wrocławiu
Fot. fb/Lumpex de Lux

Zaangażuj się, na serio!

Masz czas i czujesz, że chcesz poszerzyć wiedzę o życiu? A przy okazji zaangażować się w pomoc innym? Szukasz pomysłu na to, kim chcesz być po ukończeniu szkoły? Na Facebooku jest grupa: Wolontariat Wrocław. Zamieszczane są na niej różne ogłoszenia, gdzie poszukują pomocy młodych, ambitnych osób.

To świetna alternatywa do poznania nowych ludzi i czynienia dobrych uczynków. I zdobycia pierwszych doświadczeń przy pracy.

Bierz udział w warsztatach, lekcjach o ekologii, edukuj się z EkoCentrum.

A wiedzieliście, że wrocławskie Zoo organizuje zajęcia? Na przykład o ginących gatunkach, ssakach drapieżnych Europy, czy o małpach. To świetnie spędzony czas i mnóstwo zdobytych informacji. Atrakcją tych zajęć jest ich mobilność i spacer po zoo.

Odszukajcie instagramowe miejsca we Wrocławiu

Jeżeli lubicie robić sobie ładne zdjęcia na ciekawych tłach, to może wybierzecie się do któregoś z tych miejsc?

1. Blossome Cafe – różowy świat, ze ściankami do robienia zdjęć, pysznymi makaronikami i neonami. (Rynek 2/1a)

2. Nanan – klimat jak z kolorowej bajki. Róż, niezwykły klimat i bajeczne ciasta i desery. Wpadajcie! (Kotlarska 32)

3. Iggy Pizza – gdzie oprócz naprawdę smacznego jedzenia, możecie poszaleć i porobić sobie ciekawe zdjęcia, na tle neonów, czy kwiatów zwisających z sufitu. Coś pięknego!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BlossomE Cafe (@blossome_cafe)

Czytaj także: 5 niezwykłych PLACÓW ZABAW dla dzieci we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNoclegownia w Hali Orbita będzie zamknięta. Zniknie 350 łóżek dla uchodźców z Ukrainy
Następny artykuł11. Bloki PRL-u – adwokat diabła. Bloki pomiędzy Górnickiego a Reja